• 7.11.2018--- Z wizytą w Muzeum Historycznego Sprzętu Wojskowego.

     •  Dnia 7 listopada 2018r. klasa 3b udała się na wycieczkę do Muzeum Historycznego Sprzętu Wojskowego, które mieści się na lotnisku w Pile. Uczniowie zwiedzali hangary, w których zgromadzono odrestaurowany sprzęt wojskowy pochodzący głównie z drugiej wojny światowej. Dzieci oglądały samochody i czołgi  oraz silniki samochodowe. Dowiedziały się jak działa silnik samochodowy. Słuchały również prelekcji na temat początków lotnictwa wojskowego w Pile oraz Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Podczas opowieści przewodnika uczniowie oglądali zdjęcia oraz mundury pilotów. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do kabiny pilota samolotu. Skorzystali z niej wszyscy uczestnicy wycieczki. Na zakończenie dzieci spędziły miło czas przy pieczeniu kiełbasek na ognisku oraz  wspólnej zabawie na torze przeszkód.

       

      M.Kurowska

     • 04.10.2018--- Bezpieczni na drodze.

     • Dnia 04.10.2018 r. klasy I-III SP gościły w naszej szkole pana Policjanta. Tematem spotkania było
      „ Bezpieczeństwo na co dzień”. Rok szkolny rozpoczął się już w pełni. Codzienna wędrówka do szkoły oraz powrót do domu, to sytuacje, które warte są przypomnienia jak powinniśmy zachowywać się na drodze, aby czuć się bezpiecznie. Nasz gość na samym początku  zaprezentował film edukacyjny „ Bezpieczna droga z radami SpogeBoba”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci również czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadawane przez Policjanta pytania. Od teorii przeszliśmy do praktyki. Uczniowie wspólnie pokazywali w ramach przypomnienia, jak należy prawidłowo przechodzić na przejściach dla pieszych, zwrócili również uwagę na to, jakie korzyści daje noszenie różnorodnych elementów odblaskowych, jakie zachowania mogą być dla nas niebezpieczne. Wiedza naszych uczniów bardzo cieszyła naszego gościa. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy!!!

      Organizatorzy: K. Adamczyk i M. Kozłowska

      Red. K. Adamczyk

     • 31.10.2018--- AUTOSTRADA DO SZKOŁY

     • Trzecioklasiści naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Autostrada do szkoły”. Jest to program społeczno-edukacyjny dedykowany uczniom z województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Wspaniałe wykorzystanie iTable i VR czyli wirtualnych gogli z rozszerzoną rzeczywistością zdecydowanie podniosły atrakcyjność zajęć. Fantastycznie wykorzystano nowoczesne technologie w realizacji podstawy programowej, związanej z przygotowaniem uczniów do bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie w innowacyjny sposób utrwalili najważniejsze zasady w poruszaniu się w ruchu drogowym. Dzieci rozwiązywały test ze znajomości znaków drogowych, układały interaktywne puzzle na czas. Hitem była rozszerzona rzeczywistość VR i gra. Dzieci "poruszały" się po ulicy i musiały wybierać bezpieczne miejsca do przejścia, zwracać uwagę na sygnalizatory. Dodatkowym atutem była informacja zwrotna w postaci gwiazdek lub słownego ostrzeżenia. Podczas szkolnych zajęć często rozmawiamy z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Jest to tak ważny temat, że warto utrwalać ich wiadomości i umiejętności. Trzecioklasiści otrzymali odblaskowe zebry, które przypięli do tornistrów. Spotkanie zorganizowała Aleksandra Schoen-Kamińska.

     • 26.10.2018 --- Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII  - VIII i III Gimnazjów.

     •             Dnia 26 października w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Szachach Drużynowych uczniów klas VII  - VIII i trzecich Gimnazjów . W zawodach wystartowało 9 drużyn z powiatu pilskiego.

      Zawody otworzyła Wicedyrektor Szkoły pani Aldona Ostachowicz. Sędzią  głównym turniej był pan Andrzej Ancuta.  Rozegrano 5 rund. Partia trwała po 15 minut na każdego zawodnika. Drużyna liczyła 4 osoby.  

      W wyniku rozegranych partii zwyciężył zespół Społecznego Towarzystwa Oświatowego przed Szkołą Podstawową nr 2 w Pile i zespołem z Wysokiej. Nasza reprezentacja w końcowej klasyfikacji zajęła 7 miejsce.

      Zagraliśmy w składzie : Ada Preihs, Wiktoria Fritza, Mateusz Jerzakowski i Wojciech Eljasz.

      Na zakończenie imprezy medale i dyplomy najlepszym zespołom wręczyli Pani Wicedyrektor Aldona Ostachowicz i Pan Jacek Zapiec - członek Zarządu NSZS w Pile. 

