• 7.12.2018--- Matematyczne REBUSY.

     •  Dnia 7 grudnia czterech uczniów z klas III  SP reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematyczne Rebusy:

      Patryk Zuszma IIIa

      Jan Świerczyński IIIa

      Szymon Borowiak IIIb

      Kamil Gotlib IIIb

      Nie udało się osiągnąć żadnego z najwyższych miejsc, ale uczniowie dzielnie  zmagali się z trudnymi matematycznymi łamigłówkami, m.in. kakuro, tangram , ciągi, przekładanie patyczków w działaniach matematycznych. Dzieci zgodnie pracowały w zespole, co było  nowym doświadczeniem jeśli chodzi o współpracę reprezentantów z obu klas. Dobrze poradziły sobie ze wspólnym rozwiązywaniem zadań matematycznych. Gratulujemy kolegom udziału w konkursie na szczeblu miejskim. Nagrodą były dyplomy oraz spotkanie z Mikołajem, który nie zapomniał o upominkach dla wszystkich uczestników konkursu.

       

      M.Kurowska

     • 18.12.2018--- Świąteczna paczka dla SENIORÓW.

     • Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. Pokój, radość ogarnia nasze serca. Częściej niż zwykle spoglądamy w stronę osób samotnych, chorych, potrzebujących. Szczególnym czasem są chwile spedzane
      z rodziną, wśród bliskich, którzy otaczając nas swoją miłością i troską, dają nam odczuć czym jest SZCZĘŚCIE.

           Mając w swych sercach przedświąteczną radość, dzieci, rodzice i wychowawczynie klas Ia, Ic, IIb, IIc, IIIa postanowili podzielić się zarówno radością serca jak i tym, co może sprawić,że świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem i dobrem. We współpracy z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych przygotowano paczki dla osób samotnych i starszych. Sześć paczek dostarczono bezpośrednio do osób potrzebujących.

           Bardzo dziękuję za otwartośc serca wyrażoną w przyniesionych produktach. W tych paczkach jest wszystko: serce, troska o innych i ogromna radość dzieci, które je pakowały i podpisywały świąteczne życzenia. Dziekuję również Pani Urszuli i Pani Agacie oraz dzieciom ze świetlicy szkolnej, które przygotowały cudowne świąteczne kartki, dodawane do rozdawanych ŚWIĄTECZNYCH PACZEK CARITAS.

      Niech dobro, którym się dzielicie, powraca do Was wielokrotnie.

       

                              Opiekun Szkolnego Koła Caritas

                                       Sylwia Chyła

     • 11.12.2018--- ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…”

     • Dnia 11.12.2018r. w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs plastyczny ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…” . Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej wspólnie z dzieckiem.  Do wspólnych działań przystąpiło 11 par. Każda para miała inny pomysł na swoją ozdobę bożonarodzeniową. Prace prezentowały różne techniki plastyczne. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne choć wyboru dokonywali sami uczestnicy.

      A oto wyniki rodzinnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową
      "Razem z babcią, ciocią, mamą..."

       

      Miejsce 1:

      Oliwia Klinowiecka z mamą Joanną kl. 2c

      (praca nr 9)

       

      Miejsce 2:

      Borys McWilliam z mamą Karoliną kl.2c

      (praca nr 6)

       

      Miejsce 3:

      Zofia Ziemiańska z mamą Anną kl.1a

      (praca nr 2)

       

      Wyróżnienie:

      Maja Nowak z mamą Moniką kl.1a

      Michalina Pastewska z mamą Natalią kl.1c

      Oskar Lipski z babcią Małgorzatą kl.1c

      Lilianna Stromidło z mamą Anną kl.2a

      Zuzanna Łobacz z mamą Ewą kl.2c

      Małgorzata Chamczyk z babcią Barbarą kl.2c

      Wojciech Kozieł z mamą Anną kl.2c

      Katarzyna Perek z mamą Agnieszką kl.3a

       

      Gratulujemy!

