• 21.03.2018 --- SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MIEJSKIM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     • Dnia 16 marca 2018 r. trójka naszych uczniów w składzie: Aleksandra Kelich (IIIc), Julia Kosiniec (IIIa) oraz Mateusz Kryza (IIIc) reprezentowała naszą szkołę w Miejskim Konkursie z Języka Angielskiego pod nazwą „Our first steps” pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły i wywalczyła w nim III miejsce! :)

      Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością słownictwa z różnych dziedzin tematycznych, jak i jego poprawnej wymowy. Liczyła się też umiejętność pracy w grupie. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy oraz piękny puchar.

      Wielkie brawa i gratulacje dla naszych odważnych Uczestników!

      Opiekunem grupy była Hanna Podemska

     • 17.03.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

     •      17.03.2018 r. dobiegły końca Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze reprezentantki rozegrały w trakcie tych zawodów wiele spotkań, zaczynając od turnieju w SP 11 Piła. Tam rozegrały swoje mecze z reprezentacją SP11 oraz SP 3 Piła. Kolejny etap to spotkania z zespołem SP 2 Piła oraz drużyną z Osieka. Tą próbę nasze zawodniczki przeszły również pomyslnie. Tym sposobem dotarły do puli finałowej rozgrywek, w której znalazły się równiez zespól SOS SP 5 Piła, SOS SP 2 Piła, SP 11 Piła.

            W półfinale druzyna  SP 6 pokonała zdecydowanie wyzej notowana druzynę SP 5 Piła, dzięki czemu trafiły do ścisłego finału zawodów. Tam spotkały sie z ekipą SOS SP 2 Piła i po bardzo emocjonujacym spotkaniu (25:23,25:20) uległy lepiej dysponowanej tego dnia druzynie dawnego GIM 5, zajmujac II miejsce w MIstrzostwach Powiatu. Miejsce to jest premiowane do rozgrywek rejonowych, które odbedą się 23.03.2018 r.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za Nasze dziewczyny.

      Skład druzyny:

      Kordyś Weronika, Roksana Więckowska, Gawin Martyna, Kurkiewicz Martyna, Genderka Ewelina, Podpora Amelia, Julia Rajewska, Julia Sawicka, Bernd Maria, Kietzmann Daria.

      Opiekun zespołu oraz autorka artykułu - Dorota Zaleska.

      Zdjęcia: Weronika Kordyś oraz Martyna Kurkiewicz.

     • 20.03.2018 --- Specjalna edycja Repair Cafe w naszej szkole

     • W najbliższą sobotę (24 marca) odbędzie się specjalna edycja Repair Cafe Piła w naszej szkole.

      Serdecznie zapraszamy!

     • 19.03.2018 --- KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     • Poniżej przedstawiamy harmonogram zebrań z rodzicami, które odbędą się 22 marca br. Formularz z harmonogramem w postaci pliku PDF otrzymacie klikając KOMUNIKATY po prawej stronie.

     • 17.03.2018 --- NASZA SZKOŁA PIERWSZA W POWIECIE !!!

     •         W Szkole Podstawowej nr 2  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców. Stawką był awans na zawody rejonowe. Podopieczni R. Justynowicz mieli do pokonania sześć drużyn i nie sprawiło im to najmniejszego problemu w żadnym spotkaniu nie stracili nawet seta, wyniki wygranych setów mówią same za siebie i pokazują poziom naszej drużyny. SP 6 –SP 11 25:06  25:9, SP6-SP Białośliwie 25:12 25:9, SP 6 –SP 4 25:13 25:11, FINAŁ  SP6- SP2 25:10 25:14.

      Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za naszych siatkarzy :):):)

      Skład chłopców :

      Tymoteusz Stasiuk

      Mikołaj Kamiński

      Wojciech Eljasz

      Mikołaj Witulski

      Mateusz Mierzwa

      Gracjan Baranowski

      Oliwer Rożnowski

      Mateusz Jerzakowski

      Dawid Kajzderski

      Wiktor Miszczykowski.


      Artykuł i zdjęcia opracował: Rafał Justynowicz

     • 15.03.2018--- „Projekty to nowe przyjaźnie”

     • Metoda projektu w szkole jest niezwykle atrakcyjna dla uczniów. 15 marca klasę IIa i ich nauczycielkę Aleksandrę Schoen-Kamińską odwiedziła p. Agnieszka Łotyszonek ze swoją klasą ze Szkoły podstawowej nr 3 w Trzciance. Jesteśmy partnerami projektu eTwinning „Piosenka inspiruje”.

      Podczas wspólnego spotkania działo się naprawdę dużo. Wiele współpracy z nowymi kolegami. Nasi uczniowie układali skrypt drogi kotka na macie „Mistrzów Kodowania”, który zbierał kody QR z zadaniami. Jednym z zadań był quiz tabletowy Kahoot, gdzie dzieci w parach rozwiązywały zadania na tabletach. Największe wrażenie bez wątpienia, wywołało ostatnie zadanie z informacją, by znaleźć pilota do Magicznego Dywanu Funtronic. A potem zamiana nauczycielek. Dzieciaki były pod wrażeniem. Klasa z Piły miała zajęcia z p. Agnieszką i z robotami Dashem i Dotem, a dzieci z Trzcianki bawiły się, uczyły i współpracowały na Magicznym Dywanie pod opieką p. Oli. Fantastyczne spotkanie, któremu towarzyszyła radość i współpraca dzieci. Musimy koniecznie to powtórzyć!

      A.Schoen-Kamińska

     • 14.03.2018 --- X MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II GIMNAZJUM

     • Słowa Galileusza: "Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat." towarzyszyły   dziesiątej - jubileuszowej edycji Miejskiego Konkursu Matematycznego uczniów klas II gimnazjum, którego organizatorami byli nauczycielki matematyki Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piły.

      Konkurs odbył się 14 marca, a zmagania z zadaniami  podjęło 26 uczniów  ze wszystkich szkół, w których są klasy gimnazjalne.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce  

      Zofia Drożdż, uczennica Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, którą przygotowywała pani Bernadeta Kozakiewicz

      Maksym Usatenko, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO, którego przygotował pan Dariusz Włoszczyński

      II miejsce

      Podpora Amelia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 6, którą przygotowywała pani Małgorzata Malczewska

      Maks Żeleźniak, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO, którego przygotował pan Dariusz Włoszczyński

      III miejsce

      Szałański Hubert, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6, którego przygotowywała pani Anna Wolska

      Dominik Szczepaniak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11, którego przygotowywała pani Hanna Kunysz

      Franciszek Krzyśko, , uczeń Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, którego przygotowywała pani Dorota Kanarek

       

      Wszystkim laureatom GRATULUJEMY !!!

       

      Dobiega końca historia gimnazjum (ostatni rocznik klas II) i tym samym dopełniła się formuła naszego konkursu, który przez dziesięć lat przygotowywały panie: Małgorzata Malczewska, Monika Małecka-Wiese, Hanna Słodowicz, Anna Wolska.

      Anna Wolska – przewodnicząca komisji konkursowej

     • 09.03.2018--- wizyta w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.

     •  9 marca  uczniowie klasy 3 b SP udali się na niecodzienną lekcję przyrody
      do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra w Pile.

      W specjalnie przystosowanej sali edukacyjnej, wyposażonej w eksponaty roślin
      i zwierząt, uczniowie poszerzyli  wiedzę na temat ,, Warstw lasu”.

      Pan leśnik wykorzystując swoją wiedzę, eksponaty, tablice demonstracyjne opowiadał o zwierzętach, roślinach leśnych w poszczególnych warstwach lasu. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach odpowiadając na pytania, a w zamian otrzymali drobne upominki ufundowane przez Nadleśnictwo . Miłym zakończeniem naszego spotkania było ognisko i pieczone kiełbaski.

      M.Kozłowska

     • 01.03.2018 --- Recytowali po raz dziewiąty...