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 

      Opiekun zespołu oraz autor artykułu i zdjęć- Sławomir Grzegorczyk.

     • 10.10.2018 --- Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

     •         W środę 10.10.2018 r. w Poznaniu nasza reprezentacja dziewcząt 2006 i młodsze walczyła jak równy z równym z najlepszymi zespołami w całym Województwie Wielkopolskim. W naszej kategorii wystartowało 39 zespołów-mistrzów i wice-mistrzów powiatów.

      Choć Wiktoria - I zmiana przybiegła na dobrym czwartym miejscu to zamieszanie na zmianie spowodowało spadek na miejsce 11, które utrzymały dziewczyny do końca.

      Szkołę Podstawową nr 6 czyli naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas VI A - Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Kozłowska, Weronika Donder oraz z klasy VI C Agata Łańska. Dziewczyny pojechały pod opieką swojej nauczycielki wychowania fizycznego Pani Anny Fiedorowicz.​​​​​​​

      Artykuł i zdjęcia: Anna Fiedorowicz.

     • 26.09.2018 --- Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     •       W środę, 26.09.2018 r. na terenach MOSiR w Pile odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

              Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły - dziewczęta rocznik 2006 i młodsze, chłopcy w tej samej grupie wiekowej, dziewczęta 2002-2005 oraz chłopcy. Wszystkie reprezentacje biegały na dystansie 8x800 m Dziewczęta i chłopcy 2006 oraz 10x800 m. roczniki starsze.

              IV i V miejsce chłopców i dziewcząt starszych roczników cieszą, ale największą niespodziankę sprawiły dziewczęta młodsze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Pilskiego i kwalifikując się tym samym do Mistrzostw Województwa Wlkp.

           Zwycięstwo wywalczyły: Wiktoria Sutkiewicz, Weronika Więckowska, Agata Kozłowska, Julia Wesołowska, Zofia Pielacha, Zofia Waszak, Maria Sławińska, Agata Łańska oraz rezerwa Weronika Donder i Hanna Słowińska. Dziewczęta przygotowała Anna Fiedorowicz.

      Artykuł i zdjcia Anna Fiedorowicz.

     • 22.10.2018 --- I Runda Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych.

     •        Dnia 22 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Pile odbyła się pierwsza runda Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych .

             W zawodach zagrały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Starej Łubiance , Szkoły Podstawowej nr 4 w Pile , Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nasz zespół. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym.

              Nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki : SP 2 - SP 6 - 1:4 , SP 4 - SP 6 - 1:4 , SP Stara Łubianka - SP 6 - 0:4. Wygrywając grupę awansowaliśmy do II rundy.

             Zagraliśmy w składzie : Piotr Andruszko , Szymon Brzezowski , Jakub Filipski , Jakub Genderka , Kacper Michałowski, Tymoteusz Stasiuk, Tymoteusz Wojdyło i Jędrzej Zieliński . 

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów .

      Opiekun zespołu i autor artykułu - Sławomir Grzegorczyk .

     • 23.10.2018 --- DZIENNIKARZE Z SZÓSTKI

     • Już drugi raz w naszej szkole działa grupa #Superkoderów. #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. 

      W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.  Tym razem nasi uczniowie zmierzą się ze ścieżką polonistyczną, która nosi nazwę Dziennikarze Przyszłości

      Dzięki udziałowi w tym projekcie grupy stworzą reportaże, które zaprogramują w scratchu. Koderzy nauczą się czym jest podcast i wykorzystają program audacity do obróbki plików dźwiękowych. Opiekunami projektu są p. Aleksandra Schoen-Kamińska i p. Agata Madej. Obie nauczycielki wspólnie nakręciły film, który został zakwalifikowany do trzeciej edycji tego programu. Fundacja Orange przekazała naszej szkole dotację, na zakup sprzętu potrzebnego do projektu.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 21.03.2019 --- WIOSENNY TURNIEJ SPORTOWY DLA UCZNIÓW KLAS 6-7 SP
  • 26.03.2019 --- INFORMACJA O OBIADACH.
  • 22.03.2019--- Pierwsza pomoc.
  • 22.03.2019 --- Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra
  • 15.03.2019 --- VI C w Centrum Symulacji Medycznej
  • 21.03.2019 --- UWAGA! W CZWARTEK BĘDĄ SKRÓCONE LEKCJE.
  • 07.03.2019 ---
  • 07.03.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI.
  • 04.03.2019 --- INFORMACJE O NABORZE NA ROK 2019/2019
  • 20.02.2019 --- TRZECIA LEKCJA "FACE TO FACE"
  • 21.02.2019 --- KOMUNIKAT DOT. PRÓBNYCH EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY
  • 14.02.2019 --- IV Miejski Konkurs "Matematyczne Potyczki Czwartoklasisty"