• Zaszczytne miejsce...

• 24 kwietnia 2023r odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie uczestniczący w turnieju rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszeństwa ruchu na skrzyżowaniach. W następnych konkurencjach uczestniczy konkursu musieli udzielić pierwszej pomocy osobie nieoddychającej, wykazać się umiejętnością jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz pokonać tor przeszkód.

Reprezentanci naszej szkoły w grupie młodszej jak i starszej zajęli zaszczytne II miejsce.

• KONKURS MIEJSKI „MATEMATYCZNE 1 Z 10”

•

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się I Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych "Matematyczne 1 z 10" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły.

Naszą szkołę reprezentował Wojciech Kozieł z klasy 6b, który wygrał przeprowadzone wcześniej eliminacje szkolne.W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym. Do półfinału awansowało sześcioro uczniów. Miał on formułę zbliżoną do teleturnieju i trwał dopóki nie wyłoniło trójki finalistów. Walka była bardzo zacięta. Ostatecznie Wojtek zajął 4 miejsce.

Gratulujemy ogromnej wiedzy!

Anna Wolska

• :)

• CHŁOPCY Z SP6 MISTRZAMI WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ !!!

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Wielkopolski

10. Zuszma Patryk kl. 7A

Wyżej wymienieni zawodnicy zdobyli złoty medal w finale wojewódzkim. Turniej odbył się w środę 26.04.2023

w Lesznie. Nagrodę MVP turnieju otrzymał Bartosz Jopek, a nagroda dla najlepszego blokującego padła łupem Patryka Zuszmy.

To historyczne trofeum w dziejach naszej szkoły. WIELKIE GRATULACJE !!!Opiekunowie drużyny: Rafał Justynowicz oraz Miłosz Malczewski

• FINALISTKI WIELKOPOLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ !!!

•

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile podczas Finału Wielkopolski

10. Stróżyńska Nikola kl. 6A

Wyżej wymienione zawodniczki zajęły 7 miejsce w finale wojewódzkim. Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę i z przebiegu gry niewiele zabrakło by awansować do półfinału zawodów. Turniej odbył się w piątek 21.04.2023 w miejscowości Kostrzyn. WIELKIE GRATULACJE !!!

Opiekunowie drużyny: Fiedorowicz Anna oraz Miłosz Malczewski

• Informacja

• formujemy, że lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej SP6 (w tym do klasy patronackiej ASBL) została wywieszona w przedsionku szkoły.

Dyrekcja SP6

• FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

• W dniu 20 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych . Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 oraz indywidualnie Cyprian Sikorski w kategorii klas 7 - 8 chłopców.

Nasze dziewczęta pobiegły w składzie : Martyna Grabowska , Zofia Jaroszewicz , Aleksandra Kelich  oraz Iga Zaremba zajmując w klasyfikacji końcowej  11 miejsce na około 60 startujących ekip .

Znakomicie zaprezentowała się Martyna Grabowska , która w klasyfikacji indywidualnej zajęła 4 miejsce .

Również bardzo dobrze pobiegł Cyprian Sikorski , który w swoim biegu uplasował się na 6 miejscu .

Gratuluję uzyskanych wyników i życzę dalszych sukcesów .

Opiekun grupy - Sławomir Grzegorczyk .

• Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

• Pod koniec marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców . Naszą szkołę reprezentowały : sztafeta chłopców klas IV , dziewcząt klas V - VI , dziewcząt klas VII - VIII oraz uczniowie klas ósmych - Giuliano Nicolo i Cyprian Sikorski . Sztafeta chłopców klas czwartych zajęła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej . Dziewczęta z klas V i VI uplasowała się na miejscu 7 . Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta dziewcząt klas 7 - 8 . Biegnąca w składzie : Martyna Grabowska , Iga Zaremba , Aleksandra Kelich i Zofia Jaroszewicz zajęła 1 miejsce w klasyfikacji końcowej awansując tym samym do Finału Wojewódzkiego .

Indywidualnie swoje biegi wygrała Martyna Grabowska oraz Cyprian Sikorski , który tym samym wywalczył sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim .

Gratulujemy wszystkim startującym uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych .

Opiekunowie zespołów - Justyna Waszak i Sławomir Grzegorczyk .