Welcome Guest

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 - mail - sp6.pila@wp.pl


WYMAGANIA i PSO


MegaMisja


PROJEKT eTwinning KLASY IIA


FOTOGALERIA


WYPRAWKA 2017 2018


REKRUTACJA


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 54 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Kategoria: szachy

Teksty opublikowane w tej kategorii.
szachy: 2017.11.18 - Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych
Dodano: poniedziałek, 20 listopada 2017 - 15:58 Autor: Admin
szachy
Dnia 18 listopada w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział dziesięć reprezentacji.

Nasz zespół zagrał w składzie: Szymon Brzezowski, Tymoteusz Wojdyło oraz Mateusz Jerzakowski.

Otwarcia zawodów dokonał Dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Mąka. Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy reprezentowała pani Renata Wolska. W turnieju uczestniczył także pan Cezary Gdaniec, członek Zarządu Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego.

Rozegrano 6 rund. Każdy z zawodników miał 15 minut na rozegranie swojej partii. W klasyfikacji końcowej nasza reprezentacja zajęła ósme miejsce.


Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

szachy: 2017.06.03 - II Turniej Szachuj z Copy System o puchar Prezydenta Miasta Piły
Dodano: sobota, 10 czerwca 2017 - 13:51 Autor: Admin
szachy
Dnia 3.06.2017 r w Zespole Szkół nr 1 w Pile odbył się II Turniej Szachuj z Copy System o puchar Prezydenta Miasta Piły. W zawodach wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Byli to - Jan Świerczyński, Stanisław Gutowski, Szymon Brzezowski - uczniowie szkoły podstawowej, oraz - Filip Kozłowski, Adam Walczak, Mikołaj Bienias i Marcel Butyrowski - uczniowie gimnazjum.

Rozegrano 9 rund z podziałem na kategorie wiekowe. Nasi zawodnicy zaprezentowali się na przyzwoitym poziomie osiągając znaczne lepsze rezultaty niż w pierwszej edycji. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjny okazał się Marcel Butyrowski, który wygrał wszystkie partie i został uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju. Jest to drugi z kolei sukces Marcela, który w pierwszej edycji również osiągnął tak wysoki wynik. Należy też podkreślić bardzo dobrą postawę ucznia klasy 3 szkoły podstawowej Szymona Brzezowskiego, który w kategorii szkół podstawowych zajął dwunaste miejsce na ponad sześćdziesięciu startujących. Gratuluję Marcelowi wygranej i życzę dalszych sukcesów. Pozostałym zawodnikom dziękuję za godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun - Sławomir Grzegorczyk
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2017.04.07 - Powiatowe Zawody o Złotą Wieżę w Szachach oraz Powiatowe Zawody w Warcabach Klasycznych w kategorii Gimnajzum
Dodano: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 - 22:16 Autor: Admin
szachy
Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbyły się Powiatowe Zawody o Złotą Wieżę w Szachach oraz Powiatowe Zawody w Warcabach Klasycznych w kategorii Gimnazjum.

W zawodach wzięła udział reprezentacja naszego Gimnazjum. Wystąpiliśmy w składzie: Gabriela Bazimierowska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Filip Kozłowski. W turnieju szachowym rozegrano 5 rund. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze potwierdzając dominację w tej dyscyplinie w powiecie i tym samym zajmując I miejsce.

W turnieju warcabowym rozegrano również 5 rund. Tutaj także zwycięsko zakończyliśmy wszystkie mecze zajmując I miejsce.

Gratuluję wygranej i życzę dalszych sukcesów.Opiekun zespołu - Sławomir Grzegorczyk

kilka większych fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.12.06 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY W ZS3 W PILE
Dodano: piątek, 09 grudnia 2016 - 10:09 Autor: Admin
szachy
6 grudnia 2016 r. o 17.00 odbył się w naszej szkole turniej szachowy z okazji mikołajkowego święta. Mimo skromnej frekwencji, można było sprawdzić się w swych umiejętnościach szachowych i do woli przeprowadzać mecze szachowe bez limitu czasowego. Uczniowie oraz rodzice najpierw grali w swoim towarzystwie, a potem każdy uczestniczył w symultanie z kapitanem naszej szkolnej drużyny szachowej, utytułowanym zawodnikiem, uczniem klasy III gimnazjum, Marcelem Butyrowskim.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał na zakończenie drobne upominki, ufundowane przez rodziców Marcela. Stanowili o­ni, wraz z panem Sławkiem Grzegorczykiem, opiekunem szkolnej drużyny szachowej, wspólną drużynę organizatorów.

fotki z turnieju – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.11.17 - Finał Województwa Wielkopolskiego w Szachach Drużynowych
Dodano: środa, 07 grudnia 2016 - 09:27 Autor: Admin
szachy
Dnia 1 grudnia 2016 roku w miejscowości Skoki odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Szachach Drużynowych 2016/17 w ramach tegorocznych XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Skład naszej reprezentacji stanowili: kapitan drużyny - Marcel Butyrowski oraz Mateusz Kalczyński, Filip Kozłowski i Gabriela Bazimierowska. Zawodnicy rozegrali siedem zaciętych pojedynków, z których jako drużyna wygrali dwa, zremisowali trzy, przegrali dwa i zdobyli łącznie siedem tzw. dużych punktów, a tym samym 17 miejsce.

Miejsce to jest wynikiem podobnym do zeszłorocznego, odległym od podium, ale przyzwoitym jeśli weźmiemy pod uwagę, że na finał szachowych rozgrywek stawiło się 40 drużyn. Informację tę warto uzupełnić raportem indywidualnym, któremu również podlegają wszyscy uczestnicy turnieju. Otóż w zestawieniu aż 175 zawodników, którzy przybyli wśród swoich drużyn na finał Gimnazjady, nasz zawodnik Marcel Butyrowski zakończył turniej na 9 miejscu (!), nie przegrywając żadnej indywidualnej partii szachowej i zdobywając 6,5 pkt. Natomiast Mateusz Kalczyński zdobył indywidualnie 4,5 pkt a Gabrysia Bazimierowska 4 pkt.

Dziękujemy panu Sławkowi, który był opiekunem naszej szachowej drużyny, był cały czas na miejscu i wspierał zawodników. A reprezentantom naszego gimnazjum życzymy wytrwałości i sukcesów w arcytrudnej szachowej grze.

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.10.22 - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Szachach
Dodano: poniedziałek, 24 października 2016 - 23:20 Autor: Admin
szachy
W dniu 22.10.2016 odbyły się w Pile Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Nasza drużyna zajęła I miejsce i tym samym obroniła zeszłoroczny tytuł mistrzowski. W składzie drużyny byli uczniowie Gimnazjum: kapitan Marcel Butyrowski oraz Mateusz Kalczyński, Filip Kozłowski i Gabriela Bazimierowska.

Zawodnicy ZS3 wygrali wszystkie mecze szachowe, zdobywając komplet 10 pkt. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna Gimnazjum STO z Piły z 8 pkt. a na trzecim miejscu Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego z 4 pkt.
Na szczególną uwagę zasługuje Gabriela Bazimierowska, która wygrała wszystkie swoje partie szachowe a był to debiut tej zawodniczki w naszej drużynie. Serdeczne podziękowania składamy także opiekunowi grupy panu Sławomirowi Grzegorczykowi.

Drużyna ZS3 zdobywając I miejsce uzyskała prawo gry w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach, które odbędą się w listopadzie 2016. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

fotki w nieco większym rozmiarze - kliknij kolaż w artykule
Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.03.31 - Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach oraz Turniej w Warcabach Klasycznych
Dodano: piątek, 15 kwietnia 2016 - 10:49 Autor: Admin
szachy
Dnia 31 marca 2016 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbyły się Turnieje Powiatowe o Złotą Wieżę w Szachach oraz Turniej w Warcabach Klasycznych
. Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W turnieju wystartowała nasza drużyna. W zawodach szachowych nasz zespół zajął II miejsce ulegając jedynie zespołowi ze Społecznego Towarzystwa Oświatowego. W turnieju warcabowym okazaliśmy się bezkonkurencyjni zajmując pewne I miejsce.

Zagraliśmy w składzie: Aleksandra Majewska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Filip Kozłowski.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
fotki dostępne z poziomu fotogalerii lub po kliknięciu w kolaż
Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk.

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.03.01 - Finał Mistrzostw Wielkopolski w Szachach Drużynowych Gimnazjów
Dodano: czwartek, 10 marca 2016 - 16:48 Autor: Admin
szachy
Dnia 1 marca 2016 roku w miejscowości Skoki odbył się Finał Wielkopolski w Drużynowych Szachach Gimnazjów. Wystartowały w nim 43 zespoły, w tym nasza drużyna, jako jedyny przedstawiciel powiatu pilskiego. Był to już drugi z rzędu finał wojewódzki i zależało nam na jeszcze lepszym występie niż w poprzednim roku. Rozegrano 7 rund. Nasz zespół 4 rundy zakończył zwycięsko a 3 zakończyły się  przegraną. Bardzo dobrze spisał się kapitan naszej drużyny - Marcel Butyrowski, który wygrał 6 partii. Pozostali zawodnicy także zagrali na miarę swoich możliwości.

Założony przez nas cel - poprawienia wyniku z zeszłego roku został w pełni zrealizowany. W stosunku do poprzedniego finału, w którym zajęliśmy miejsce na początku trzeciej dziesiątki - ten finał zakończyliśmy na miejscu 16. Zagraliśmy w następującym składzie: Aleksandra Majewska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Filip Kozłowski.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk
foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.02.27 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Warcabach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych
Dodano: czwartek, 10 marca 2016 - 16:33 Autor: Admin
szachy
Dnia 27 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Warcabach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wystartowało 18 dziewcząt oraz 19 chłopców, wśród których byli także uczniowie naszej szkoły. Zawody otworzyła wicedyrektor pani Małgorzata Strzelecka. Zawodnicy rozegrali 7 rund. Jak zawsze emocji nie brakowało do końca turnieju.

Miłą niespodziankę sprawił uczeń klasy III A - Tymoteusz Wojdyło. Najmłodszy uczestnik zawodów w kategorii chłopców zajął II miejsce i wywalczył awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 12 marca w Poznaniu.

Gratuluję i życzę powodzenia w finale wojewódzkim.

Opiekunem naszego zespołu był Sławomir Grzegorczyk.

kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2016.02.17 - Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Szachach Drużynowych
Dodano: piątek, 26 lutego 2016 - 09:15 Autor: Admin
szachy
Dnia 17 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Gimnazjów w Szachach Drużynowych. W turnieju wzięło udział 7 reprezentacji. Drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pile przystąpiła do zawodów w następującym składzie: Marcel Butyrowski (kapitan), Mateusz Kalczyński, Filip Kozłowski i Aleksandra Majewska. Zdobyliśmy 11 punktów, tyle samo co reprezentacja Gimnazjum STO z Piły, lecz o naszym zwycięstwie zdecydowała liczba małych punktów, których uzyskaliśmy 18,5 pkt., a drużyna STO zdobyła 16,5 pkt.

Nasza reprezentacja zajmując pierwsze miejsce uzyskała prawo gry w finale wojewódzkim, który odbędzie się 1 marca 2016 r. w miejscowości Skoki.


Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 3 PIŁA
II miejsce - GIMNAZJUM STO PIŁA
III miejsce - GIMNAZJUM nr 5 PIŁA
IV miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ nr 2 PIŁA
V miejsc - GIMNAZJUM BIAŁOŚLIWIE
VI miejsce – GIMNAZJUMWYSOKA
VII miejsce – GTS

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Opiekunem i przygotowanie trenerskie sprawował pan Sławomir Grzegorczyk.

foto - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.12.08 - Mikołajkowy Turniej Szachowy
Dodano: wtorek, 15 grudnia 2015 - 22:37 Autor: Admin
szachy
W dniu 08.12.2015 odbył się w naszej szkole pierwszy Mikołajkowy Turniej Szachowy. Rozpoczęcie turnieju zostało zainaugurowane przez Wicedyrektor Szkoły ZS3, panią Aldonę Ostachowicz. Około 30 uczniów: kilkunastu z klas I-III i IV-VI naszej SP i kilkunastu z klas I-III naszego GIM, wzięło udział w rozgrywkach. Uczniowie SP zmierzyli się ze sobą w tradycyjnej formule, czyli grając twarzą w twarz nad wspólną szachownicą. Te partie szachowe wyłoniły kilku uczniów, o nieco większej sile gry, mogących zasilić ZS3 podczas tworzenia drużyny w szachowych turniejach.

Natomiast kilkunastu uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w oryginalnej formule szachowej symultany. Zawodnicy, skupieni każdy z osobna nad swoją szachownicą, musieli stawić czoła naszemu gimnazjaliście Marcelowi Butyrowskiemu z IIb, tegorocznemu Mistrzowi Piły, wielokrotnemu finaliście turniejów szachowych szkolnych i pozaszkolnych szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i ogólnopolskiego. Marcel zaś musiał stawić czoła jednocześnie kilkunastu osobom, podchodząc po kolei do każdego gracza symultany i podejmując wielokrotnie po kilkanaście decyzji, co do kolejnych ruchów figur. Wszystkie poszczególne walki kończyły się zwycięstwem Marcela.

Po naszych mikołajkowych rozgrywkach, każdy uczestnik tego szachowego spotkania, otrzymał upominki, ufundowane przez rodziców Marcela, państwa Butyrowskich.

Natomiast na zakończenie spotkania, Marcel zasiadł do rundy tzw. ślepych szachów, gdzie był odwrócony plecami do szachownicy. W tym czasie intensywnie wyobrażając sobie układ szachownicy, ustawienie figur i kolejność dokonywanych przez siebie i przez przeciwnika ruchów, próbował przeprowadzić rozgrywkę, wspomagając się wyłącznie swoją pamięcią. Było to trudne wyzwanie, ale nasz szachista podołał i temu, szybko doprowadzając do mata.

Wspólnym organizatorem tego szachowego przedsięwzięcia był nauczyciel ZS3 pan Grzegorczyk oraz, po raz pierwszy, rodzice Marcela. Serdecznie im dziękujemy, tak samo jak Dyrekcji ZS3 za udostępnienie przestrzeni szkolnej do odbycia turnieju oraz wszystkim uczestnikom, za udział, dobrą zabawę i trud podjęcia wytężonego wysiłku umysłowego, jakim niewątpliwie są szachy.

Na zakończenie wyrażamy nadzieję, że uda się przy następnej okazji namówić do uczestnictwa w szachowej walce, nie tylko uczniów naszej szkoły, ale także nauczycieli ZS3.

foto – kliknij wybrany kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.05.09 - Turniej Szachowy Juniorów o Mistrzostwo Piły
Dodano: środa, 20 maja 2015 - 17:43 Autor: Admin
szachy
W Turnieju Szachowym Juniorów o Mistrzostwo Piły w 2015 roku, nasz gimnazjalista Marcel Butyrowski zajął I miejsce, a w klasyfikacji drużynowej ZS3 zajęło II miejsce!!!

W sobotę 9 maja 2015 roku odbyła się IV edycja Turnieju Szachowego Juniorów o Mistrzostwo Piły pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły, który organizowany jest przez: Uczniowski Klub Sportowy MDK „ISKRA" oraz Jacka Bogusławskiego - radnego Rady Miasta Piły.
Tegoroczne zmagania skupiły ponad 50-ciu uczestników, którzy już w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA" rozpoczęli eliminacyjne partie szachów. Nasz uczeń Marcel Butyrowski wygrał wszystkie pojedynki szachowe. W półfinale pokonał Filipa Bębna. Natomiast w finale pokonał Maksymiliana Żeleźniaka. Także wynik Mateusza Kalczyńskiego, również ucznia naszego gimnazjum jest bardzo dobry (5 miejsce/5 punktów). Pozostali uczniowie ZS3, którzy wzięli udział w rozgrywkach to Aleksandra Majewska, Bogumił Ozga, Monika Drzewiecka. Poza drużyną wziął udział w turnieju reprezentant naszej podstawówki Szymon Brzozowski, który zajął znakomite 9 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, zdobywając 4,5 punktu.

Nowością w tym roku była klasyfikacja drużynowa, która pozwoliła wyłonić grupę uczniów, którzy reprezentowali najlepszy poziom rozgrywki, bezkonkurencyjni w tej kategorii okazali się uczniowie ze Szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którzy otrzymali puchar przechodni. Drugie miejsce uzyskali gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło uczniom Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół nr 2.

foto - kliknij kolaż
Opiekę nad naszą reprezentacją ZS3 roztaczał pan Sławomir Grzegorczyk.

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.03.24 - Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach i Powiatowy Turniej w Warcabach w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów
Dodano: wtorek, 31 marca 2015 - 20:41 Autor: Admin
szachy
Dnia 24 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Szydłowie odbył się Powiatowy Turniej o Złotą Wieżę w Szachach i Powiatowy Turniej w Warcabach w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Organizatorem były Ludowe Zespoły Sportowe. Zarówno w turnieju szachowym jak i w warcabach rozegrano pięć rund. W imprezie wzięła udział nasza drużyna, która wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Majewska, Marcel Butyrowski, Mateusz Kalczyński oraz Bogumił Ozga. W rywalizacji szachowej w kategorii gimnazjów nasz zespół potwierdził wysoki poziom zajmując pierwsze miejsce. W turnieju warcab klasycznych uplasowaliśmy się na miejscu trzecim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria - kliknij kolaż (jakość - przepraszamy - takie mamy oświetlenie...)

Opiekunem zespołu był Sławomir Grzegorczyk

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.02.10 - Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach
Dodano: poniedziałek, 16 lutego 2015 - 15:14 Autor: Admin
szachy
Dnia 10 lutego 2015 r. w miejscowości Skoki, w pobliżu Rogoźna, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Naszą szkołę na tym XVI finale Gimnazjady reprezentowała drużyna w składzie: Marcel Butyrowski z Ib (kapitan drużyny), Mateusz Kalczyński z Ib, Bogumił Ozga z Ib oraz Monika Drzewiecka z III. Była to jedyna drużyna z Piły, która zakwalifikowała się do udziału w finale Gimnazjady.

Drużyny przybyłe z Wielkopolski rozegrały po 7 rund. Nasza reprezentacja zdobyła 7 punktów,  zbudowanych na 3 wygranych, 1 remisie i 3 przegranych i dało jej to 23 miejsce na 49 drużyn biorących udział w turnieju. Godnym uwagi jest zwłaszcza w/w remis, ponieważ został osiągnięty w walce z Gimnazjum nr 3 z Konina, która to drużyna zajęła w całym turnieju wysokie 7 miejsce.

Należy także zwrócić uwagę na udany występ Marcela Butyrowskiego, który grał na I szachownicy i z 7 partii wygrał 4 partie a zremisował 3, zatem nie poniósł żadnej porażki. Taki wynik uplasował Marcela na 9 miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodników grających na I szachownicy(!). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jedną z wygranych partii Marcela, była walka z reprezentantem Gimnazjum nr 3 z Konina, utytułowanym szachistą, Ignacym Leśkiewiczem, który podobnie jak Marcel(!), wywalczył jesienią awans do Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych, które odbędą sie w okresie od 07 do 14 kwietnia w Suwałkach.
Natomiast na II szachownicy znakomicie zagrał Mateusz Kalczyński, który wygrał 5 partii z 7.  Uplasowało go to na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji indywidualnej zawodników grających na II szachownicy (!).

Zawodnikom ZS3 życzymy sukcesów w przyszłorocznych drużynowych turniejach szachowych różnych szczebli, a Marcelowi Butyrowskiemu udanego udziału w najbliższym indywidualnym turnieju, jakim jest wspomniany finał Mistrzostw Polski w Szachach.

Opiekunem drużyny był Pan Sławomir Grzegorczyk

Link do strony turnieju:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_866/

Kilka fotek dostępnych po kliknięciu w kolaż, a link do szerszej galerii poniżej:
https://drive.google.com/folderview?id=0B3lrK4wMnvM9X2F3ZUUxUDdNbmc&usp=sharing

Strona gotowa do druku

szachy: 2015.01.12 - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach Drużynowych
Dodano: wtorek, 20 stycznia 2015 - 11:00 Autor: Admin
szachy
Dnia 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Pilskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach. W turnieju wzięło udział dziewięć reprezentacji.
Drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w Pile przystąpiła do zawodów w następującym składzie: Monika Drzewiecka, Bogumił Ozga, Mateusz Kalczyński oraz Marcel Butyrowski. Rozegrano siedem rund. Każda z nich przyniosła wiele emocji. Walka trwała do ostatnich posunięć na szachownicach. O końcowych wynikach decydowały tzw. duże punkty zdobywane przez poszczególne reprezentacje. Nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce uzyskując tym samym prawo gry w finale wojewódzkim. Jest to wielki sukces uczniów naszej szkoły.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I miejsce - GIMNAZJUM WYSOKA
II miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 3 PIŁA
III miejsce - GIMNAZJUM nr 5 PIŁA
IV miejsce - GIMNAZJUM STO PIŁA
V miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ STARA ŁUBIANKA
VI miejsce - GIMNAZJUM SZYDŁOWO
VII miejsce - ZESPÓŁ SZKÓŁ nr 2 PIŁA
VIII miejsce - GIMNAZJUM nr 4 PIŁA
IX miejsce - GIMNAZJUM OSIEK

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Opiekunem zespołu był pan Sławomir Grzegorczyk.

foto – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

szachy: 2014.11.09-15 - Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych
Dodano: poniedziałek, 24 listopada 2014 - 20:40 Autor: Admin
szachy
Marcel Butyrowski, uczeń klasy Ib naszego Gimnazjum, wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Klasycznych, które odbyły się w Karpaczu w dniach 9-15 XI 2014. Reprezentował klub UKS ISKRA Piła.

Marcel walczył w swojej kategorii wiekowej C13, w której zostało rozegranych 7 partii. Marcel 3 partie wygrał, 3 zremisował i 1 przegrał. Uplasowało go to na 4 miejscu i dało awans do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się na przełomie III/IV 2015 roku.
Trzymamy kciuki za naszego finalistę i życzymy dalszych sukcesów szachowych.

W kolażu dyplom i Marcel rozgrywający partię (na pierwszym planie po lewej stronie).
GRATULUJEMY!!!

Strona gotowa do druku

E-DZIENNIK

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


KOMUNIKATY DYREKCJI


PSYCHOLOG SZKOLNY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


PODRĘCZNIKI 2017 2018

LIGA CHEMICZNA


OBCHODY 30-LECIA


OSTATNI ALBUM


wieczor poezji - 08
Album: 2017.11.14 - Wieczór Poezji

BEZPIECZNE WAKACJE


WYBIERZ 6


WIRTUALNA GALERIA PRAC

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,497600 Seconds