W dniu 17 stycznia 2023 roku odbyła się w bibliotece uroczystość pasowania na czytelnika klas pierwszych.
W czasie rozmowy z uczniami zostały przekazane informacje o bibliotece- zasadach wypożyczeń, księgozbiorze.
Na każde pytanie dotyczące dbania o wypożyczoną książkę- czy można pisać po książce, wyrywać kartki, itd.- była chóralna odpowiedź - NIE… Nasi uczniowie wiedzą, że „ książki, to najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele „ ( Jan Rak).
W dniu 18 stycznia jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, uczniowie obejrzeli wystawę książek( część z nich zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa). Wysłuchali fragmenty książek o Kubusiu Puchatku. Każda klasa złożyła przysięgę- My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy . i wskazówek, i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Przyrzekamy !
Uczniowie zostali pasowani na czytelnika, otrzymali na pamiątkę tej ważnej uroczystości dyplom i książkę ( kampania społeczna „ Mała książka- wielki człowiek” zrealizowana przez Instytut Książki).
Każdy uczeń wypożyczył swoją pierwsza książkę ( dzięki udziałowi w NPRCz mogli wybierać wśród pięknie wydanych, kolorowych książek.
Maria Kluk, Beata Grygorcewicz
„Kaligrafia jest sztuką, która poprzez tusz i narzędzie wyraża na papierze duszę słów.”
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im Janusza Korzeniowskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, Warszawski Dom Kaligrafii, Academy International oraz Piórem i Pazurem. W tym roku szkolnym organizowana jest piąta edycja tego konkursu.
5 stycznia odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 12 uczennic z klas 4-8. Jury konkursowe wyłoniło 5 prac, które uzyskały najwyższe noty, a ich autorki będą reprezentowały szkołę w kolejnym etapie konkursowych zmagań – wojewódzkim.
Gratulujemy zwyciężczyniom: Julii Janowskiej z kl. 5c, Katarzynie Pankau z kl. 6a, Aleksandrze Kelich z kl. 8c, Poli Więch z kl. 8c, Idze Zarembie z kl. 8c! Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!
Poniżej zdjęcia mistrzowskich prac.
We wrześniu 2022 roku nasz szkoła przystąpiła do projektu Szkoły pełne talentów organizowanego przez Lidl Polska.
Istotą akcji było łączenie sił w zbieraniu Talenciaków – kuponów otrzymanych w sklepach Lidl za zakupy, a które później szkoła zamieniała na nagrody.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców (całych rodzin), nauczycieli i pracowników szkoły, którzy dostarczali do lidlowej skrzyneczki kupony, zebraliśmy 9215 Talenciaków!
Zebrane kupony pozwoliły na zakup wyposażenia wykorzystywanego podczas zajęć lekcyjnych. Zamówione zostały: pakiety planszówek, magnetyczne pięciolinie, torba i pudełko z instrumentami, tułowia człowieka, hałasomierze, mikroskop, zestaw kompasów, waga, magnetyczna piramida żywieniowa, zestaw tangramów i brył, zestaw do nauki geometrii, pompka do piłek.
Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w akcję, a w szczególności rodzicom, którzy wsparli projekt, przekazując Talenciaki na konto naszej szkoły.
Zamówione pomoce już do nas dotarły!
19 XII 2022 r. – Z wizytą w skansenie
Pod koniec grudnia klasa 5c brała udział w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.
Uczniowie poznali zwyczaje bożonarodzeniowe na Krajnie i Pałukach, wysłuchali prezentacji pt. „Od Gwiazdora do Mikołaja” oraz brali udział w warsztatach wypieku tradycyjnych pierników. Samodzielnie przy użyciu moździerza przygotowali zestaw odpowiednich przypraw, poznali smak melasy buraczanej i wypiekli pierniki, którym nadali przeróżne kształty. Pani przewodniczka oprowadziła nas po skansenie i pokazała przykłady wystroju świątecznego w chałupach pochodzących z XVIII do początku XX wieku. Ciekawe były dekoracje ze słomy i bibuły - kolorowe pająki oraz świerkowe i jemiołowe podłaźniki.
Spotkanie zakończyło się spotkaniem z Mikołajem i degustacją wypieczonych pierników i czarnej kawy. Na deser – przejażdżka bryczką po skansenie. Warto tam być i poznawać zwyczaje i historię naszego regionu! J
Beata Krutel
Uczniowie z klasy 2 a uczestniczyli w warsztatach pieczenia ciastek. Dzieci zostały podzielone na grupy, otrzymały przepisy oraz niezbędne składniki do wykonania zadania. Pracy było dużo – odmierzanie i łączenie składników, rozbijanie jajek, wałkowanie ciasta i wykrawanie z niego ciasteczek przy pomocy foremek. Potem ciastka trafiły do piekarnika. W tym czasie mali kucharze sprzątali swoje stanowiska pracy. Następnie, gdy ciasteczka były gotowe odbyła się ich degustacja przy wspólnym stole. Specjalne ciastko w kształcie serca, dzieci upiekły dla chorej koleżanki Kai. Wspaniałe wypieki, uczniowie zabrali do domów, aby poczęstować swoich najbliższych i pochwalić się swoimi zdolnościami. To była doskonała zabawa.
Dziękujemy Pani Agnieszce Pankau, z Poradni Dietetycznej za ciekawe zajęcia.
Beata Sielecka
Uczniowie naszej szkoły wystawili w piątek 6.01 w Trzech Króli jasełka w kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych
Nasi uczniowie zagrali też jasełka dla hospicjum sprawiając tym samym wiele radosci i uśmiechu dla osób chorych i cierpiących. Więcej na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie GN …
Oto link :
https://koszalin.gosc.pl/doc/8006684.Z-jaselkami-do-hospicjum
Powered by aSc EduPage