Welcome Guest

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 - mail - sp6.pila@wp.pl


WYMAGANIA i PSO


MegaMisja


PROJEKT eTwinning KLASY IIA


FOTOGALERIA


WYPRAWKA 2017 2018


REKRUTACJA


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 54 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!

Kategoria: wydarzenia

Teksty opublikowane w tej kategorii.

    1234567891011   >

wydarzenia: KONCERT - KIERMASZ - 2017
Dodano: piątek, 15 grudnia 2017 - 10:11 Autor: Admin
wydarzenia


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.29 - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLAS IV-VI SP
Dodano: piątek, 08 grudnia 2017 - 21:42 Autor: Admin
wydarzenia
29 listopada (środa) br. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek dla uczniów klas IV-VI SP organizowana przez Samorząd Uczniowski SP pod czujnym okiem opiekunów - pani Katarzyny Franc oraz pana Piotra Gorzelaka. Celem wydarzenia było przybliżenie uczniom tradycji andrzejkowych oraz integracja młodzieży szkolnej.

Impreza odbyła się pod znakiem wróżb, muzyki, tańca, konkursów oraz zabawy przebieranej pod nazwą „Kim chcę zostać w przyszłości?”. Przed dyskoteką chętni poznania swojej przyszłości mieli okazję uczestniczyć w andrzejkowych wróżbach przygotowanych przez uczennice z samorządu uczniowskiego – Julię Domagalską, Martynę Lach, Hanię Słowińską, Weronikę Więckowską, Julię Wesołowską z klasy V A, Agatę Łańską z klasy V C, Natalię Cyganowską z klasy VI A, Sandrę Chwiłowicz oraz Wiktorię Karpowicz z klasy VI C. Podczas tych wróżb dzieci miały okazję poznać imiona swoich potencjalnych wybranek i wybranków serca, swoje przyszłe miejsce zamieszkania, swój przyszły zawód, a także co przydarzy się w niedalekiej przyszłości (z rozsypanych agrafek tworzących właściwą literę). Niektórzy wyglądali na poważnie zaskoczonych! Aby wróżby mogły się ziścić, uczestnicy musieli oddać celny rzut monetą do miski wypełnionej wodą. Na szczęście, większość prób zakończyła się pełnym sukcesem.

W trakcie imprezy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w andrzejkowych konkurencjach sprawnościowych, takich jak „wyścig” na kartkach papieru, po którym uczestnicy otrzymywali wróżbę z liczbą odpowiadającą zajętemu miejscu. Ponadto, zadaniem „odważnych” par było spożycie jabłek zawieszonych na sznurkach bez ich dotykania (zadaniem jednej osoby było trzymanie sznurka, a zadaniem drugiej osoby jedzenie). Po upływie ustalonego czasu „prawie” zjedzone jabłko utworzyło kształt związany z przyszłością. Nie mogło rzecz jasna zabraknąć tradycyjnego ustawiania butów przez dziewczynki i chłopców (według przesądu osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg sali, jako pierwsza stanie na ślubnym kobiercu) oraz oryginalnych przebrań andrzejkowych. Warto nadmienić, że za udział w konkurencjach i posiadanie ciekawych przebrań uczniowie otrzymywali słodkie upominki ufundowane przez samorząd uczniowski.

Po części wróżbiarsko-konkursowej nastąpiła ta najważniejsza, czyli dyskoteka. Na tegorocznej dyskotece za muzykę oraz oświetlenie odpowiadali z wielkim oddaniem oraz poświęceniem - Mikołaj Majorke oraz Jakub Kapidura z klasy VI B oraz Mateusz Jerzakowski z klasy VI A, którym należą się wielkie słowa uznania. Osobne podziękowania należą się Mikołajowi Majorke za „użyczenie” oświetlenia na tegoroczną imprezę.

Uczestnicy dyskoteki bawili się pod niezawodną opieką nauczycielek języka polskiego – pani Mirosławy Rościszewskiej oraz pani Ewy Mejer-Krobskiej, którym należą się serdeczne podziękowania za poświęcony czas. Wielkie słowa uznania należą się również członkom samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o wystrój sali (zarówno przed jak i po dyskotece) oraz organizację zabawy. Wśród nich wymienić należy członków SU, którzy przygotowały konkurencje andrzejkowe a także Julię Hryncewicz, Antoninę Mockało, Marię Skrypak-Schiller, Nadię Pietrasz, Roksanę Sokołowską, Dawida Kajzderskiego, Oliwiera Roszkowskiego i Tymoteusza Stasiuka z klasy VI A, a także osoby pomagające – Martynę Jelińską z klasy V C, Piotra Andruszko z klasy V A oraz Dawida Bębasa z klasy VI C. Bez Was dyskoteka byłaby niemożliwa! Przyznać trzeba, że uczniowie bawili się i integrowali w sposób bardzo kulturalny w duchu przyjaźni, radości oraz życzliwości.

kilka fotek - kliknij kolaż w artykule
Piotr Gorzelak

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.12.06 - Mikołaj w SP6
Dodano: środa, 06 grudnia 2017 - 22:08 Autor: Admin
wydarzenia
6 grudnia to wyjątkowy dzień, który szczególnie lubią dzieci, bowiem w tym dniu otrzymują wyczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja.


„Człap, człap, człap, człap idzie już… Święty Mikołaj jest tuż tuż…” takimi słowami uczniowie klas 1-4 przywitali niezwykłego gościa, który zawitał do naszej szkoły. Był śpiew i wiersze, piękne dekoracje a całości towarzyszył świąteczny nastrój. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas 4 oraz szkolny zespół wokalny. Nad całością czuwała pani Sylwia Chyła. Rada Rodziców przygotowała dla każdego ucznia słodki upominek, za który serdecznie dziękujemy.

fotki – kliknij kolaż w artykule
J.S.

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.12.04 - PoczytajMy
Dodano: poniedziałek, 04 grudnia 2017 - 20:17 Autor: Admin
wydarzenia
Uczniowie z klas 3a i 3d: Guss Weronika, Brewczyńska Zuzanna, Badzińska Daria, Zboińska Patrycja, Janikowska Julia, Gawron Olga, Marszałek Zuzanna, Narożna Julita, Harwas Julia, Stróżyński Szymon i Brzózka Konrad
pod opieką Pań Karoliny Kujawy-Adamskiej i Aldony Ostachowicz przystąpili do projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy”.


Przed grupą projektową stanęło zadanie stworzenia klubu czytelniczego, który podczas cyklicznych spotkań zachęci dzieci i młodzież do czytania.

To niełatwe zadanie w dobie dominacji obrazu i audiobooków!! Jednak grupa z naszej szkoły sprostała temu zadaniu, organizując pierwsze ze spotkań dla uczniów klas 2 SP naszej szkoły.

24 listopada odbyło się czytanie i słuchanie ze zrozumieniem legend i podań polskich.


Zaproszeni goście z uwagą słuchali czytanych tekstów.

Na zakończenie prowadzący przygotowali i przeprowadzili quiz sprawdzający ile wiadomości udało się zapamiętać słuchaczom. Wielu z nich znało prawidłowe odpowiedzi na zadawane pytania. Najszybsi zostali nagrodzeni.