       

      Organizatorzy:

      Foszcz Beata

      Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

     • 10.12.2018---SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • 10 grudnia  odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III SP. Tematyka konkursu „ Mój ulubiony wiersz”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka poetyckiego oraz zachęcanie uczniów do występów publicznych. Komisja konkursowa w składzie : p. B. Foszcz, p. M. Kozłowska, p. K. Sykutera- Świerszczyńska i p. K. Adamczyk oceniała wystąpienia uczestników pod względem dykcji, interpretacji, repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

      W konkursie wzięło udział 47 uczniów. Komisja miała nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców, ponieważ dzieci zaprezentowały wysoki poziom recytatorski.                                               

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom
      GRATULUJEMY!!!                                                                                                               

       Oto wyniki:

      Klasa 1:
      1. Zofia Marciniec kl. 1a
      2. Maja Grabowska kl. 1b
      3. Bartosz Stachowiak kl. 1b


      Wyróżnienie:
      Urszula Lus kl. 1a
      Natalia Adamik kl. 1b
      Michalina Pastewska kl. 1c

      Klasa 2:
      1. Kornelia Raszeja kl. 2c
      2. Olga Słowińska kl. 2c
      3. Liliana Stempowska kl. 2a
      3. Zuzanna Janowska kl. 2c


      Wyróżnienie:
      Roksana Jopek kl. 2b
      Maja Kołodziejczyk kl. 2c

      Klasa 3:
      1. Zofia Jaroszewicz kl. 3a
      2. Jan Świerczyński kl. 3a
      3. Katarzyna Perek kl. 3a


      Wyróżnienie:
      Zuzanna Wesołowska kl. 3a
      Bartosz Jopek kl. 3a
      Adam Kotecki kl. 3a
      Wiktoria Pakuła kl. 3b

     • 11.12.2018 --- Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich

     •       We wtorek 11.12.2018 r.  w szkole, na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Trójek Siatkarskich, w którym uczestniczyło osiem zespołów z klas VI A dziewczęta i chłopcy i VII A- dziewczęta. Gry rozgrywały się w systemie "każdy z każdym" na polach 5m x 5m i 2,24 - wysokości siatki.

            Po dwu - godzinnych grach wyłonił się zwycięski zespół chłopców z klasy VI A, w składzie Piotr Andruszko, Jakub Genderka i Kacper Michałowski, który zremisował jedno spotkanie przy pozostałych wygranych. Drugie miejsce wywalczyły sobie dziewczęta z klasy VI A- Weronika Więckowska, Martyna Lach i Julia Domagalska, które małymi punktami pokonały trzeci zespół chłopców- Stanisława Gutowskiego, Jędrzeja Zielińskiego, Tymoteusza Wojdyło. Trzy pierwsze zespoły otrzymały medale, a pozostali uczestnicy słodki upominek. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego Anna Fiedorowicz, Mateusz Iwanicki i Ireneusz Gondek.

      Artykuł opracowała: Anna Fiedorowicz.

      Zdjęcia: Ireneusz Gondek.

     • 6.12.2018 --- TURNIEJ „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” KLAS 4-5 SP

     •        6 grudnia br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 4-5 SP z okazji Mikołajek. Celem turnieju było przybliżenie tradycji związanych z dniem świętego Mikołaja, integracja młodzieży oraz rozwój sprawności fizycznej i współpracy między rówieśnikami.

           Podczas imprezy uczniowie byli podzieleni na cztery drużyny (żółtą, czerwoną, zieloną i niebieską). O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Zadaniem uczestników mikołajkowej rywalizacji było zaliczanie różnych konkurencji sprawnościowych także związanych z dniem świętego Mikołaja. Wśród tych konkurencji wymienić należy m.in. wyścig w workach świętego Mikołaja, przekazywanie czapek mikołajowych a także inne konkurencje sprawnościowe m.in. z piłkami, szarfami a nawet pachołkami! Po niezwykle zażartej i zaciętej rywalizacji zwycięzcami w obu rocznikach okazali się przedstawiciele drużyny „niebieskiej”. Dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 6.

