• Pokonamy fale…

SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE!

Jak wszyscy wiemy, sytuacja na południu Polski jest dramatyczna. Kolejny dzień trwa walka z żywiołem, którą, niestety, ludzie przegrywają. Mieszkańcy miast i wsi stają przed koniecznością opuszczenia swoich domów, znalezienia bezpiecznych miejsc na tymczasowy pobyt. Wielu z nich nie będzie miało do czego wrócić.

My mamy to szczęście, że żyjemy w miejscu bezpiecznym, gdzie kataklizmy o takiej skali nie występują. Możemy z tego bezpiecznego miejsca pomóc Polakom z południa kraju. Jesteśmy przekonani, że znajdą się wśród Państwa ludzie o dobrych, wielkich i otwartych sercach. Wielokrotnie już dawaliście Państwo tego dowody. Dzisiaj kolejny raz prosimy o wsparcie.

Od jutra uruchamiamy zbiórkę darów dla powodzian, dołączając się w ten sposób do załogi remizy OSP RW w Pile. Poniżej plakat ze szczegółami dotyczącymi potrzebnych artykułów/produktów.

Dary zbieramy w dniach 16-20 września w przedsionku naszej szkoły (poniedziałek-czwartek bez ograniczeń, w piątek do godz. 15.00).

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W ZBIÓRCE! PO RAZ KOLEJNY MOŻEMY POMÓC POTRZEBUJĄCYM!

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

Obchody Dnia Kropki w naszej szkole – 13 września 2024 r.

13 września naszą szkołę opanowała... kropka! I to dosłownie! Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki stały się nie tylko okazją do świętowania kreatywności, ale również do świetnej zabawy, która rozkręciła się w najlepsze. Tego dnia wszystko, co kropkowe, było na topie. Jakby nagle kropka stała                 się królową naszego szkolnego świata.
            Na korytarzach roiło się od kropek! Uczniowie, nauczyciele, a nawet niektórzy odważni rodzice. Bluzki w kropki, spodnie w kropki, a nawet... kropkowe skarpetki! Kropka była dosłownie wszędzie.
            W ramach obchodów święta uczniowie mieli okazję usłyszeć inspirującą historię małej Vashti, której kropka zmieniła życie. Choć na początku mogło się wydawać, że to tylko zwykła kropka na kartce, która okazała się kluczem do odkrycia drzemiącego w każdym dziecku potencjału.
            Nie zabrakło też artystycznych uniesień, tym razem w postaci malowania ogromnego kropkowego dywanu, który ozdobił nasz szkolny hol. Każdy miał szansę dodać swoją kropkę. Kolorowy dywan, pełen różnych kropek, stał się dowodem na to, że nawet najmniejsze dzieło może być częścią czegoś większego. Ale to nie koniec! Dzień Kropki to także okazja do świetnej zabawy            z edukacją w tle. Uczniowie wzięli udział w różnych zadaniach, gdzie kropka grała główną rolę. Były matematyczne łamigłówki z kropkami, literackie wyzwania, a nawet kropkowe gry słowne. Na koniec dnia wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, opanowała nas kropka! Niezależnie od tego, czy malowaliśmy, rozwiązywaliśmy zadania, czy tylko spacerowaliśmy po szkole, wszędzie była obecna, nasza ulubiona mała, ale znacząca kropka. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Kropki, by znów móc dać się porwać tej radosnej, kreatywnej atmosferze! Drodzy Rodzice, Wasze smakowite kropkowe babeczki przyniosły ogrom radości i zadowolenia. Jeszcze raz dziękujemy za czas i wysiłek,        który przyczynił się do sukcesu tego wydarzenia. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i szczęśliwi, że możemy liczyć na tak wspaniałych rodziców.

Kropka.

• Skrócone lekcje

• UWAGA!!!

W związku z panującymi wysokimi temperaturami w dniach 5, 6 oraz 9 września 2024r . (czwartek, piątek i poniedziałek), lekcje w szkole będą skrócone do 35 minut. Szczegółowy czas trwania lekcji:

1 lekcja        800 – 835

2 lekcja        840 – 915

3 lekcja        920 – 955

4 lekcja        1000 – 1035

5 lekcja        1040 – 1115

przerwa obiadowa 20 min.

6 lekcja        1135 – 1210

przerwa obiadowa 15 min.

7 lekcja        1225 – 1300

8 lekcja        1305 – 1340

9 lekcja              1345 – 1420

Świetlica będzie czynna zgodnie z planem.

Dyrekcja SP 6 w Pile

• ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła