30.11.2021 --- SPEKTAKL CHARYTATYWNY "MAŁY KSIĄŻĘ"
15.11.2021 --- Z kaligrafią za pan brat
Uczestniczki V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego na etapie szkolnym zmierzyły się z piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami lub pisakami kaligraficznymi, przepisując tekst konkursowy:
„W każdej chwili liczy się to, kim jesteśmy i co robimy, a nie to,
kim planujemy być i co planujemy robić”. J.R.R. Tolkien, Listy
Zadanie wymagało od uczestniczek umiejętności kształtnego i pięknego pisania. W ciągu dwóch godzin powstały przepiękne prace.
W etapie wojewódzki naszą szkołę będzie reprezentowała Aleksandra Kelich z klasy 7c.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
18.11.2021 --- Haiku w SP6
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie poetyckim Haik, którego pomysłodawcą i organizatorem etapu miejskiego jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile.
Haiku to gatunek poetycki wywodzący się z Japonii. Jest to krótki, trzywersowy utwór, będący imitacją chwili , próbą przelania nieopisywalnego wrażenia na papier. Głównym motywem tej poezji jest zachwyt nad pięknem przyrody, aprobata codzienności i brania życia takim, jakie jest.
Samo słowo haiku znaczy: żart.
Tegoroczne zmagania na etapie szkolnym II Miejskiego Konkursu Poetyckiego Haiku zaowocowały pięknymi wierszami.
Okropnie tęsknię
Za tą łąką zieloną…
Nadeszła jesień
Autor: Z. K.
Pewien mały liść
Nad szarym miastem lata
Czy to nostalgia?
Autor: Z. K.
W agorze serca
Nadzieja rozpływa się
Jak fale morza.
Autor: As Pik
Wśród lasu smutków –
Twój uśmiech lśniący tak, jak
Świeże maliny.
Autor: As Pik
25 listopada 2021 roku odbył się etap miejski Konkursu Poetyckiego Haiku, a jego zwyciężczynią została uczennica naszej szkoły Zuzanna Kapidura z klasy 8d.
Serdecznie GRATULUJEMY!
23.11.2021 --- GRANTY PPGR
Szanowni Państwo,
Gmina Piła po przeanalizowaniu złożonych przez rodziców uczniów lub dorosłych uczniów szkół średnich oświadczeń, złożyła 4 listopada 2021 r. wniosek w ramach konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”, zgodnie z regulaminem oraz wytycznymi organizatora konkursu. 17 listopada 2021 r. instytucja wdrażająca nałożyła na gminę konieczność wnikliwszej analizy poprawności danych w złożonych oświadczeniach przez opiekunów prawnych oraz osoby pełnoletnie składające oświadczenie we własnym imieniu.-
W konsekwencji organizator konkursu nałożył na gminę obowiązek poświadczenia danych złożonych w oświadczeniach. W związku z powyższym, wszyscy opiekunowie prawni oraz osoby pełnoletnie, które złożyły oświadczenia w ramach konkursu, są zobligowani dostarczyć do siedziby Gminy Piła następujące dokumenty:
- poświadczające, że ich przodek pracował w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej (organizator konkursu wskazuje następujące dokumenty, które poświadczają pracę przodka w PPGR: zaświadczenia lub inne dokumenty wystawione przez instytucje organów publicznych, informacje takie jak zeznania osób fizycznych, nie stanowią podstawy do uznania prawidłowego poświadczenia zatrudnienia w PPGR),
- poświadczające pokrewieństwo z przodkiem, który pracował i zamieszkiwał miejscowość popegeerowską (dokumenty powinny potwierdzać linię pokrewieństwa od przodka do dziecka, dla którego ma być zakupiony sprzęt, takimi dokumentami mogą być np. akty urodzenia, akty małżeństwa),
- poświadczające, że dziecko wskazane w oświadczeniu spełnia obowiązek szkolny.
Powyższe dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Miasta Piły do dnia 08.12.2021 r. włącznie - (II piętro, pok. 205).
Brak dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów w terminie, wiązać się będzie
z nieuwzględnieniem danego oświadczenia w korekcie składanego wniosku oraz utratą możliwości otrzymania sprzętu komputerowego.Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- 696 778 066
- 539 994 705
- 668 223 245
- 668 802 977
16.11.2021 --- ZAPYTANIE OFERTOWE
ZAPYTANIE OFERTOWE:
FORMULARZ OFERTOWY:
Formularz_ofertowy__Word97-2003.doc
ZAŁĄCZNIK DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO:
Zalacznik_do_zapytania_ofertowego-czesci.xlsx
Zalacznik_do_zapytania_ofertowego-czesci_Excel97-2003.xls
15.11.2021 --- AKTYWNA SZKOŁA- Festiwal Rekreacji
W naszej szkole trwa realizacja projektu Aktywna Szkoła - Festiwal Rekreacji.
6Zajęcia w ramach projektu są realizowane na lekcjach wychowania fizycznego . Do tej pory w zabawie uczestniczyło 90 uczennic i uczniów . Podczas zajęć wykorzystano sprzęt sportowy otrzymany do realizacji zadania - kółka hula - hop , skakanki , gumy , kółka ringo oraz zestawy do badmintona .
