XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
12.10.20227 października obchodziliśmy w polskich szkołach XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W klasach czwartych i piątych odbyły się lekcje z tabliczką mnożenia na poważnie i wesoło. ☺ Była współpraca i rywalizacja w grupach przy zadaniach-łamigłówkach m.in. – Bystrzak, Zaczarowany kwadrat, Labirynt z tabliczką mnożenia, Kwadrat łaciński. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także logicznego myślenia, wyobraźnią i ogólną wiedzą matematyczną. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali odznaki eksperta tabliczki mnożenia. To zobowiązuje! Ponadto nasi uczniowie przygotowali na ten dzień kolorowe plakaty oraz interaktywne lapbooki, które można dotknąć, poruszyć i sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Wszystkie prace wyeksponowane zostały na parterze szkoły i przyciągały uwagę uczniów.
WYBORY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
12.10.20223Dnia 30 września (piątek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VIII SP mające na celu wyłonić nową przewodniczącą bądź nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Tegoroczna kampania wyborcza oraz same wybory odbywały się w ramach programu „Szkoła Demokracji – Samorządy Mają Głos” pod auspicjami Centrum Edukacji Obywatelskiej.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12.10.2022U W A G A ! ! !
W dniu 14 października 2022 – piątek, odbędzie się: XV Bieg Lotnika o puchar Prezydenta Miasta Piły.
Organizacja dnia:
- 9.20 – zbiórka w szkole (sprawdzenie obecności)
- 9.30 – wyjście pod opieką wychowawców na miejsce biegu – tereny przyległe do hali MOSiR
- 10.00 – powitanie uc
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
11.10.2022MMBS daje możliwości pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań- książka uczy, bawi, pomaga- uzdolnień czy wzięcia udziału w spotkaniach z książką, zaproszonymi gośćmi. W dniach 5,6 października w bibliotece odbyło się spotkanie z cyklu. " Ludzie zwykli i niezwykli są wśród nas" z panią E.I.Banach- Wach, malarką. W spotkaniu uczestniczyła klasa V c, V b, VI b. Pani Ilona podzieliła się z uczniami swoją wrażliwością, postrzeganiem świata poprzez swoje obrazy, opowiedziała o ich tworzeniu, technikach, wspierającej literaturze, pomocnych plenerach, spotkaniach, wystawach . Można było obejrzeć obrazy malarki oraz wystawę książek poświęconych sztuce.
1, 2, 3, 4, 5!
06.10.2022Klocki są jedną z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci (nie tylko konstrukcyjnych), które łączą z sobą naukę i zabawę. Zabawa klockami dostarcza dzieciom wiele radości. Zdaniem psychologów odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju fizycznym, intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Klocki rozwijają małą motorykę i ćwiczą koordynację. Są świetnym materiałem do rozróżniania wielkości, kolorów czy kształtów. Wpływają również na kreatywność i rozwój twórczego myślenia. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej kolejny raz wykorzystali klocki edukacyjne KNE’X. Tym razem posłużyły one do utrwalenia wyglądu poznanych liczb w zakresie 1-5. Dzieci zrealizowały własne pomysły i stworzyły wesołe cyferki. To były niezwykle udane zajęcia!
Laboratoria przyszłości- LEGO SPIKE PRIME
04.10.2022Klasa 3B pod czujnym okiem wychowawczyni Justyny Siekiery realizuje rządowy projekt „Laboratoria przyszłości”, który umożliwia uczniom opanowanie podstaw przedmiotów STEAM i przyswojenie niezbędnych w XXI wieku umiejętności, by mogli zostać architektami innowacyjnych rozwiązań przyszłości. Klasa trzecia korzysta z zestawu klocków Lego SPIKE PRIME, które wprowadzają młodszego ucznia do robotyki, inżynierii i kodowania. Na pierwszym spotkaniu uczniowie zapoznali się z klockami i ich poszczególnymi elementami. Sprawdzili jak działa matryca świetlna i silniki. Następnie przystąpili do budowania skoczka- robota poruszającego się w nietypowy sposób. Tutaj przydała się umiejętność czytania instrukcji i współpraca między uczniami. Po zbudowaniu robota ułożyli wspólnie skrypt umożliwiający robotowi poruszanie się. Niektóre skoczki poruszały się w tył, jednak dzieci szybko znalazły rozwiązanie pr
Co potrafi zaprogramowany Photon?
