• WYKORZYSTANIE KLOCKÓW KORBO W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

• Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabaw, które odgrywają ogromnie ważną rolę w ich rozwoju. Dzięki niej dzieci zdobywają doświadczenie, uczą się, poznają różne właściwości, doświadczają i eksperymentują, rozwijają wszystkie funkcje umysłowe. Zabawa dostarcza też przyjemnych przeżyć - daje radość, uśmiech i wyzwala pozytywne emocje. A jeśli zabawa towarzyszy nauce… to fantastycznie!

Klocki zostały uznane jako najbardziej uniwersalne i kreatywne zabawki, o ogromnych walorach edukacyjnych. Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem klocków Korbo zwiększa zainteresowanie i motywację uczniów do podejmowania rozmaitych wyzwań. Zalety tych zajęć to m.in.: rozwój u uczniów umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów, myślenia nieschematycznego. Praca w grupach pozwala na  współpracę i komunikację oraz samoocenę własnej pracy. Korbo wykorzystujemy z dużym powodzeniem na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej w klasie 2a. Ich posiadanie daje możliwość realizacji podstawy programowej, w różnych sferach aktywności i… wzbudza radość  uczniów!

• „Piła na skrzyżowaniu kultur i pokoleń”

W czwartek 14.09.2023 r  uczniowie klasy 8 b: W. Pakuła, K. Kopera, A. Kotecki, N. Graczew, J. Świerczyński wraz z nauczycielką p. Iwoną Bagińską uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez miasto Piłę. Uroczystość pt.:„Piła na skrzyżowaniu kultur       i pokoleń” odbywała się w parku na Wyspie. W jej ramach odbyła się gra miejska pt: „Śladami Stanisława Staszica”. Wzięło w niej udział 5 różnych szkół podstawowych z terenu Piły.  Uczniowie wykonywali różne zadania, musieli wykazać się pomysłowością i znajomością czasów, w których żył i działał Stanisław Staszic. Uczniowie naszej szkoły po  trudnej  rywalizacji zajęli I miejsce w/w grze miejskiej. W czasie pobytu na Wyspie  odwiedzili także wioskę Słowian i Wikingów. Poniżej zdjęcia uczniów wraz z opiekunką p. Iwoną Bagińską, koordynatorem gry z ramienia miasta Piły p. Jakubem Niewiarowskim   a także z rekonstruktorami historycznymi.