     • „(…) nic ponad czar miłości” to miejski konkurs recytatorski, który w naszej szkole odbył się po raz dziewiąty. 1 marca br. Gościliśmy w naszej szkole uczestników tego konkursu.

      Tym razem zaproszenie skierowaliśmy do młodzieży gimnazjalnej oraz uczniów klas VII. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Piły – Pan Piotr Głowski. W tym roku w naszych progach gościliśmy 18 uczestników z następujących szkół: Gimnazjum w Kaczorach, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły podstawowej nr 11 oraz 3 uczestniczki ze Szkoły Podstawowej nr 6.

      Prezentacje oceniało jury w składzie: p.Aldona Ostachowicz – wicedyrektor SP nr 6, p.Małgorzata Kossak – wicedyrektor SP nr 6, p. Mirosława Rościszewska – nauczycielka języka polskiego w SP nr 6 oraz absolwentka naszej szkoły – Weronika Jarczak, obecnie uczennica I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile.

      Wśród recytowanych wierszy, pojawiły się m.in. teksty: Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury czy Leopolda Staffa. Jury oceniające prezentacje 18 uczniów, przyznało 3 nagrody oraz jedno wyróżnienie:

      I miejsce zajęła Zofia Borowczyk – Gimnazjum w Kaczorach,
      II miejsce Julia Michalska ze SP nr 7 w Pile,
      III miejsce przypadło Oldze Gorączkowskiej z naszej szkoły,
      natomiast wyróżnienie Łukasz Grabarski także z Gimnazjum w Kaczorach.

      Dziewiątą edycję Miejskiego Konkursu Recytatorskiego przygotowały, podobnie jak w poprzednich latach panie: Aldona Ostachowicz oraz Wioletta Piotrowska przy wsparciu p. Małgorzaty Kossak.

      Jeżeli sądzicie, że o miłości powiedziane już wszystko, to jesteście w błędzie. Za rok jubileuszowa – X edycja tego konkursu.

                                                               Wioletta Piotrowska

                                                               Aldona Ostachowicz

     • 06.03.2018 --- Marzec matematyką stoi…

     • Już 6 marca 2018 odbył się pierwszy z szeregu konkursów matematycznych organizowanych w naszej szkole w ramach Dni Matematyki i Informatyki.

      Ośmioro śmiałków wzięło udział w etapie szkolnym Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA i przystąpiło do rozwiązywania testów konkursowych online. Byli to: Dominik Obarski kl. 4d, Antonina Strzelecka kl. 5a, Oliwia Krawczyk kl. 5c, Agata Łańska kl. 5c, Weronika Ryczek kl. 5c, Martyna Bąk kl. 6a, Dominika Adamska kl. 6b, Kamil Fonrath kl. 7b.   

       

      Każdy miał na rozwiązanie testu 45 min, w czasie których zmierzył się z piętnastoma zadaniami o bardzo różnym stopniu trudności. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników w dniu 10 marca… A potem być może finał??? Odważnym już dziś gratulujemy!!!

       

      Etap szkolny przeprowadziła i notatkę sporządziła Małgorzata Strzelecka.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile, ul. Żeromskiego 41
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • justyna_siekiera@o2.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • m.iwanicki9@wp.pl
 • Galeria zdjęć

  • 21.03.2018 --- SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MIEJSKIM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  • 17.03.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • 17.03.2018 --- NASZA SZKOŁA PIERWSZA W POWIECIE !!!
  • 15.03.2018--- „Projekty to nowe przyjaźnie”
  • 14.03.2018 --- X MIEJSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS II GIMNAZJUM
  • 09.03.2018--- wizyta w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile.
  • 01.03.2018 --- Recytowali po raz dziewiąty...
  • 06.03.2018 --- Marzec matematyką stoi…
  • 08.02.2018 --- II Runda Mistrzostw Powiatu Pilskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców rocznika 2004-2002
  • 28.02.2018--- Kartka dla Emilki
  • 27.02.2018 --- SUKCES NASZEGO PODOPIECZNEGO
  • 27.01.2017 --- Mistrzostwa Piły w Piłce Siatkowej Chłopców klas VII