Koordynator projektu - Sławomir Grzegorczyk
12.11.2021 --- HARMONOGRAM PRÓBNYCH EGZAMINÓW
09.11.2021 --- "Szkoła pamięta"
Początek listopada jest niezwykle sentymentalnym czasem, w którym odwiedzamy cmentarze i wspominamy.
Inicjatywa uczniów klasy 6b była okazją do pięknej lekcji historii i odwiedzenia bardzo ważnego dla naszego miasta miejsca – Cmentarza w Leszkowie.
Szymon Borowiak, Jan Świerczyński oraz Konstantyn Kopera zorganizowali w swoim niewielkim gronie zbiórkę zniczy. Dzięki wsparciu uczniów klas 2c, 3c oraz 5a zebrali kilkadziesiąt zniczy, które zawieźli i zapalili na grobach w Leszkowie.
W Leszkowie znajduje się cmentarz wojenny z okresu II Wojny Światowej. Jest to miejsce pochówku 1372 żołnierzy radzieckich i 185 żołnierzy polskich oraz osób cywilnych zamęczonych w obozie pracy na terenie Piły. Na cmentarzu znajduje się także pomnik i obelisk upamiętniający poległych.
Uczniowie odwiedzili także znajdujący się w Leszkowie cmentarz wojenny z okresu I Wojny Światowej. Pochowano na nim ok. 3000 jeńców z armii Ententy zmarłych w latach 1914-1918 w Niemieckim Obozie Jenieckim w Pile-Leszkowie. Spoczywają na nim Belgowie, Brytyjczycy, Francuzi, Litwini, Łotysze, Polacy i Rosjanie. Pochowano tu osoby wielu wyznań i religii.
Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile realizuje ogólnopolski projekt „Szkoła pamięta”. W ramach projektu uczniowie są zachęcani do upamiętniania ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Inicjatywa uczniów klasy 6b i organizacja przedsięwzięcia jest fantastycznym przykładem realizacji Projektu.
05.11.2021--- Wizyta w WORD
- 4
25 października uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą udali się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile. Dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym m.in. ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię z sygnalizatorem świetlnym. Dodatkowo dzieci dowiedziały się, jak ważne jest noszenie przez nich elementów odblaskowych, które zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze, a nawet mogą uratować życie. Projektowały i wycinały z materiałów odblaskowych naklejki, kolorowały piękne plakaty, budowały z klocków miasteczko ruchu drogowego. Dużą atrakcją była wizyta wyjątkowego gościa : Sierżanta Pyrka – maskotki wielkopolskiej policji, który przybył w towarzystwie Pani policjantki. Postać Pyrka wzbudziła wśród dzieci ogromne zaciekawienie i radość. Na koniec spotkania każdy otrzymał odblaskową opaskę , worek oraz słodki poczęstunek.
Magdalena Kozłowska
05.11.2021 --- "WŁÓCZKERSI" - podsumowanie
W październiku na terenie naszej szkoły odbyła się akcja WŁÓCZKERSI zorganizowania przez Samorząd Uczniowski (z inicjatywy pani Sylwii Chyły – nauczycielki religii w naszej szkole). Uczniowie naszej placówki dostarczali włóczki na rzecz potrzebujących - podopiecznych fundacji „Redemptoris Missio”. Przekazane włóczki posłużą do wykonania swetrów, czapek, rękawiczek dla dzieci z terenów dotkniętych biedą oraz działaniami wojennymi.
Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych. Udało się zebrać ponad 300 włóczek! W tym miejscu warto nadmienić zaangażowanie dzieci i rodziców klas I-III SP (przy wielkim wsparciu pań wychowawczyń) którzy aktywnie przekazywali znaczne ilości włóczek.
Wśród uczniów klas IV-VIII SP (ale nie tylko) akcję aktywnie wsparły/wsparli: Maria Bagińska (kl. 8 c), Małgorzata Chamczyk (kl. 5 a), Józef Dróżdż (kl. 1 d), Maria Dróżdż (kl. 6 a), Anna Furman (kl. 7 c), Aleksandra Kelich (kl. 7 c), Adam Kotecki (kl. 6 b), Helena Janca (klasa 3 a), Oskar Lipski (kl. 4 a), Kacper Łaszcz (kl. 3 d), Klaudia Łaszcz (kl. 8 b), Amelia Nadskakuła (kl. 7 d), Natalia Nowaczyk (kl. 7 d), Julia Pisańczyn (kl. 6 a), Pola Preihs (kl. 8 a), Nikola Słowik (kl. 8 d), Julia Szews (kl. 8 b), Iga Zaremba (kl. 7 c), klasa 4 c
Osobne podziękowania należą się przedstawicielom SU, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki i dzielnie dyżurowali podczas trwania całej akcji. Są to: z klasy 6 b – Sebastian Ignaciuk, Konstantyn Kopera, Adam Kotecki, Jan Świerczyński. Z klasy 7 a – Kalina Banasz. Z klasy 7 c – Wiktor Czaronek, Anna Furman, Helena Pankau, Julia Środa, Basia Zadrożna, Iga Zaremba (przy wsparciu Kasi Perek i Zuzi Wesołowskiej z klasy 6 a). Z klasy 8 a – Amelia Bogusławska, Lena Osowicka, Pola Preihs. Z klasy 8 b – Kuba Bingel, Emil Domagalski, Julita Kucharska, Klaudia Łaszcz, Julia Szews.
Dziękujemy raz jeszcze wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy przyłączyli się do akcji!
Archiwum wydarzeń