UWAGA!
W związku z zakończeniem zajęć na basenie, od 4 czerwca 2018 r. obowiązuje zmodyfikowany plan zajęć. Plan jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
UWAGA!
W związku z zakończeniem zajęć na basenie, od 4 czerwca 2018 r. obowiązuje zmodyfikowany plan zajęć. Plan jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami.
17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się VIII Miejski Konkurs Informatyczny „Młody Informatyk” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Piły.
Uczniowie przy komputerach wykonywali zadanie praktyczne polegające na napisaniu programu komputerowego w języku programowania Scratch. Nasza szkołę dzielnie reprezentował Paweł Przybylski z klasy VB, który zajął III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Zdzisława Rzeczycka
25 maja (piątek) w naszej szkole odbył się doroczny turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczeństwo w szkole, i poza szkołą” skierowany do uczniów klas IV szkoły podstawowej. Miejscem turnieju była stołówka szkolna a do zabawy i rywalizacji przystąpiły cztery zespoły klasowe - IV A, IV B, IV C oraz IV D.
Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak należy w sposób bezpieczny przebywać, uczyć i bawić się w domu, szkole i przestrzeni publicznej a także bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, pasażer i rowerzysta.
Organizatorami turnieju byli pani Zdzisława Rzeczycka, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa oraz zajęć technicznych w naszej szkole oraz pan Piotr Gorzelak, nauczyciel języka angielskiego, przy współpracy samorządu uczniowskiego SP.
W tegorocznej edycji turnieju jury oceniające poziom wykonywania zadań było następujące: pani Małgorzata Kossak - wicedyrektor SP nr 6, pani Zdzisława Rzeczycka, oraz Gabriela Kubera - uczennica klasy VII C, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego SP.
Podczas turnieju przedstawiciele klas zmagali się z wieloma zadaniami, pytaniami i łamigłówkami przygotowanymi przez panią Zdzisławę Rzeczycką. Trzyosobowe zespoły klasowe odpowiadały na pytania „quizowe” dotyczące bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w internecie. Zadaniem uczestników było wybieranie, poprzez podnoszenie odpowiednich tabliczek, sytuacji z przykładem właściwego zachowania w razie zagrożeń, podanie numerów alarmowych policji, pogotowia oraz straży pożarnej oraz wykazanie się wiedzą dotyczącą znaków drogowych. Przyznać należy, że uczniowie w tej części wykazali się wielką wiedzą dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ponadto, dwuosobowe zespoły z każdej klasy miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę, składającą się z 14 haseł, dotyczących bezpieczeństwa. Na rozwiązanie było tylko 15 minut, lecz uczniowie w przeważającej większości rozwiązali łamigłówki w sposób bardzo zadowalający. Najważniejszą konkurencją były przygotowane przez każdą klasę scenki dotyczące bezpieczeństwa w szkole lub na drodze. Każda scenka zawierała przykładową sytuację niebezpieczną (stwarzającą zagrożenie) i sposób oraz działanie poprawiające lub prowadzące do uniknięcia tejże sytuacji. Należy zauważyć, że poziom scenek stał na bardzo zróżnicowanym poziomie. W większości przypadków były to jednak scenki na bardzo wysokim poziomie przygotowania. Nie obyło się bez rekwizytów (m.in. stroje pielęgniarki, policjantki a nawet nauczycielki, makiety pojazdów, sygnalizacja świetlna, specjalne koce dla poszkodowanych, plastry) a także znakomitej gry aktorskiej. Następnie, każda klasa zaprezentowała plakat dotyczący bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. W tej konkurencji każda klasa przygotowała plakaty, które zawierały interesujące ilustracje, hasła, rymowanki a także porady jak należy zachowywać się w autobusie, pociągu czy też tramwaju.
Po zsumowaniu punktów przez jury za wszystkie konkurencje, zwycięzcą została klasa IV A z dorobkiem 55 punktów tuż przed klasą IV B (54 punkty) a klasy IV C oraz IV D zajęły ex aequo trzecie miejsce z dorobkiem 50 punktów. Pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki z rąk jury oraz organizatorów odebrali gospodarze klas.