04.10.2022Przygoda z programowaniem rozpoczyna się od klasy pierwszej - jest uwzględniona w podstawie programowej edukacji informatycznej. Uczniowie klasy Ia pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej po raz kolejny wykorzystali roboty Photony, pozyskane dzięki rządowemu programowi Laboratoria Przyszłości. Dzięki programowaniu pierwszoklasiści rozwijali umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni i wnioskowania. Rozwijali też kompetencje społeczne, poprzez kształcenie umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie korzystali z aplikacji Draw, która pozwoliła kreślić na tablecie trasę robota. Photon odtwarzał ją na puzzlach. Musieli bacznie obserwować ilość pól do dyspozycji na puzzlach, by prawidłowo wyznaczyć drogę np. od obrazka do literki (żaba - ż), od obrazka do koloru (żaba - zielony). Ważną umiejętnością z zakresu edukacji matematycznej było utrwalenie strony lewej i prawej
Nowy plan lekcji
02.10.2022Informujemy, że w zakładce PLAN LEKCJI znajduje się już plan po korektach, obowiązujący od poniedziałku 3.10.2022r. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
Dyrekcja szkoły
Dzień Głośnego Czytania
01.10.2022Obchodzimy dzisiaj Dzień Głośnego Czytania, Światowy Dzień Serca- Czytamy z Sercem-. Zapraszamy na obejrzenie wystawy- książki, prace plastyczne wykonane przez uczniów uczęszczających na świetlicę (pokazują również symbol swojego serca) pod kierunkiem nauczycieli świetlicy . Czytamy, czytamy...- klasa ll c pokazuje wszystkim symbol serca, słucha swojego serca, słucha czytanej książki - Widłak W. , Dwa serca anioła. Maria Kluk
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE
28.09.202212MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE
26 września br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Celem akcji było wzbudzenie zainteresowania językami obcymi, rozszerzanie umiejętności językowych, rozwijanie pomysłowości i kreatywności naszych uczniów a także integrowanie młodzieży szkolnej.
Z tej okazji w holu szkolnym oraz na I piętrze pojawiły flagi państw europejskich a także wystawy prac uczniowskich w postaci fiszek językowych prezentujących różne przedmioty, osoby, zwierzęta w języku angielskim i niemieckim. W różnych miejscach naszej placówki pojawiły się angielskie oraz niemieckie nazwy poszczególnych pomieszczeń szkolnych, a na drugim piętrze można było podziwiać wystawę wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ponadto, podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli posłuchać oraz potańczyć do wielu zagranicznych piosenek.
Niezwykle ważnym elementem przedsięwzięci
Gdzie słychać głoskę "o"?
27.09.2022Uczniowie klasy Ia poznali już literę o. Utrwalając analizę i syntezę wzrokowo - słuchową wykorzystali nowe klocki
Kid K'nex education, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Korzystając z gotowych instrukcji ułożenia rozmaitych zwierząt odszukali te, w nazwach których występowała głoska "o". I tak pojawiły się: motyle, komary, słonie i biedronki. Dzieci dzieliły nazwy tych zwierząt na sylaby i głoski, wskazywały miejsce położenia "o" w modelach wyrazów. Ponadto opisywały wygląd tych zwierząt w naturze. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem wychowawcy Aleksandry Schoen-Kamińskiej.
Biblioteka
22.09.2022Nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-25.
Głównym celem Programu jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek.
Za Priorytet 3, czyli zakup nowości do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki.
DZIEŃ KROPKI – DOT DAY
22.09.2022815 września obchodziliśmy w naszej szkole międzynarodowy Dzień Kropki. Wydarzenie to ma promować i podkreślać kreatywność oraz pomysłowość uczniów a także odkrywać ich talenty. Skąd wziął się ten niezwykły dzień? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Laboratoria Przyszłości
19.09.2022Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa skierowana do polskich szkół. Program ten stał się wyjątkową okazją na doposażenie naszej placówki w innowacyjne pomoce dydaktyczne. Głównym tego projektu celem jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów w obszarze STEAM - nowy model pracy edukacyjnej, dostosowanej do potrzeb dziecka. STEAM z ang. oznacza Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics i jest połączeniem wiedzy z różnych obszarów – nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.
12.09.2022--- WIRTUALNE PODRÓŻE KLASY 3A
12.09.202212Tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasa II a w ramach realizacji projektu WIRTUALNE PODRÓŻE zorganizowała poczęstunek dla uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości z okazji zamknięcia projektu. Imprezę uświetniła dyrekcja szkoły.
Uczniowie zaprezentowali jedenaście potraw z kuchni europejskiej. Prezentacji z możliwością konsumpcji towarzyszyła wystawa tematyczna nawiązująca do prezentowanych potraw. Zapachy, smaki, dobra muzyka stworzyły miłą atmosferę tego dnia. To wydarzenie na długo zapadnie w serca uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości.
ULICZNE BIEGI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
12.09.20221Jeszcze na dobre nie rozpoczął się nowy rok szkolny a już uczniowie naszej szkoły wystartowali w zawodach . Były to uliczne biegi dziewcząt i chłopców w rocznikach 2008 - 2009 ( klasy 7 - 8 ) na dystansie 1300 metrów oraz roczników 2010 - 2012 ( klasy 4 - 6 ) na dystansie 800 metrów . Z przyjemnością informuję , że w biegu dziewcząt klas 7 - 8 pierwsze miejsce zajęła Martyna Grabowska z klasy 8 A a tuż za nią na miejscu drugim przybiegła Zofia Jaroszewicz uczennica klasy 7 A . W biegu chłopców klas 4 - 6 Daniel Nowicki - uczeń klasy 4 A ukończył bieg na szóstym miejscu . Również zwycięstwem ucznia naszej szkoły - Cypriana Sikorskiego zakończył się bieg chłopców klas 7 - 8 .