Już niedługo kolejne spotkanie!

kilka fotek – kliknij kolaż

Aldona Ostachowicz

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.17 - ŻYWE LEKCJE HISTORII
Dodano: sobota, 25 listopada 2017 - 13:44 Autor: Admin
wydarzenia
Od wielu lat w naszej szkole gościmy różne bractwa rycerskie. Niedawno – 17.11.2017 r odwiedziło nas bractwo rycerskie Pana K. Góreckiego. „Żywe lekcje historii” są bardzo ważnym elementem edukacji historycznej, zapoznają uczniów z legendami i faktami. Przybliżają dzieciom i młodzieży trudne zagadnienia historyczne przenosząc odbiorców do minionych epok. Dzięki licznym eksponatom, używanym podczas spektakli historycznych, uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę związaną z dziejami ludzi i wydarzeniami historycznymi.

W bieżącym roku szkolnym przedstawiciele braci rycerskiej zaprezentowali 4 spektakle. Uczniowie szkoły podstawowej- klasy IV, V i VI zapoznali się z wojami i rycerzami średniowiecznymi. Obejrzeli pokaz walk rycerskich, uczestniczyli w zwyczaju pasowania na rycerza. Występ „rycerzy” wywołał wiele emocji wśród uczniów szkoły podstawowej. Natomiast gimnazjaliści - uczniowie klas II, przenieśli się do czasów Polski szlacheckiej, poznali zwyczaje Sarmatów i dzieje husarii. Wybrani uczniowie i uczennice wzięli bezpośredni udział w spektaklu odgrywając role szlachciców i szlachcianek. Uczniowie klas III gimnazjum i klas VII szkoły podstawowej przenieśli się w czasie do XIX wieku. Poznali dramat trzech polskich powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego, styczniowego. Zostali powstańcami, bohaterami, żołnierzami.

Wiedza przekazywana w sposób humorystyczny i przy aktywnym udziale uczniów przyczynia się do rozwoju ich osobowości, pomysłowości i wyobraźni. Dzieci i młodzież, uczą się chętniej poprzez działanie, kiedy wiele rzeczy wykonują sami.

kilka fotek – kliknij kolaż w artykule
Opracowała Iwona Bagińska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.10 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dodano: sobota, 25 listopada 2017 - 13:06 Autor: Admin
wydarzenia
Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole odbył się spektakl. Podczas uroczystości – „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów...” usłyszeliśmy piosenki M. Grechuty: „Ojczyzna”, „Wolność”, J. Pietrzaka „Taki kraj” czy J. Kaczmarskiego „Mury”. Uczniowie klas III i II gimnazjum recytowali wiersze K.Gaszyńskiego „Pieśń strzelców przy zimowym ognisku”, R. Prymusa „Ojczyzna wolna”, E. Michalskiej „Motyw wolności”, J. Romockiego „Modlitwa Szarych  Szeregów”,  E. Łojan „ Polsko, Ty zawsze wiernych  miałaś synów” i inne.

Uroczystości towarzyszyła wspaniała prezentacja multimedialna wykonana przez Panią: Dorotę Dec. Spektakl przygotowały Panie: Iwona Bagińska i Dorota Dec. Muzykę zaaranżował Pan: Błażej Drab, a dekorację wykonała Pani: Karolina Kujawa-Adamska. W uroczystości wystąpił szkolny chór i soliści przygotowani przez Pana: Błażeja Draba.

fotki – kliknij kolaż w artykule
Opracowała Iwona Bagińska

Strona gotowa do druku

wydarzenia: SZKOŁA PEŁNA ZROZUMIENIA
Dodano: piątek, 24 listopada 2017 - 10:54 Autor: Admin
wydarzenia


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.09 - Wybrane punkty programu obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
Dodano: wtorek, 14 listopada 2017 - 13:35 Autor: Admin
wydarzenia


KLIKNIJ - PEŁNY ROZMIAR

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.08 - ŚNIADANIE DAJE MOC
Dodano: wtorek, 14 listopada 2017 - 13:15 Autor: Admin
wydarzenia
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,
lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę
do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!


Już od siedmiu lat wspólnie z innymi szkołami z całej Polski, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc.
W bieżącym roku szkolnym wszyscy uczniowie klas I-III SP wraz z nauczycielami przyłączyli się do realizacji tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

Każda klasa przygotowała zdrowe, pyszne śniadanie. Tworzyliśmy kolorowe kanapki i tosty a także jogurty z musli i smaczne szaszłyki owocowe. W ramach programu przeprowadzone zostały pogadanki na temat znaczenia racjonalnego odżywiania. Oglądaliśmy filmy edukacyjne. Tworzyliśmy  piramidę zdrowego żywienia.

Najważniejsze cele programu to:
- zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia


fotki do obejrzenia w fotogalerii lub po kliknięciu w wybrany kolaż
Agata Kin

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.11.08 - WORD i Siatkarki Enea PTPS Piła
Dodano: wtorek, 14 listopada 2017 - 13:07 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 8.11.2017r. uczniowie klas pierwszych SP uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, starszym specjalistą bezpieczeństwa w ruchu drogowym panem Ireneuszem Michniakiem, który wspólnie z siatkarkami Enea PTPS Piła - Dianą Boskovic i Anną Pawłowską przeprowadził pogadankę na temat: Bezpieczeństwa na drodze.

Głównym celem spotkania było utrwalenie umiejętności przechodzenia przez jezdnię, przestrzeganie na jezdni dyscypliny i zasad bezpieczeństwa w trosce, o własne życie i zdrowie. Podczas spotkania pan Ireneusz Michniak podkreślił, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze publicznej. Wspólnie z panią Anią i Dianą omówił i pokazał jak poprawnie i bezpiecznie przejść przez jezdnię. Zachęcał również najmłodszych uczniów do noszenia kamizelek oraz elementów odblaskowych. Na spotkaniu, dzieci miały okazję zaprojektować i wyciąć z przygotowanego materiału odblaskowego element, dzięki któremu będą bardziej widoczne po zmroku na drodze.

Serdecznie dziękujemy paniom: Dianie Boskovic, Annie Pawłowskiej jak również panu Ireneuszowi Michniakowi za wspólne bardzo ciekawe zajęcia, oraz za odblaskowe gadżety, które otrzymali wszyscy uczniowie.

kilka fotek – kliknij kolaż w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.25 - Zumba kids
Dodano: piątek, 10 listopada 2017 - 16:42 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 25.10.2017r. do naszej szkoły, w ramach realizacji Projektu "Od Juniora do Seniora"
(współpraca między Szkołą Podstawową nr 6 im. Lotników Polskich, a Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile) przyszły panie z CAOSiN wraz z panią Magdaleną Walkowiak, która jest instruktorką i choreografką układów tanecznych.


Dzieci z klasy 1c wspólnie z dziećmi ze świetlicy szkolnej i z zaproszonymi paniami zatańczyły 6 przygotowanych układów "Zumba dla każdego". Jak widać na zdjęciach, wszyscy byli bardzo zadowoleni i z ogromną przyjemnością poruszali się w rytm muzyki. Na twarzach było widać ogromne skupienie i uśmiech, a to bardzo pozytywnie wpływało na dalsze działania i integrację międzypokoleniową. Pani Magda obiecała, że jeszcze nas odwiedzi i przygotuje dla nas coś nowego. Czekamy z niecierpliwością.

fotki w większym rozmiarze - kliknij kolaż

Beata Foszcz

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.12 - ŚLUBUJEMY - Uroczyste pasowanie na ucznia
Dodano: piątek, 10 listopada 2017 - 11:36 Autor: Admin
wydarzenia
12 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia.

Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się, jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą,
a swym zachowaniem i nauką
sprawiał radość rodzicom i nauczycielom.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w holu szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich, którego dokonał Pan Dyrektor Grzegorz Mąka jak również Panie Dyrektor Aldona Ostachowicz i Małgorzata Strzelecka.

W uroczystości jak co roku, wziął udział przedstawiciel Rady Rodziców. Wspólnie z nami,
w tym roku był Pan Mariusz Bohdan, który przygotował kilka słów do Rodziców i dzieci
z gratulacjami i życzeniami wielu sukcesów, w dalszym zdobywaniu wiedzy. Wręczył również, każdej klasie słodki podarunek, w postaci dużego rożka z cukierkami.

Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Dzieci, wraz z rodzicami
i wychowawczyniami panią Dorotą Sikorą- kl. 1a, Justyną Siekierą- kl. 1b,
Beatą Foszcz - kl. 1c, udały się do swoich klas na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.


fotki w większym wymiarze - kliknij kolaż w artykule
Beata Foszcz

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.20 - Fantastyczny Miłosław
Dodano: wtorek, 07 listopada 2017 - 12:27 Autor: Admin
wydarzenia
Uczennice naszej szkoły Gabriela Bazimierowska i Olga Gorączkowska z klasy 3a gimnazjum, przy wsparciu Pani Aldony Ostachowicz, wzięły udział w konkursie literackim "Fantastyczny Miłosław" organizowanym przez Miłosławskie Centrum Kultury-Biblioteka Publiczna. Dziewczęta, biorąc udział w tym konkursie, stały się autorkami opowiadań o tematyce fantastycznej.

20 października 2017 roku odbył się uroczysty Festiwal "Fantastyczny Miłosław", podczas którego ogłoszono wyniki konkursu. Zaproszenie na festiwal otrzymały jego uczestniczki i opiekun. Niestety Gabrysia nie mogła w nim uczestniczyć z uwagi na udział w konkursie wojewódzkim.

Miłosławskie Centrum Kultury-Biblioteka Publiczna przygotowało bardzo ciekawy program festiwalu. Po ciepłym przywitaniu gości, zaproszono wszystkich uczestników na spacer po Miłosławiu. Jedną z ciekawostek miasta jest pałac z okresu pierwszego dziesięciolecia XIX wieku, w którym obecnie mieści się gimnazjum i szkoła dla dorosłych, a także miejsce strajków szkolnych przeciwko przymusowej germanizacji. Pogoda tego dnia dopisywała i spacer w pełnym słońcu sprawił, że z wilczym apetytem wszyscy zasiedli do obiadu.

Kolejnym punktem programu był warsztat z polskim, znanym pisarzem fantasy Jakubem Ćwiekiem. Pokazał uczestnikom, na czym polega napisanie naprawdę dobrego opowiadania oraz co powinni robić, aby mogli kształcić swoje zdolności pisarskie. Zdecydowanie wykład na temat kreatywnego pisania wywarł na uczniach oraz opiekunach największe wrażenie. To na pewno nie był czas zmarnowany!

Chwile relaksu przed ogłoszeniem wyników przyniósł pokaz postaci stworzonych przez uczestników konkursu, sami twórcy tych postaci przebrali się za nie.

Emocje sięgały zenitu! Po rozdaniu przez prowadzącą dyplomów za uczestnictwo w konkursie, przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcie. W kategorii szkół podstawowych (gimnazjów – konkurs ogłoszono w roku szkolnym 2016/2017): 3 miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, natomiast 2 miejsce – Gabriela Bazimierowska, a 1 miejsce – Olga Gorączkowska obie uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile. Niezwykle utalentowane twórczo uczennice, to nie pierwszy konkurs literacki, w którym brały udział.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości!
kilka fotek – kliknij kolaż w artykule lub zajrzyj do naszej galerii

Strona gotowa do druku

wydarzenia: ZAPROSZENIE
Dodano: środa, 25 października 2017 - 13:12 Autor: Admin
wydarzenia

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.22 - Kodowanie niejedno ma imię!
Dodano: wtorek, 24 października 2017 - 13:12 Autor: Admin
wydarzenia
Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku były to dwa tygodnie od 7 do 22 października. Klasa 2a z wychowawczynią Aleksandrą Schoen-Kamińską zarejestrowali na europejskiej platformie swoje wydarzenie pt. "Kodowanie niejedno ma imię!". Uczniowie poprzez gry, zabawy i łatwe do zrozumienia narzędzia o­nline i offline byli wprowadzani w podstawy programowania. Rozwijali logiczne i algorytmiczne myślenie, kreatywność i umiejętność współpracy w grupie. Praca w zespole i umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów to kompetencje, które są niezbędne w codziennym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby rozwijać je od najmłodszych lat. Kodowanie to ogromne walory edukacyjne, które można wykorzystać podczas każdych zajęć i równocześnie realizować podstawę programową.

Zapraszamy do obejrzenia filmów na blogu klasy (kliknij) i fotek w naszej galerii - kliknij fotkę w artykule...

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.17 - Jakub Kosior Mistrzem Polski Młodzików
Dodano: wtorek, 24 października 2017 - 12:47 Autor: Admin
wydarzenia
W Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie. W każdej wadze spotkało się po ośmiu najlepszych zawodników z całego kraju w tej kategorii wiekowej. Sporty Walki Piła reprezentował w wadze 43 kg Jakub Kosior (uczeń klasy 2c gimnazjum naszej szkoły), który awans na tą imprezę wywalczył zwycięstwami w turniejach eliminacyjnych w Poznaniu i Ziębicach.

W pierwszej walce nasz pięściarz trafił na zawodnika KSZO Ostrowiec Jakuba Stojka, zwyciężając decyzją sędziów 3:0. Ta wygrana zapewniła mu już medal. W walce półfinałowej Jakub walkowerem zwyciężył z Cezarym Paszyńskim z Championa Włocławek, który nie był zdolny do pojedynku.

W walce finałowej naprzeciwko naszego zawodnika wyszedł Debizov Akhmed z Tigera Łomża. Jakub Kosior w trakcie trzech rund nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszym młodzikiem w Polsce w tej kategorii wagowej i to jego ręka po zakończeniu pojedynku powędrowała w górę! W ten sposób nasz reprezentant wywalczył złoty medal.

GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU!!!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.15 - Dzień Kropki
Dodano: poniedziałek, 23 października 2017 - 21:50 Autor: Admin
wydarzenia
„Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
bo odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują o których nie wiecie…”
Słowa: B. Skrzypiec, J. Okuniewska

Międzynarodowy Dzień Kropki – Święto Talentów. To nietypowe święto, jest obchodzone w naszej szkole już po raz czwarty. Dnia 15.09.2017r., każdy pędził do szkoły, choć w jedną kropkę odziany, by wszystkim pokazać mały talent, gdzieś w głębi serca schowany. Każda klasa puchła dziś z dumy, bo w naszej szkole nikt nie był smutny. Każdy, czym prędzej na kropce małej, rysował duży lub mały swój talent.  

W Dniu Kropki udział brały klasy I-III z wychowawczyniami.

red. Katarzyna Adamczyk

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.07 - Wycieczka klasy 2b do siedziby Straży Pożarnej w Pile
Dodano: poniedziałek, 16 października 2017 - 22:06 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 28 września odbyła się wycieczka klasy 2b do siedziby Straży Pożarnej przy ulicy Ogińskiego w Pile. W ubiegłym roku szkolnym nasza klasa przygotowała program artystyczny z okazji 25-lecia Powiatowej Straży Pożarnej w Pile. W nagrodę zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę. Zobaczyliśmy miejsce, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o pożarach i innych zagrożeniach. Oglądaliśmy wozy strażackie i nowoczesny sprzęt, którym posługują się strażacy podczas różnych akcji ratowniczych. Pomagaliśmy rozwijać węże strażackie i zjeżdżaliśmy po rurze, której strażacy używają, gdy szybko muszą udać się na akcję. Znaleźliśmy się na dużej wysokości dzięki drabinie zamontowanej na wozie strażackim. Na zakończenie naszej wizyty obejrzeliśmy, zorganizowany w bezpiecznych warunkach, pokaz gaszenia ognia.

Pożegnaliśmy naszych gospodarzy wręczając im laurki w dowód wdzięczności za ich trudną i odpowiedzialną pracę.

M.Kurowska
fotki z wycieczki - kliknij kolaż w artykule lub przejdź do fotogalerii

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.10.05 - Wybory Przewodniczącego SU SP
Dodano: czwartek, 12 października 2017 - 16:28 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 29 września (piątek) w naszej szkole odbyło się głosowanie wśród uczniów klas IV – VII SP oraz II-III GIM mające na celu wyłonić nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W związku z faktem, iż nasza placówka stała się Szkołą Podstawową nr 6, odbyły się jedne wybory, zarówno dla uczniów klas szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Do startu w tegorocznych wyborach stanęła trójka kandydatów, w kolejności alfabetycznej: Mateusz Bazelak (klasa VI C) , Julia Koneczna (klasa VII C) oraz Zuzanna Piechocka (klasa III A GIM.).

W ramach "kampanii wyborczej" kandydaci przygotowali specjalne plakaty ze swoim programem wyborczym, który zawierał prezentacje samych kandydatów (ich zainteresowania, hobby) oraz pomysły na funkcjonowanie samorządu uczniowskiego. Plakaty można było podziwiać przez cały tydzień poprzedzający wybory na tablicy informacyjnej SU znajdującej się na I piętrze. Wśród "obietnic" kandydatów znalazło się sporo "konkretów" takich jak organizacja imprez szkolnych, dni tematycznych, oraz założenie skrzynki pomysłów. Nie zabrakło miejsca dla bardziej "okrągłych" obietnic, w tym m.in. poprawa bezpieczeństwa w szkole czy też wsłuchanie się w problemy uczniów.

Ponadto, niektórzy kandydaci zdecydowali się na złożenie osobistej wizyty w wybranych klasach i zaprezentowanie swojego programu "na żywo" a także wysłuchanie pomysłów wyborców. Wzorem poprzedniego roku, wybory odbyły się pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu "Samorządy mają głos!". W związku z tym, podczas tegorocznych wyborów powołana została specjalna „komisja”, której celem było przeprowadzenie wyborów. W skład komisji weszły następujące uczennice: Angelina Litwinienko, Martyna Parecka (obie z kl. VI B) Weronika Zadrożna (kl. VII B), Dominika Karniszewska (kl. VII C), Julia Gładych (kl. II B GIM.) oraz Weronika Krzyszka (kl. II D GIM.). Zadaniem przedstawicieli tejże komisji było zapraszanie klas do stanowiska wyborczego znajdującego się na I piętrze w celu oddania głosu na jednego kandydata. Uczniowie oddawali głosy na specjalnie przygotowanych kartach a następnie wrzucali je do urny wyborczej. Komisja po przeprowadzonych wyborach dokonała bardzo skrupulatnego przeliczenia wszystkich oddanych głosów. Ze wszystkich tych zadań komisja wywiązała się wzorowo za co należą się uczennicom wielkie słowa uznania!

Wyniki prezentują się następująco:
Uczniowie uprawnieni do głosowania: 502
Liczba oddanych głosów: 453
W tym:
- głosów ważnych: 440
- głosów nieważnych: 13
1) ZUZANNA PIECHOCKA - 369 GŁOSÓW
2) MATEUSZ BAZELAK - 36 GŁOSÓW
3) JULIA KONECZNA - 35 GŁOSÓW

Nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 6 w roku szkolnym 2017/2018 została uczennica klasy III A gimnazjum – Zuzanna Piechocka. Jej  zastępcami zostali Mateusz Bazelak oraz Julia Koneczna. Nowej przewodniczącej serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy owocnej pracy i samych ciekawych pomysłów w nowej roli. Pozostałym kandydatom serdecznie dziękujemy za udział w wyborach, składamy gratulacje i liczymy na aktywną działalność w samorządzie uczniowskim. Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do składania swoich pomysłów i propozycji, dzięki którym szkoła stanie się miejscem przyjaznym oraz sprzyjającym rozwojowi własnych uzdolnień oraz zainteresowań!

Piotr Gorzelak
kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.09.28 - KONKURS WIELKOPOLSKI NAUCZYCIEL ROKU 2017
Dodano: piątek, 29 września 2017 - 22:30 Autor: Admin
wydarzenia
Konkurs "Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017"
Konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku zorganizowany został już po raz drugi przez  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Wielkim w Poznaniu 27 września.
 
Tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku otrzymała pracująca w naszej szkole Aleksandra Schoen-Kamińska. Jest nauczycielem z wielką pasją, otwartą na nowe wyzwania. Mówi o sobie "jestem nauczycielem cyfrowym". Od wielu lat rozwija swoją wiedzę w obszarze nowych technologii w edukacji, stosując zdobyte umiejętności na co dzień w pracy z uczniami. Kształci u wychowanków najważniejsze i kluczowe kompetencje, jakimi są: umiejętności pracy w zespole, sprawne posługiwanie się i korzystanie z nowoczesnych technologii. Pracuje metodą projektów eTwinning odnosząc zagraniczne i krajowe sukcesy. Bierze udział w ogólnopolskich konferencjach, przedstawiając ciekawe rozwiązania metodyczne w zakresie edukacji muzycznej i matematycznej oraz wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy z dziećmi na I etapie kształcenia. Jest współautorem, a zarazem trenerem ścieżki muzycznej Cyfrowi Dje dla II etapu kształcenia w pilotażowym programie fundacji Orange #Superkoderzy, autorem scenariuszy na platformie e-tornister. Administruje wiele blogów edukacyjnych, dzieląc się swoimi pomysłami i materiałami, inspirując innych. Publikuje swe artykuły w prasie ogólnopolskiej i lokalnej oraz na portalach cyfrowych. Podczas szkoleń i warsztatów pokazuje ogromne możliwości wykorzystania technologii, które są sprzymierzeńcem uczniów i nauczycieli w edukacji XXI wieku. Jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła do codziennych zajęć tablet jako narzędzie o wielkich możliwościach edukacyjnych. Odnosi duże sukcesy w edukacji swych wychowanków, biorąc udział w europejskich i polskich konkursach dydaktycznych i artystycznych. Organizuje lekcje pokazowe dla nauczycieli z terenu. Prowadzi warsztaty pro bono dla nauczycieli z pilskich szkół i przedszkoli oraz dla dzieci z robotyki i kodowania. Zmienia świadomość nauczycieli w obszarze obsługi i stosowania nowoczesnych narzędzi w pracy na co dzień. Dzięki jej energii i operatywności szkoła zyskała dofinansowanie do projektu oraz pomoce o znacznej wartości.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!
kilka fotek - kliknij zdjęcie w artykule

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.09.21 - Nagrody Prezydenta Miasta Piły
Dodano: wtorek, 26 września 2017 - 22:27 Autor: Admin
wydarzenia
Początek nowego roku szkolnego przyniósł miłą niespodziankę sporej grupie naszych uczniów. 21 września 2017 r., w Sali Miejskiej Inwest-Parku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i Nagród Prezydenta Miasta Piły uczniom uzdolnionym. Nagrody te przyznawane są corocznie, już od sześciu lat, w ramach lokalnego programu wspierania uzdolnionych uczniów. W tym roku w całej Pile nagrody za osiągnięcia w nauce i w sporcie otrzymało aż 153 wyróżnionych uczniów.

Z naszej szkoły są to: Martyna Bąk, Dawid Brzeziński, Wiktoria Fritza, Gabriela Kubera, Jakub Kujawski, Angelina Litwinienko, Hubert Pietrus, Antonina Strzelecka, Maja Woś, Julia Żubryj, Gabriela Bazimierowska, Wojciech Drygała, Dominik Gołaś, Weronika Guss, Natalia Janocha, Julita Narożna, Zuzanna Piechocka, Michalina Sikora, Marcelina Szuster, Alicja Tyrańska. Tak licznej reprezentacji pozazdrościć nam mogą inne szkoły w mieście!!! Wszystkim nagrodzonym również i my, nauczyciele, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

fotki ze spotkania - kliknij kolaż
M. Strzelecka

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.09.27 - SPOTKANIE
Dodano: piątek, 22 września 2017 - 10:18 Autor: Admin
wydarzenia


Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.06.08 - X Międzygimnazjalny Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
Dodano: poniedziałek, 19 czerwca 2017 - 22:38 Autor: Admin
wydarzenia
8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IIIe: Bukowska Malwina, Krakowiak Paweł, Mitrus Kamila, Krusińska Wiktoria w Szkół nr 1 w Pile uczestniczyli w X Międzygimnazjalnym Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu teoretycznego i wykazanie się wiedzą praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zadania praktyczne polegały na:
- wynoszeniu poszkodowanych z zadymionego pomieszczenia
- opatrywaniu rannych
- pomoc przy zadławieniu
- wykonanie RKO
- pierwsza pomoc przy wypadku drogowym

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, za co uzyskali II miejsce, zdobywając puchar, dyplom uznania od Medical Servis Corpus oraz nagrody rzeczowe.

Główny sponsor, p. Krzysztof Soja i jego klub Rockopolis, ufundował dla każdej drużyny profesjonalną apteczkę pierwszej pomocy.
Gratulujemy!
Zdzisława Rzeczycka
kilka fotek – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.06.14 - ZBIÓRKA MAKULATURY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3
Dodano: niedziela, 18 czerwca 2017 - 21:51 Autor: Admin
wydarzenia
W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 (a dokładniej w dniach 1 marca – 26 maja)  w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka makulatury wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w ramach akcji „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”, której organizatorem była Fundacja Przyjazny Świat Dziecka z siedzibą w Warszawie. Celem akcji była pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. W trakcie jej trwania uczniowie przy wsparciu rodziców licznie dostarczali makulaturę w formie gazet, czasopism, kartonów i kartek papieru. Odpowiedzialnymi za sprawne przeprowadzenie zbiórki na terenie szkoły były Samorządy Uczniowskie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Oto lista dzieci, które w sposób znaczący (powyżej 50 kilogramów) wsparły akcję:

- Weronika Krawczuk (kl. 6 c) – 829 kg.
- Hubert Janik (kl. 6 c) – 550 kg.
- Katarzyna Perek (kl. 1 a) – 175,9 kg.
- Iga Mays (kl. 2 a) – 175,6 kg.
- Zuzanna Mockało (kl. 3 c) – 173 kg.
- Oliwier Ignaczak (kl. 2 c) – 164,5 kg.
- Victor McWilliam (kl. 3 c) – 164,2 kg.
- Dominika Karniszewska (kl. 6 c) – 102,5 kg.
- Wiktoria Zaręba (kl. 2 a) – 103 kg.
- Piotr Andruszko (kl. 4 a) – 96,4 kg.
- Jan Świerczyński (kl. 1 a) – 96,15 kg.
- Antonina Strzelecka (kl. 4 a) – 74 kg.
- Aleksandra Lus (kl. 2 a) – 68,8 kg.
- Szymon Woźniak (kl. 2 d) – 59 kg.
- Julia Pisańczyn (kl.1 a) – 57,9 kg.
- Marcin Aleksandrowicz (kl. 2 b) – 57 kg.
- Mikołaj Kozłowski (kl. 5 c) – 57,6 kg.
- Martyna Bilon (kl. 1 a GIM.) – 51,5 kg.

W imieniu organizatorów akcji serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, która jest zawsze nieoceniona i godna naśladowania!


Ponadto, wielkie słowa uznania należą się tym uczniom, którzy również wsparli zbiórkę. Wśród nich znaleźli się Maja Wawrzyńczak (kl. 2 d), Jonatan Dzik (kl. 3 a), Natasza Skrzypczak (kl. 2 a), Wiktoria Fritza (kl. 6 a), Kinga Pływaczyk (kl. 4 b), Natalia Domagalska (kl. 5 c), Martyna Grabowska (kl. 2 d), Tymek Borsukiewicz (kl. 2 a), Kacper Śnioszek (kl. 3 c), Nikola Graczew (kl. 1 b), Hanna Kubiś (kl. 3 b), Zosia Pielacha (kl. 4 a), Malwina Pienierska (kl. 5 a), Weronika Więckowska (kl. 4 a), Oliwia Krawczyk (kl. 4 c), Natalia Kanty (kl. 3 b), Julia Kulikjan (kl. 3 a), Amelia Nadskakuła (kl. 2 c), Kostek Kopera (kl. 1 b), Dawid Brzeziński (kl. 6 c), Antoni Gryka (kl. 4 c), Hubert Sawczak (kl. 2 d), Julia Gamrot (kl. 6 a), Julia Koneczna (kl. 6 a), Agata Łańska (kl. 4 c), Dominik Obarski (kl. 3 d), Zosia Molenda (kl. 6 a), Emilian Domagalski (kl. 3 a), Julka Woźniakowska (kl. 2 c), Alicja Dąbrowska (kl. 3 d), Maciek Lipiński (kl. 2 d), Wiktoria Trzebna (kl. 6 a), Weronika Guss  (kl. 2 a GIM.), Gabrysia Bazimierowska  (kl. 2 a GIM.), Grzegorz Michalski (kl. 2 a GIM.), Brayan Latzke (kl. 3 d GIM.), Kornelia Sobisiak (kl. 2 a GIM.) oraz nauczycielki naszej szkoły – panie Hannę Słodowicz, Marlenę Wesołowską oraz Annę Strugarek. Zliczając całość dostarczonego materiału udało nam się dzięki wsparciu w/w osób zebrać ponad 1,5 tony makulatury!

Warto nadmienić, że akcja zbiórki makulatury nie byłaby możliwa gdyby nie wielkie zaangażowanie przedstawicieli SU, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum przy zbieraniu, pisaniu i liczeniu zebranej makulatury. Niniejszym wielkie podziękowania otrzymują: Wiktoria Fritza z klasy VI A, Julia Gamrot z klasy VI A, Julia Koneczna z klasy VI A, Kamil Fonrath z klasy VI B, Ada Grubich z klasy VI B, Julianna Rutkowska z klasy VI B, Weronika Zadrożna z klasy VI B, Dominika Karniszewska z klasy VI C, Weronika Krawczuk z klasy VI C, Gabriela Kubera z klasy VI C, Wiktoria Małka z klasy VI C, Hubert Pietrus z klasy VI C, Maria Skiera z klasy VI C, Wiktor Wład z klas VI C, Julia Żubryj z klasy VI C oraz z SU gimnazjum – Zuzia Piechocka, Zuzia Łukaszczyk, Olga Gorączkowska, Szymon Stróżyński, Jakub Jarczak oraz Grzegorz Michalski (wszyscy z klasy 2 a gimnazjum).

Piotr Gorzelak

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.06.14 - Turniej sportowo-kulinarny klas 4-6 SP - Jesteśmy zdrowi - wiemy, więc działamy
Dodano: niedziela, 18 czerwca 2017 - 21:30 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 14 czerwca (środa) w naszej szkole odbył się turniej sportowo-kulinarny pod nazwą „Jesteśmy zdrowi – wiemy, więc działamy” dla uczniów klas IV-VI SP. Celem turnieju było promowanie zdrowego trybu życia - w szczególności aktywnego wypoczynku, właściwego odżywiania się oraz znajomości podstawowych zasad dotyczących higienicznego aspektu życia. W związku z tym, turniej podzielony był na 4 konkurencje: turniej piłkarski chłopców pod nazwą „Piłkarska Liga Mistrzów 2017”, konkurs kulinarny, podczas którego przygotowywano zdrowe przekąski, quiz wiedzy o zdrowiu, oraz turniej sportowy dziewcząt.

W ramach turnieju piłkarskiego chłopców wszystkie klasy IV-VI SP wystawiły 7 lub 8-osobową drużynę piłkarską. W tegorocznej, już szóstej edycji, klasy występowały jako europejskie kluby piłkarskie. Każdy zespół klasowy mógł dokonać wyboru, jaką piłkarską ekipę reprezentować. Turniej rozgrywany był w 3 oddzielnych kategoriach: klasy 4, klasy 5 oraz klasy 6 SP. Na każdym poziomie turniej wyłonił jeden zwycięski team. Na szczęście, w tym roku aura była na tyle „łaskawa” (choć nie doskonała), iż umożliwiła grę na świeżym powietrzu. Oto pełne składy wystawionych drużyn oraz wyniki spotkań:

KLASA IV A - NAPOLI

Tymek Wojdyło (kapitan), Piotr Andruszko, Jędrzej Zieliński, Kacper Michałowski, Jakub Genderka, Hubert Stochaj, Miłosz Kluj, Jakub FilipskiKLASA IV B/IV C – BAYERN MONACHIUM
Mateusz Nowacki (kapitan), Kuba Kosmatka, Nikodem Stróżyński, Dawid Tausz, Oskar Hermann, Antek Gryka, Alan Michalak, Kacper TykwińskiKLASA V A  - LECH POZNAŃ
Wojtek Eljasz (kapitan), Mateusz Mierzwa, Oliwier Roszkowski, Mikołaj Kamiński, Mikołaj Witulski, Tymek Stasiuk, Dawid Kajzderski, Wiktor Miszczykowski


KLASA  V C – F.C. BARCELONA

Romek Pietruszyński (kapitan), Dawid Bębas, Mateusz Bazelak, Karol Łubniewicz, Oskar Wojewódka, Mikołaj Kozłowski, Kacper PalickiKLASA VI A – LECH POZNAŃ
Marcin Parecki (kapitan), Hubert Gładych, Nikodem Owczarek, Michał Mitrus, Adam Cebula, Maks Stasiuk, Marcin PolityckiKLASA VI B – JUVENTUS TURYN
Jakub Kujawski (kapitan), Jakub Kuhn, Jakub Pieciul, Andrzej Gawłowski, Mikołaj DrewniakKLASA VI C – LECH POZNAŃ
Wiktor Wład (kapitan), Hubert Pietrus, Dawid Brzeziński, Piotr Suchomski, Sebastian Zeaitar, Kuba Bajor, Kamil KlujWyniki spotkań:
1. VI A – VI B 5:0 (H. Gładych 2 bramki, M. Stasiuk 2 bramki, M. Parecki)
2. V A – V C 6:0 (T. Stasiuk 5 bramek, W.Eljasz)
3. IV A – IV B/C 4:0 (K. Michałowski 2 bramki, J. Genderka 2 bramki)
4. VI B – VI C 0:9 (P. Suchomski 4 bramki, H. Pietrus 2 bramki, D.Brzeziński, J. Kujawski 2 bramki sam.)
5. V C – V A 3*:4 (T. Stasiuk 4 bramki)   *- mecz rozpoczęty od 3:0 dla kl. V c
6. IV B/C –IV A 2*:4 (J. Genderka 2 bramki, K. Michałowski 2 bramki) *- mecz rozpoczęty od 2:0 dla klasy IV B/C
7. VI C – VI A 2:0 (D. Brzeziński, P. Suchomski)

Po pełnym emocji, wspaniałych akcji oraz przede wszystkim bramek turnieju, zwycięzcami zostały klasa VI C jako Lech Poznań, klasa V A jako Lech Poznań oraz klasa IV A jako SSC Napoli. Gratulacje!

Przyznane zostały również nagrody indywidualne, które otrzymali: Hubert Pietrus z klasy VI C dla najlepszego piłkarza turnieju, Tymek Stasiuk z klasy V A został królem strzelców z dorobkiem 9 goli, a Mateusz Nowacki z klasy IV B został uznany najlepszym bramkarzem turnieju. Wszystkim nagrodzonym, oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów (nie tylko piłkarskich) a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za poświęcenie i udział w turnieju.
Wielkie słowa uznania należą się organizatorom turnieju – panu Sławomirowi Grzegorczykowi oraz Miłoszowi Malczewskiemu, którzy w sposób niezawodny i popisowy sędziowali pojedynki piłkarskie oraz pani Irinie Starzyńskiej, która przygotowała dyplomy dla uczestników turnieju. Ponadto, słowa podziękowania należą się Radzie Rodziców ZS nr 3 za ufundowanie pucharów oraz medali a także panu S. Grzegorczykowi za ich przygotowanie. Osobne podziękowania należą się kibicom, którzy w sposób żywiołowy oraz efektowny dopingowali swoim drużynom.

Równolegle do turnieju piłkarskiego, na stołówce szkolnej toczył się turniej kulinarny. W tegorocznej edycji głównym tematem było przygotowanie zdrowych przekąsek przez trzech lub czterech wybranych przedstawicieli klas IV –VI SP. Na stanowiskach dominowało ciemne pieczywo, warzywa (m.in. pomidory, ogórki, rzodkiewki, papryka), nabiał (m. in. ser, twaróg) a także wiele pysznych dodatków (wędliny, a nawet owoce!). Aby uzyskać uznanie jury w składzie: p. wicedyrektor Małgorzata Strzelecka, p. Katarzyna Franc – nauczycielka przyrody, oraz pani pielęgniarka Dorota Kornatka, należało przygotować przekąski pod kątem wartości odżywczych, estetyki oraz atrakcyjnego wyglądu. Widać było, że uczestnicy turnieju kulinarnego włożyli dużo zaangażowania oraz pasji w tworzenie zdrowych przysmaków, czego efektem były pyszne i zdrowe „szaszłyki”, „wrapy”, sałatki, warzywno-owocowe sushi a nawet tak oryginalne propozycje jak „kulki mocy” czy też guacamole! W trakcie zmagań kulinarnych, wybrani przedstawiciele klas IV-VI rozwiązywali również quiz wiedzy z zakresu zdrowego trybu życia a także rozwiązywali zagadki zawierające ilustracje, rysunki, rymowanki odnoszące się do zdrowego oraz aktywnego trybu życia.

Po podliczeniu wyników konkurencji kulinarno-zdrowotnych zwycięzcą na poziomie klas IV SP została klasa 4 a (26 pkt.), na drugim miejscu uplasowała się klasa 4 b (22,5 pkt) a na trzecim klasa 4 c (20 pkt.). Wśród klas V SP najlepsza okazała się klasa 5 b (24 pkt.) tuż za nią znalazła się klasa 5 c (23 pkt.) a na trzecim klasa 5 a (20,5 pkt.). W rywalizacji klas VI SP minimalne zwycięstwo odniosła klasa 6 a (26 pkt.), drugie miejsce przypadło klasie 6 b (25 pkt.) natomiast trzecie klasie 6 c (24,5 pkt.). Wielkie gratulacje! Wszystkim uczestnikom wypada również pogratulować i podziękować za tak aktywny udział w turnieju i promowanie zdrowego trybu życia. Osobne podziękowania i słowa uznania należą się wychowawcom klas IV-VI SP za wzorowe przygotowanie swoich podopiecznych do turnieju a także niezawodnym rodzicom oraz opiekunom za pomoc w organizacji niezbędnych produktów.

Równie ważnymi zawodami był Szkolny Turniej Kwadranta dla klas IV – V SP, w którym zagrały cztery zespoły w systemie każdy z każdym. Wygrały wszystkie mecze dziewczęta klasy IV A, drugie miejsce zajęła klasa V A, trzecie klasa IV C i czwarte- IV B. Dla klas VI rozegrany został Turniej Gry w Palanta. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VI A, drugie miejsce dla klasy VI C i trzecie dla dziewcząt z klasy VI B. Organizatorkami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego w szkole podstawowej na czele z panią Anną Fiedorowicz, a także pani Justyna Waszak i pani Irina Starzyńska, która przygotowała dyplomy dla zwyciężczyń i uczestniczek turnieju sprawnościowego dziewcząt. W tym miejscu wielkie słowa podziękowania dla pań za sprawne przeprowadzenie tychże konkurencji. Osobne podziękowania przekazuję Kamilowi Fonrathowi z klasy VI B za wykonanie zdjęć podczas turnieju oraz uczniom odpowiedzialnym za niezawodne nagłośnienie - Mikołajowi Lewickiemu i Norbertowi Frelichowi z klasy 3 e gimnazjum oraz Mikołajowi Majorke z klasy 5 b SP.
Podsumowując, dzieci wykazały się dużą wiedzą teoretyczną jak i praktyczną odnośnie zdrowego trybu życia. Wypada mieć nadzieję, że przyszłoroczna edycja turnieju będzie równie efektowna oraz pouczająca, co tegoroczny turniej.

fotki – kliknij kolaż
Piotr Gorzelak

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.06.01 - Miesiąc maj w klasie 3c SP
Dodano: sobota, 10 czerwca 2017 - 13:32 Autor: Admin
wydarzenia
Miesiąc maj obfitował w konkursy dla najmłodszych uczniów. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji i próbowaliśmy swoich sił w kilku z nich.

Dzień przed I Komunią Świętą Agata Kalka uczennica kl.3c reprezentowała naszą szkołę w „IX Miejskim Konkursie z edukacji zdrowotnej dla uczniów klas trzecich - Dbam o zdrowie swoje i innych” (organizator ZS1 w Pile). W konkursie brało udział 19 uczestników z 7 szkół. Jednocześnie odbyło się spotkanie koordynatorów promocji zdrowia połączone ze szkoleniem przygotowanym i przeprowadzonym przez Panią Dyrektor Danutę Piotrowską.

We wtorek 16.05.2017r. odbył się „III Miejski Konkurs - Podróż do krainy baśni” (organizator SP1). Pięknie przebrani w bajkowe stroje reprezentanci szkoły: Dorota Graj, Agata Kalka i Viktor McWiliam z kl.3c dzielnie próbowali sprostać konkursowym zmaganiom, którym towarzyszyła pełna emocji i zabawy baśniowa atmosfera. Do jej stworzenia z pewnością przyczynił się sam wygląd uczestników, wystrój szkolnej auli oraz wcielenie się przez jury w dobrze znane ze świata baśni role. Zacięta rywalizacja między drużynami biorącymi udział w konkursie trwała do samego końca, więc widzowie przez cały ten czas podziwiali wiedzę i zaangażowanie wszystkich zawodników.

Tydzień później 23.05.2017r. odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mali Czarodzieje, czyli świat w oczach dziecka” (organizator SP5). W tym roku tematem przewodnim był świat dzikich zwierząt. W konkursie wzięło udział 18 małych artystów z klas I – III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały: Ola Gawlicka kl.3b (wych.T.Zapolska), Wiktoria Zalewska kl.3c (wych.K.Sykutera-Świerczyńska) i Nadia Tomczyk kl.3d (wych.M.Kozłowska). Niezwykle barwne prace wykonane w różnorodnych technikach, ukazujące dziką naturę i zamieszkujące planetę zwierzęta potwierdziły bogatą wyobraźnię twórczą „plastycznych czarowników”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkie upominki. Szczególne gratulacje należą się Nadii Tomczyk, która zajęła III miejsce.

Serdecznie dziękuję uczniom za poświęcony czas i chęć udziału w konkursach.
Życzę dalszych sukcesów w klasie czwartej :)

Katarzyna Sykutera-Świerczyńska
fotki – kliknij wybrany montaż zdjęciowy

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.06.01 - Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka - Raz do roku wokół bloku - XV Bieg Pokoleń
Dodano: sobota, 10 czerwca 2017 - 13:06 Autor: Admin
wydarzenia
Kolejny Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka – „Raz do roku wokół bloku” za nami. W ramach festynu odbył się „XV Bieg Pokoleń”. Trasę wyznaczyli, przygotowali i zabezpieczali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły, a wyniki poszczególnych wyścigów kształtują się następująco:

Panie:
1. Anna Bosianek
2. Małgorzata Strzelecka

Panowie:
1. Dariusz Stachula
2. Piotr Głowski
3. Jacek Bogusławski
4. Adrian Wyrzykiewicz

I-III SP dziewczęta:
1. Dorota Graj – kl.3c – ZS3
2. Zosia Łubniewicz – kl.2c – ZS3
3. Agata Nowak – kl.3c – SP7

I-III SP chłopcy:
1. Maciej Bajor – kl.3a – ZS3
2. Oskar Baran – kl.3d – SP7
3. Ksawier Wojtasik – kl.3d – SP7

IV-VI SP dziewczęta:
1. Antonina Kopka – kl.6c – SP7
2. Julia Koneczna – kl.6a – ZS3
3. Aneta Wawrzyniak – kl.6c – SP7

IV-VI SP chłopcy:
1. Hubert Pietrus – kl.6c – ZS3
2. Wiktor Wład – kl.6c – ZS3
3. Adam Cebula – kl.6a – ZS3

I-III GIM dziewczęta:
1. Wiktoria Krusińska – kl.3e – ZS3
2. Gabriela Bazimierowska – kl.2a – ZS3
3. Amelia Podpora – kl.1c – ZS3

I-III GIM chłopcy:
1. Bogumił Ozga – kl.3b – ZS3
2. Arkadiusz Bąk – kl.3c – ZS3
3. Jakub Jagodziński – kl.1c – ZS3

Na korcie odbył się Turniej Piłki Siatkowej, w której udział wzięły drużyny klas sportowych naszej szkoły – 1c, 2c, 3c oraz drużyna absolwentów, w której wystąpił p.Gondek. Sędzią turnieju była p.Ania Fiedorowicz. Mecze były bardzo zacięte i emocje nawet na chwilę nie stygły. Ostatecznie zwyciężyła drużyna klasy 3c, która z kompletem zwycięstw (trzy razy po 2:0), nie dała szans nawet absolwentom. Drugie miejsce dla ekipy p.Ireneusza Gondka, trzecie przypadło w udziale klasie 2c. Stawkę zamknęła klasa sportowa 1c.

Prócz siatkówki i konkurencji biegowych, na boisku piłkarskim oraz terenie wokół, każdy mógł wybrać atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu. Ze sceny płynęły radosne dźwięki piosenek, w powietrzu unosił się zapach grochówki, było przeciąganie liny, zamki dmuchane – dla każdego coś miłego...

Pominiemy szerszą relację… proszę zerknąć na fotorelację, wykonaną przez Anię Gamrot, uczennicę klasy 3c gim, której z tego miejsca dziękuję…

ZAPRASZAM po kliknięciu w kolaż!

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.05.24 - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna - dla klas II gimnazjum
Dodano: sobota, 10 czerwca 2017 - 10:32 Autor: Admin
wydarzenia
24 maja 2017r. w sali gimnastycznej Zespole Szkół Nr 3 uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w szkolnym konkursie „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Gimnazjaliści wykonywali następujące zadania:
Zadanie 1: Postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej z zachowanym oddechem,

Zadanie 2: Pierwsza pomoc osobie, u której podejrzewamy złamanie ręki.

Zadanie 3: Zachowanie się w sytuacji, gdy nagle zaczyna lecieć krew z nosa u koleżanki lub kolegi,

Zadanie 4: Zasłabnięcia i omdlenia,

Zadanie 5: Oparzenie termiczne.

Podczas trwania całego konkursu dwie osoby z drużyny bandażowały wybrane losowo części ciała (ręka, nadgarstek, głowa, kolano, itp.)

Konkurencje wykonywane były pod kierunkiem i oceną ratowników medycznych: Marcina Okonia oraz Mateusza Aleksiejewa oraz uczniów z klasy Ratownictwa Medycznego w Centrum Kształcenia „Nauka”. Sędziowie instruowali oraz udzielali wskazówek merytorycznych uczniom gimnazjum, wykonującym zadania praktyczne.

I miejsce zajęła klasa - IIe, II miejsce klasa - IId, a trzecie miejsce klasa – IIa
Dziękujemy!!!
kilka fotek po kliknięciu w kolaż

Strona gotowa do druku

wydarzenia: 2017.05.21 - POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA
Dodano: sobota, 10 czerwca 2017 - 10:07 Autor: Admin
wydarzenia
Dnia 21 maja 2017 roku miały miejsce Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Pile. Uroczystość zorganizowano z okazji 25-lecia istnienia POW w Pile. Uroczysta akademia odbyła się w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Pile przy ul. Okrzei. Dyrekcję Zespołu Szkół Nr 3 w Pile reprezentowali: pan dyrektor Grzegorz Mąka i pani dyrektor Małgorzata Kossak.

Przebieg tego wydarzenia uświetnili uczniowie klasy 1b SP z naszej szkoły. Dzieci pokazały scenkę przygotowaną na podstawie treści książki Cz.Janczarskiego pt.: „Jak Wojtek został strażakiem”. Podczas trwania przedstawienia mogliśmy usłyszeć piosenkę, której słowa przypominają dzieciom ważny numer alarmowy 998 oraz zobaczyć taniec przy muzyce orkiestry strażackiej. Tego samego dnia uczniowie zaprezentowali się także na pikniku strażackim, który odbył się na stadionie przy ul. Okrzei zaraz po uroczystości w MDK.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Kurowskiej. Opracowanie muzyczne – pan Błażej Drab.

fotki z imprezy – kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

    1234567891011   >

wydarzenia: 2017.05.17 - X Miejski Konkurs Wiedzy - Bezpieczny Trzecioklasista
Dodano: piątek, 09 czerwca 2017 - 21:40 Autor: Admin
wydarzenia
5 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pile odbył się międzyszkolny finał konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”. Celem konkursu było między innymi utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa zachowania się na drodze, rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz wyrabianie nawyków stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczestników:

1. HUBERT OLSZEWSKI z kl. 3a - Opiekun: Krystyna Łosoś
2. NADIA LEWANDOWSKA z kl. 3b - Opiekun: Teresa Zapolska
3. KAMIL KOSINIEC z kl. 3c - Opiekun: Katarzyna Sykutera – Świerczyńska
4. HUBERT BARANOWSKI z kl. 3d - Opiekun: Magdalena Kozłowska

Każdy z nich rozwiązywał test. Ocenie podlegały zmagania drużynowe oraz indywidualne. Nasi uczniowie zespołowo zajęli II miejsce, natomiast indywidualnie III miejsce zdobyła Nadia Lewandowska z kl. 3b, a wyróżnienie przypadło Kamilowi Kosiniec z kl. 3 c.
Uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań dla opiekunów odbyło się w środę 17 maja w SP nr 1 w Pile.

Koordynator konkursu: Teresa Zapolska
kilka fotek - kliknij kolaż

Strona gotowa do druku

E-DZIENNIK

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


KOMUNIKATY DYREKCJI


PSYCHOLOG SZKOLNY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


PODRĘCZNIKI 2017 2018

LIGA CHEMICZNA


OBCHODY 30-LECIA


OSTATNI ALBUM


wieczor poezji - 32
Album: 2017.11.14 - Wieczór Poezji

BEZPIECZNE WAKACJE


WYBIERZ 6


WIRTUALNA GALERIA PRAC

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Page created in 0,817828 Seconds