Ważniejsza jednak od punktów i zajętych miejsc jest wiedza, jaką uczniowie mogli wynieść poprzez zabawę oraz odegranie i ukazanie scen promujących bezpieczeństwo, czujność i rozwagę. W tym miejscu podziękować należy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za wielkie zaangażowanie i poniesiony trud w przygotowania do turnieju.
Osobne podziękowania skierować należy do wychowawców – pani Dorocie Dec, Beacie Lipowicz, Justynie Waszak oraz panu Błażejowi Drabowi za fantastyczne przygotowanie swoich podopiecznych do turnieju. W tym miejscu chciałbym również podziękować pani wicedyrektor Małgorzacie Kossak, za nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju oraz w jego trakcie, pani Zdzisławie Rzeczyckiej za opracowanie wszystkich pytań i zadań a także ich przygotowanie w formie prezentacji multimedialnej.
Na sam koniec, ale nie mniej szczerze, kieruję wielkie słowa uznania za przygotowanie nagłośnienia dla Mikołaja Majorke (kl. VI B), oraz Karola Wiśniowieckiego (kl. III A gimn.), za pomoc przy wszystkich sprawach technicznych (robienie zdjęć, prowadzenie punktacji, sprawdzanie zadań) dla przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego, uczennic klasy VII C – Dominiki Karniszewskiej, Weroniki Krawczuk, Gabrysi Kubery oraz Wiktorii Małki, za przygotowanie miejsc na stołówce oraz sprawdzanie krzyżówki dla uczennic klasy III C gimn. – Klaudii Bogusławskiej, Martyny Gawin, Eweliny Genderki, Martyny Kurkiewicz, Agaty Pańczak oraz Natalii Starzyńskiej.
Podsumowując, wypada wyrazić nadzieję, że turniej przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa wśród uczniów, nie tylko w szkole ale także w innych miejscach – zarówno tych rzeczywistych jak i wirtualnych.
Piotr Gorzelak – opiekun SU.
15 maja 2018 r. uczniowie klas 3 c i 3e gimnazjum z naszej szkoły brali udział w warsztatach z zasad udzielania pierwszej pomocy zorganizowanych przez Zespół BHP Grupy PZU. Zajęcia były prowadzone przez panią Justynę Jaworską.
Celem warsztatów była aktualizacja i uzupełnienie wiedzy oraz umiejętności
w zakresie:
Uczniowie i nauczyciele dziękują organizatorom za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć i zapraszają ponownie.
Zdzisława Rzeczycka
Do uczniów klasy IIa dotarła paczka. Nikt się jej nie spodziewał, stąd jeszcze większa ich ciekawość, co w niej było. A tam… maskotki. Nie takie zwykłe pluszaki, ale kolorowe i spersonalizowane awatarki z classdojo! Nie było dwóch identycznych! Każde dziecko otrzymało takiego, jakiego samo sobie zrobiło na portalu. Ogromna radość i wzruszenie.
Opowiedziałam uczniom o „Awatarkowym projekt międzyszkolnym” , którego pomysłodawczynią jest Marta Florkiewicz-Borkowska (Nauczyciel Roku 2017), nauczycielka języka niemieckiego i zajęć technicznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Jest on realizowany przez panią Martę z uczennicami z drugiej klasy gimnazjum.
Dziewczyny szyły je przez osiem miesięcy. Począwszy od projektu na kartce, nauce ściegów, wycinania wymyślnych oczu, zębów i uszu. Pomalutku, co tydzień od września awatarki nabierały kształtów, aż został wypchane i zapakowane. Paczka pokonała prawie 500 km.
Stworki mają ogromną moc! Wykonane przez starsze uczennice, ofiarowane młodszym i nieznanym uczniom, by sprawić im radość. Doceniam ogromny wysiłek i zaangażowanie gimnazjalistek, jestem pełna podziwu p. Marty za wspaniały projekt.