           Organizatorami turnieju oraz pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mateusz Iwanicki przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawicielki Lena Runiewicz, Nadia Michalska i Zuzanna Jopek z klasy 3 c gim., pomagały podczas przebiegu imprezy. Za nagłośnienie i muzykę z akcentami świątecznymi zadbał Mateusz Jerzakowski z klasy 7a.

      Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć świąteczną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.

      Artykuł opracował: Piotr Gorzelak.

      Autor zdjęć: Sławomir Grzegorczyk.


     • 17.12.2018 --- KONKURS "AVATAREK"

     • UWAGA! W konkursie mogą brać udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
      ZGŁOSZENIA NALEŻY PODAWAĆ NAUCZYCIELOM PRZEDMIOTÓW INFORMATYCZNYCH DO 21 GRUDNIA 2018 R.

      REGULAMIN_KONKURSU <-------------Kliknij tutaj, aby otworzyć regulamin konkursu.

     • 17.12.2018 --- WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

     • Od 3 września do 14 grudnia klasa VIb pod opieką wychowawcy Edyty Wojtyry-Więch realizowała ogólnopolski program edukacyjny Wychowanie przez czytanie. Celem programu było wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, wskazanie korzyści płynących z ich stosowania w życiu codziennym oraz propagowanie czytelnictwa. Na lekcjach wychowawczych oraz języka polskiego uczniowie omawiali wybrane wartości oraz przygotowywali się do zrealizowania prezentacji multimedialnych. Zachęcamy do obejrzenia nagranych przez klasę VIb filmików na temat wybranych wartości.

      Kliknij TUTAJ aby przejść do strony z filmikami.

       

     • 8.12.2018---XX POWIATOWY KONKURS NA LAMPĘ RORATNIĄ.

     • 8 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Skrzatuszu odbyło się podsumowanie Jubileuszowego bo XX Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Liczba nadesłanych prac była imponująca: 317 lamp roratnich z 25 szkół powiatu pilskiego. Pomysłowość i kreatywność zaskoczyła nawet komisję konkursową, która nagrodziła 26 prac, a 52 lampy wyróżniła. Wśród nagrodzonych znalazła się praca naszej uczennicy Małgorzaty Chamczyk z kl. II c. Naszych uczniów nie zabrakło również wśród wykonawców, których prace zostały wyróżnione: Maja Kołodzieczyk kl. IIc, Jan Świerczyński kl. IIIa, Martyna Grabowska kl. IVa, Szymon Woźniak kl. IVb. GRATULUJĘ!

      Bardzo dziekuję wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Prace wykonali również: Janowska Zuzanna, Kwiatkowski Patryk, Karolina Giś, Mikołaj Giś, Perek Katarzyna, Graczew Nikola, Mikołajczyk Weronika, Januszkiewicz Natalia, Pytlarz Laura. Dziękuję rodzicom i dziadkom za pomoc w wykonaniu lamp. Wszystkim uczestnikom GRATULUJĘ! pomysłowości.


      Sylwia Chyła

     • 15.12.2018---Wigilia Miejska w Pile.

     • "Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha

      Gdy za oknem biała śniegu, poducha, poducha..."

      Powyższymi słowami pastorałki "Od serca do ucha" uczniowie klasy 2c (gościnnie dwie młodsze siostry z kl.1a) rozpoczęli swój występ podczas Wigilii Miejskiej na placu Staszica w Pile. W sobotę 15.12.2018r. na scenie zaprezentowali się uczniowie pilskich szkół. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 miały najtrudniejsze zadanie, ponieważ występowały jako pierwsze.

      Chociaż była lekka trema to uśmiechy rodziców, rodzeństwa i krewnych na widowni dały ogromne wsparcie. Dzieci zaprezentowały się wspaniale śpiewając rytmiczne pastorałki i recytując wierszyki, a piękne stroje przyciągały uwagę wszystkich zgromadzonych.

       

      Klasę 2c przygotowały p. Beata Foszcz i p. Katarzyna Sykutera-Świerczyńska

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”
  • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego
  • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE
  • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE
  • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !
  • 20.05.2019 --- "RAZ DO ROKU, WOKÓŁ BLOKU"
  • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU
  • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!
  • 10.05.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA
  • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW
  • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU