• 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!

• Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, tj. Wiktoria Pakuła i Aleksander Pakuła  z klasy III B SP oraz Adam Kotecki z klasy III A SP odnieśli wielki sukces w V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III, który odbył się dn. 9 maja br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile. Wiktoria zajęła 2 miejsce, natomiast Aleksander i Adam ex aequo 3 miejsce! Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Konkurs obejmował  wiedzę i umiejętności z podstawy programowej I etapu edukacyjnego z języka angielskiego. Przeprowadzony został w dwóch etapach – pisemnym oraz ustnym. Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego w SP nr 6 – pani Anna Strugarek oraz pan Piotr Gorzelak. Serdeczne gratulacje dla dzieci oraz także ich rodziców!

• 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA

• 7 maja uczennice klas szóstych zainteresowane przyrodą, biologią i ekologią, ostatni raz w tym roku szkolnym zawędrowały do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Tym razem tematem spotkania były „zwiastuny wiosny”.

Pani Anna Kałka jak zwykle w ciekawy sposób omówiła temat zajęć. Uczennice w znacznym zakresie poszerzyły wiadomości wcześniej poznane na lekcjach przyrody, a dotyczące tej niezwykle ciekawej, fenologicznej pory roku. Bardzo interesujące okazało się rozpoznawanie roślin zakwitających wiosną za pomocą przewodnika z patyczkiem. Stałą częścią zajęć były również konkursy z nagrodami, na które uczniowie czekają z niecierpliwością. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film „Rok w puszczy”, który zachwycił nas pięknem ojczystej przyrody, budzącej się wiosną do życia.

Kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.

Marlena Wesołowska