Moi uczniowie nie rozstają się z awatarkami. Jeżdżą z nimi na zakupy, zabierają je na spacery, pokazują rodzeństwu i kolegom. Wszystkie dostały imiona.
Chcemy podziękować starszym koleżankom. Wykonaliśmy dla nich piękne kartki z podobizną stworka. Napisaliśmy podziękowania, do których przykleiliśmy kod QR. W nim zapisany jest adres URL filmu. A już 5 czerwca odbędzie się wspólna wideokonferencja. Poznamy wspaniałe gimnazjalistki i panią Martę.
Aleksandra Schoen-Kamińska
Dnia 8 maja klasa 2b udała się na wycieczkę do drukarni przy ul. Wypoczynkowej w Pile.
Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak powstaje papier. Później prowadzący przypomniał, jakie są barwy podstawowe i pochodne, pokazując w jaki sposób używa się kolorowych farb dla ozdobienia wszelkich produktów powstających w drukarni. Następnie uczniowie zobaczyli wiele maszyn i urządzeń, które są niezbędne przy produkcji czasopism, książek, plakatów reklamowych, itp. Duże wrażenie zrobiły na uczniach ogromne drukarki, które dzieci znały tylko jako niewielkie urządzenia działające w domu. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zapoznanie się z procesem produkcyjnym dużego notatnika formatu A4. Uczestnicy wycieczki osobiście brali udział w końcowym etapie jego produkcji - zgrzewaniu - obsługując maszyny pod bacznym okiem pracowników drukarni. Każdy częściowo wykonał notatnik ze zdjęciem klasowym, który później otrzymał w prezencie. Poza notatnikiem dzieci dostały notesy oraz litery (pierwsza litera imienia dziecka) wykonane ze styropianu, które potem ozdobiły na zajęciach plastycznych, każdy według własnego pomysłu.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu ciekawych wrażeń, a także pozwoliła przyswoić sobie dużo wiadomości na temat pracy drukarza.
Małgorzata Kurowska
Dnia 11 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się finał Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas II szkół podstawowych MAŁY MATEMATYK.
Naszą szkołę reprezentowali:
Świerczyński Jan 2a
Kotecki Adam 2a
Śladowski Karol 2a
Burzyńska Zofia 2a
Zuszma Patryk 2a
(wych. Aleksandra Schoen-Kamińska)
Gotlib Kamil 2b
Czajkowski Gabriel 2b
Tomczyk Nina 2b
Skiba Adam 2b
Musiał Agata 2b
(wych. Małgorzata Kurowska)
Tytuł I WICEMISTRZA zdobył Gabriel Czajkowski z klasy 2b.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Patryk Zuszma z klasy 2a.
GRATULACJE!
Małgorzata Kurowska
Dnia 8 kwietnia 2018 r. odbył się Miejski Konkurs Wiedzy ,,Bezpieczny Trzecioklasista”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pile. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali w szkolnych eliminacjach:
1. Barbara Zadrożna 3a
2. Franciszek Brandt 3a
3. Aleksandra Kelich 3c
4. Oliwia Jasiukiewicz 3d
Reprezentanci wszystkich pilskich szkół rozwiązywali test, który składał się z pytań zamkniętych ( z jednym lub wieloma wyborami) oraz pytań otwartych.
Wyniki drużynowe
I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
Wyniki indywidualne
I miejsce – Franciszek Brandt SP 6 3a
II miejsce Barbara Zadrożna SP 6 3a
III miejsce Aleksandra Kelich SP6 3c
Szkoła Podstawowa nr 1 była również organizatorem XI Miejskiego Konkursu Plastycznego
,, Bezpieczeństwo w oczach ucznia”.
III miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Tymoteusz Koper z klasy 3a
Uroczyste wręczenie pucharu, nagród i podziękowań odbędzie się 6 czerwca o godz. 17.00 w auli SP 1.
Gratulujemy zwycięzcom !!!
B. Sielecka
Powered by aSc EduPage