Jest to projekt edukacyjny, w którym biorą udział uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą Aleksandrą Schoen-Kamińską. Powstał on z inicjatywy nauczycielek Magdy Krajewskiej i Irminy Żarskiej. Polega on na tym, że jedni nauczyciele zapraszają na swoje lekcje innych nauczycieli. Na facebooku funkcjonuje grupa, której członkowie przedstawiają swoje"oferty" zgodnie ze swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami. Podczas zdalnej edukacji drugoklasistów odwiedziło już czterech gości.
Pan Mateusz Łysek, założyciel grupy Belfry Bazgrolą, ambasador Genially (grafik, nauczyciel historii z Radlina) zaprosił dzieci do wspólnego rysowania bohaterów ostatnio przeczytanej lektury. Pokazał, jak za pomocą jednego podstawowego kształtu narysować zwierzęta.
Pani Joanna Gadomska (nauczycielka biologii z Żychlina), prowadząca stronę i fanpage „Biologia z blondynką” opowiedziała uczniom o mózgu oraz wpływie diety na jego rozwój.
Pani Monika Walkowiak (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Kamieńca Wrocławskiego) zaprowadziła dzieci do Wrocławia, opowiadając niezwykle fascynujące historyjki o krasnalach. Uczniowie poznali o nich legendy, ich imiona i co najważniejsze zobaczyli malutkie posążki w różnych miejscach Wrocławia. Dowiedzieli się też, ile jest skrzatów i co było impulsem do powstania „pomarańczowej alternatywy”. Krasnale były bohaterami matematycznych zadań logicznych oraz interaktywnego quizu.
Pani Vitia Bartošová Hoffmann (grafik, nauczycielka z Gdańska, z pochodzenia Czeszka) pokazała dzieciom podobieństwa językowe wyrazów, pochodzących z polskiego i czeskiego. Choćby karp, topi czesku kapr. Gość przeprowadził fascynującą lekcję plastyki. Uczniowie rysowali „marchewki”, które za pomocą kilku kresek stawały się mamą supermenką!
A. Kamińska była gościem w sześciu klasach. Przedstawiła dzieciom lekcję „Z życia kota domowego” oraz „Generatory do wykonania gier”.
Edukacja zdalna z takim projektem jest ciekawa i niezwykle angażuje uczniów!