• 10.12.2018---SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • 10 grudnia  odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III SP. Tematyka konkursu „ Mój ulubiony wiersz”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz zachęcanie uczniów do występów publicznych. Komisja konkursowa w składzie : p. B. Foszcz, p. M. Kozłowska, p. K. Sykutera- Świerszczyńska i p. K. Adamczyk oceniała wystąpienia uczestników pod względem dykcji, interpretacji, repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Komisja miała nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ dzieci zaprezentowały wysoki poziom recytatorski.                                               

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom
      GRATULUJEMY!!!                                                                                                               

       Oto wyniki:

      Klasa 1:
      1. Zofia Marciniec kl. 1a
      2. Maja Grabowska kl. 1b
      3. Bartosz Stachowiak kl. 1b


      Wyróżnienie:
      Urszula Lus kl. 1a
      Natalia Adamik kl. 1b
      Michalina Pastewska kl. 1c

      Klasa 2:
      1. Kornelia Raszeja kl. 2c
      2. Olga Słowińska kl. 2c
      3. Liliana Stempowska kl. 2a
      3. Zuzanna Janowska kl. 2c


      Wyróżnienie:
      Roksana Jopek kl. 2b
      Maja Kołodziejczyk kl. 2c

      Klasa 3:
      1. Zofia Jaroszewicz kl. 3a
      2. Jan Świerczyński kl. 3a
      3. Katarzyna Perek kl. 3a


      Wyróżnienie:
      Zuzanna Wesołowska kl. 3a
      Bartosz Jopek kl. 3a
      Adam Kotecki kl. 3a
      Wiktoria Pakuła kl. 3b

     • 11.12.2018 --- Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich

     •       We wtorek 11.12.2018 r.  w szkole, na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich, w którym uczestniczyło osiem zespołów z klas VI A dziewczęta i chłopcy i VII A- dziewczęta. Gry rozgrywały się w systemie "każdy z każdym" na polach 5m x 5m i 2,24 - wysokości siatki.

            Po dwu - godzinnych grach wyłonił się zwycięski zespół chłopców z klasy VI A, w składzie Piotr Andruszko, Jakub Genderka i Kacper Michałowski, który zremisował jedno spotkanie przy pozostałych wygranych. Drugie miejsce wywalczyły sobie dziewczęta z klasy VI A- Weronika Więckowska, Martyna Lach i Julia Domagalska, które małymi punktami pokonały trzeci zespół chłopców- Stanisława Gutowskiego, Jędrzeja Zielińskiego, Tymoteusza Wojdyło. Trzy pierwsze zespoły otrzymały medale, a pozostali uczestnicy słodki upominek. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Anna Fiedorowicz, Mateusz Iwanicki i Ireneusz Gondek.

      Artykuł opracowała: Anna Fiedorowicz.

      Zdjęcia: Ireneusz Gondek.

     • 6.12.2018 --- TURNIEJ „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” KLAS 4-5 SP

     •        6 grudnia br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 4-5 SP z okazji Mikołajek. Celem turnieju było przybliżenie tradycji związanych z dniem świętego Mikołaja, integracja młodzieży oraz rozwój sprawności fizycznej i współpracy między rówieśnikami.

           Podczas imprezy uczniowie byli podzieleni na cztery drużyny (żółtą, czerwoną, zieloną i niebieską). O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Zadaniem uczestników mikołajkowej rywalizacji było zaliczanie różnych konkurencji sprawnościowych także związanych z dniem świętego Mikołaja. Wśród tych konkurencji wymienić należy m.in. wyścig w workach świętego Mikołaja, przekazywanie czapek mikołajowych a także inne konkurencje sprawnościowe m.in. z piłkami, szarfami a nawet pachołkami! Po niezwykle zażartej i zaciętej rywalizacji zwycięzcami w obu rocznikach okazali się przedstawiciele drużyny „niebieskiej”. Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 6.

           Organizatorami turnieju oraz pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mateusz Iwanicki przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawicielki Lena Runiewicz, Nadia Michalska i Zuzanna Jopek z klasy 3 c gim., pomagały podczas przebiegu imprezy. Za nagłośnienie i muzykę z akcentami świątecznymi zadbał Mateusz Jerzakowski z klasy 7a.

      Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć świąteczną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.

      Artykuł opracował: Piotr Gorzelak.

      Autor zdjęć: Sławomir Grzegorczyk.


     • 17.12.2018 --- KONKURS "AVATAREK"

     • UWAGA! W konkursie mogą brać udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
      ZGŁOSZENIA NALEŻY PODAWAĆ NAUCZYCIELOM PRZEDMIOTÓW INFORMATYCZNYCH DO 21 GRUDNIA 2018 R.

      REGULAMIN_KONKURSU <-------------Kliknij tutaj, aby otworzyć regulamin konkursu.

     • 17.12.2018 --- WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

     • Od 3 września do 14 grudnia klasa VIb pod opieką wychowawcy Edyty Wojtyry-Więch realizowała ogólnopolski program edukacyjny Wychowanie przez czytanie. Celem programu było wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, wskazanie korzyści płynących z ich stosowania w życiu codziennym oraz propagowanie czytelnictwa. Na lekcjach wychowawczych oraz języka polskiego uczniowie omawiali wybrane wartości oraz przygotowywali się do zrealizowania prezentacji multimedialnych. Zachęcamy do obejrzenia nagranych przez klasę VIb filmików na temat wybranych wartości.

      Kliknij TUTAJ aby przejść do strony z filmikami.

       

     • 8.12.2018---XX POWIATOWY KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ.

     • 8 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie Jubileuszowego bo XX Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Liczba nadesłanych prac była imponująca: 317 lamp roratnich z 25 szkół powiatu pilskiego. Pomysłowość i kreatywność zaskoczyła nawet komisję konkursową, która nagrodziła 26 prac, a 52 lampy wyróżniła. Wśród nagrodzonych znalazła się praca naszej uczennicy Małgorzaty Chamczyk z kl. II c. Naszych uczniów nie zabrakło również wśród wykonawców, których prace zostały wyróżnione: Maja Kołodzieczyk kl. IIc, Jan Świerczyński kl. IIIa, Martyna Grabowska kl. IVa, Szymon Woźniak kl. IVb. GRATULUJĘ!

      Bardzo dziekuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Prace wykonali również: Janowska Zuzanna, Kwiatkowski Patryk, Karolina Giś, Mikołaj Giś, Perek Katarzyna, Graczew Nikola, Mikołajczyk Weronika, Januszkiewicz Natalia, Pytlarz Laura. Dziękuję rodzicom i dziadkom za pomoc w wykonaniu lamp. Wszystkim uczestnikom GRATULUJĘ! pomysłowości.


      Sylwia Chyła

     • 15.12.2018---Wigilia Miejska w Pile.

     • "Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha

      Gdy za oknem biała śniegu, poducha, poducha..."

      Powyższymi słowami pastorałki "Od serca do ucha" uczniowie klasy 2c (gościnnie dwie młodsze siostry z kl.1a) rozpoczęli swój występ podczas Wigilii Miejskiej na placu Staszica w Pile. W sobotę 15.12.2018r. na scenie zaprezentowali się uczniowie pilskich szkół. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 miały najtrudniejsze zadanie, ponieważ występowały jako pierwsze.

      Chociaż była lekka trema to uśmiechy rodziców, rodzeństwa i krewnych na widowni dały ogromne wsparcie. Dzieci zaprezentowały się wspaniale śpiewając rytmiczne pastorałki i recytując wierszyki, a piękne stroje przyciągały uwagę wszystkich zgromadzonych.

       

      Klasę 2c przygotowały p. Beata Foszcz i p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

       

     • 8.12.2018 --- X GWIAZDKOWY TURNIEJ SINGLI SIATKARSKICH KLAS IV

     • Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile była gospodarzem X Gwiazdkowego turnieju singli siatkarskich klas IV  dziewcząt. Zawody odbyły się 8.12.2018. Do zawodów przystąpiło 18 dziewczynek z pilskich szkół.

      Turniej rozgrywany był w formule "każdy z każdym". Dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem walczyły o każdą piłkę, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie było to łatwe, bo siatka dla tak młodych dziewcząt była dość wysoko. Trzeba było dużego wysiłku, aby zdobyć kolejne punkty.

      Po podsumowaniu zdobytych punków w każdym  meczu wyłoniliśmy kolejność miejsc. I tak:

      1 miejsce -Julia Kosiniec - SP 6 Piła

      2 miejsce -Marcelina Marciniak - SP 3 Piła

      3 miejsce-Amelia Chlebek  - SP 3 Piła

       

      W kategorii szkół:

      1 miejsce SP 3 Piła

      2 miejsce SP 6 Piła

      3 miejsce SP 7 Piła

      Skład drużyny SP 6 -

      Julia Kosiniec

      Agata Kanclerz

      Roksana Winnicka

      Martyna Grabowska

      Milena Kurkiewicz

      Zuzanna Pasowska

      Martyna Szałowska

      Autorem artykułu, zdjęć, organizatorem oraz opiekunem zespołu SP 6 była Dorota Zaleska.

     • 10.12.2018 --- Miejski Konkurs Plastyczny "Podniebni Rycerze"

     • Z przyjemnością informujemy, że Miejski Konkurs Plastyczny "Podniebni Rycerze" został rozstrzygnięty. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: p. Aldona Ostachowicz, p. Urszula Kijak, p. Karolina Kujawa-Adamska nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace.

      Grupa 1
      I miejsce - Tomasz Charmaciński, Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile.
      II miejsce - Anita Wieczorek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile.
      III miejsce - Nikola Ptasińska , Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile.

      Wyróżnienie
      Marta Kulawik, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile.
      Emilia Jabłońska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile.

      Grupa 2
      I miejsce - Ewelina Perucka, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile.
      II miejsce - Weronika Chmielowiec, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile.
      III miejsce - Krzysztof Pasowski, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile.


      Wyróżnienie
      Dominik Obarski, Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile

      Dziękujemy uczniom i nauczycielom
      za zaangażowanie i udział w konkursie.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i
      życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”
  • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego
  • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE
  • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE
  • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !
  • 20.05.2019 --- "RAZ DO ROKU, WOKÓŁ BLOKU"
  • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU
  • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!
  • 10.05.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA
  • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW
  • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU