• 24.01.2019 --- ZMIANY W PLANACH LEKCJI.

     • Prosimy o zapoznanie się z nowymi planami lekcji, które są dostępne w zakładce PLAN LEKCJI i będą obowiązywały od najbliższego poniedziałku (tj. 28 stycznia 2019 r.)

     • 03.01.2019 --- Wycieczka do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra

     • 3 stycznia 2019 roku grupa uczniów z klasy VI a, VI b i VI c wybrała się na kolejną wycieczkę do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra.

      Tym razem tematem spotkania było drewno. Uczniowie poznawali różne gatunki drewna, bawiąc się właśnie drewnianymi kulami. Poznali cechy użytkowe i walory estetyczne drewna pozyskiwanego z różnych gatunków drzew. Obejrzeli krótki, ale ciekawy film o drewnie, jego pozyskiwaniu, obróbce i wykonywaniu różnych przedmiotów z drewna. Usłyszeli wiele ciekawostek o budowie drewna. No i oczywiście rywalizowali grupowo, rozpoznając gatunki drzew na ilustracji.

         Kolejne spotkanie pod koniec lutego.

      Marlena Wesołowska

     • 02.01.2019 --- Kostki Rubika na lekcjach matematyki

     • Przed Świętami uczniowie klasy 4c wraz z nauczycielką matematyki zaprosili do klasy pana Krzysztofa Gazdę, który jest miłośnikiem układania kostek Rubika. Pan Krzysztof przyniósł ze sobą kilkadziesiąt kostek - tych najbardziej klasycznych o wymiarach 3x3x3, ale też takich o wymiarach 7x7x7 i o bardzo nietypowych kształtach i kolorach.

      Pan Gazda opowiedział uczniom o historii powstania układanki, o zasadach jej układania (bardzo ważny jest układ kolorów!), o pasjonatach, którzy uczą się setek algorytmów, żeby układać kostki coraz szybciej. Rekordziści potrafią  tego dokonać w czasie krótszym niż 5 sekund! Liczba kombinacji ułożeń kostki 3x3x3 wynosi ponad 43 tryliony!

       W prezentacji pana Krzysztofa pojawiły się nowe dla uczniów słowa m. in. algorytm, notacja wykładnicza, potęga, sześcian, ale dzięki zobrazowaniu tych pojęć praktycznym działaniem, stały się one zrozumiałe nawet dla czwartoklasistów. Podczas prezentacji dzieci zadawały gościowi pytania, a najwięcej emocji dostarczyło im własnoręczne układanie kostek.

      Zalety kostki Rubika są liczne. Układanka kształci u uczniów umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia i zapamiętywania, rozwija sprawność manualną i cierpliwość, poprawia koncentrację. Kompetencje te są niezbędne we współczesnym świecie! Z pewnością powrócimy  jeszcze do kostek i innych układanek logicznych. Warto!

      Beata Krutel – nauczyciel matematyki

     • 19.12.2018---NASZ DAR DLA DZIECI PRZEBYWAJĄCYCH NA ODDZIALE ONKOLOGII.

     • Kto z nas w tym świątecznym czasie nie będzie czekał na prezenty? Szukamy pod choinką wymarzonych zabawek, książek, gier, maskotek. W tym roku wychowawczynie, rodzice i uczniowie klas I – III oraz kl. IV d z naszej szkoły postanowili pomóc św. Mikołajowi i zorganizować paczki dla Dzieci przebywających na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej II Katedry UM w Poznaniu.

      Przygotowano cztery paczki oraz wiele świątecznych torebek wypełnionych po brzegi: grzechotkami, butelkami, środkami higienicznymi, grami, książkami, maskotkami, art.plastycznymi. To było radosne szaleństwo świątecznych pomocników.

      Paczki zostały dostarczone dzięki pomocy Pani Ingi Małeckiej. Nie zapomnieliśmy oczywiście o niespodziance dla Nikoli. Koledzy i koleżanki z kl. I – III (każdy osobno) napisali świąteczne życzenia na specjalnie przygotowanych kartkach. Wraz z paczkami oraz kartkami powędrowały do dzieci i Nikoli nasze płynące prosto z serca życzenia zdrowia, nasza pamięć i modlitwa.

      Świątecznymi pomocnikami były:

      kl. Ia, Ic, IIb, IIIb, IV d.

       

      Bardzo dziekuję za okazane dobro.

      Opiekun Szkolnego Koła Caritas

      Sylwia Chyła

     • 15.12.2018--- WIGILIA MIEJSKA

     •  W sobotę 15 grudnia 2018r. klasa 3b brała udział w strojeniu choinek na Wigilię Miejską przy Placu Staszica. Dzieci udały się tam pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Kurowskiej oraz wychowawczyń świetlicy: pani Urszuli Kijak i pani Agaty Graj. Dużą część ozdób choinkowych  wykonali uczniowie na zajęciach świetlicowych pod okiem w.w. nauczycielek świetlicy. Były to przepiękne papierowe bombki witrażowe, ozdobne łańcuchy z krepy, kolorowe światełka. Uczniowie naszej klasy wykonali na zajęciach plastycznych duże ozdobne cukierki w złotym kolorze. Na Placu Staszica choinkę ubierali: uczniowie, nauczycielki, starsza koleżanka z klasy piątej oraz mama jednej z uczennic. Efektem końcowym tej współpracy było pięknie przystrojone drzewko choinkowe oznaczone losowo numerem 1. Podobnie wyglądały choinki przygotowane przez dzieci z innych pilskich szkół podstawowych. W tym roku nie ogłoszono konkursu, a wszystkie klasy otrzymały dyplomy uczestnictwa, słodkości oraz bilety wstępu na seans filmowy, na który udadzą się do RCK 9 stycznia 2019r.

       

      M.Kurowska

     • 7.12.2018--- Matematyczne REBUSY.

     •  Dnia 7 grudnia czterech uczniów z klas III  SP reprezentowało naszą szkołę w Miejskim Konkursie Matematyczne Rebusy:

      Patryk Zuszma IIIa

      Jan Świerczyński IIIa

      Szymon Borowiak IIIb

      Kamil Gotlib IIIb

      Nie udało się osiągnąć żadnego z najwyższych miejsc, ale uczniowie dzielnie  zmagali się z trudnymi matematycznymi łamigłówkami, m.in. kakuro, tangram , ciągi, przekładanie patyczków w działaniach matematycznych. Dzieci zgodnie pracowały w zespole, co było  nowym doświadczeniem jeśli chodzi o współpracę reprezentantów z obu klas. Dobrze poradziły sobie ze wspólnym rozwiązywaniem zadań matematycznych. Gratulujemy kolegom udziału w konkursie na szczeblu miejskim. Nagrodą były dyplomy oraz spotkanie z Mikołajem, który nie zapomniał o upominkach dla wszystkich uczestników konkursu.

       

      M.Kurowska

     • 18.12.2018--- Świąteczna paczka dla SENIORÓW.

     • Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. Pokój, radość ogarnia nasze serca. Częściej niż zwykle spoglądamy w stronę osób samotnych, chorych, potrzebujących. Szczególnym czasem są chwile spedzane
      z rodziną, wśród bliskich, którzy otaczając nas swoją miłością i troską, dają nam odczuć czym jest SZCZĘŚCIE.

           Mając w swych sercach przedświąteczną radość, dzieci, rodzice i wychowawczynie klas Ia, Ic, IIb, IIc, IIIa postanowili podzielić się zarówno radością serca jak i tym, co może sprawić,że świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem i dobrem. We współpracy z Caritas Parafii NMP Wspomożenia Wiernych przygotowano paczki dla osób samotnych i starszych. Sześć paczek dostarczono bezpośrednio do osób potrzebujących.

           Bardzo dziękuję za otwartośc serca wyrażoną w przyniesionych produktach. W tych paczkach jest wszystko: serce, troska o innych i ogromna radość dzieci, które je pakowały i podpisywały świąteczne życzenia. Dziekuję również Pani Urszuli i Pani Agacie oraz dzieciom ze świetlicy szkolnej, które przygotowały cudowne świąteczne kartki, dodawane do rozdawanych ŚWIĄTECZNYCH PACZEK CARITAS.

      Niech dobro, którym się dzielicie, powraca do Was wielokrotnie.

       

                              Opiekun Szkolnego Koła Caritas

                                       Sylwia Chyła

     • 11.12.2018--- ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…”

     • Dnia 11.12.2018r. w naszej szkole odbył się rodzinny konkurs plastyczny ,,Razem z babcią, ciocią, mamą…” . Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej wspólnie z dzieckiem.  Do wspólnych działań przystąpiło 11 par. Każda para miała inny pomysł na swoją ozdobę bożonarodzeniową. Prace prezentowały różne techniki plastyczne. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne choć wyboru dokonywali sami uczestnicy.

      A oto wyniki rodzinnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową
      "Razem z babcią, ciocią, mamą..."

       

      Miejsce 1:

      Oliwia Klinowiecka z mamą Joanną kl. 2c

      (praca nr 9)

       

      Miejsce 2:

      Borys McWilliam z mamą Karoliną kl.2c

      (praca nr 6)

       

      Miejsce 3:

      Zofia Ziemiańska z mamą Anną kl.1a

      (praca nr 2)

       

      Wyróżnienie:

      Maja Nowak z mamą Moniką kl.1a

      Michalina Pastewska z mamą Natalią kl.1c

      Oskar Lipski z babcią Małgorzatą kl.1c

      Lilianna Stromidło z mamą Anną kl.2a

      Zuzanna Łobacz z mamą Ewą kl.2c

      Małgorzata Chamczyk z babcią Barbarą kl.2c

      Wojciech Kozieł z mamą Anną kl.2c

      Katarzyna Perek z mamą Agnieszką kl.3a

       

      Gratulujemy!

       

      Organizatorzy:

      Foszcz Beata

      Sykutera-Świerczyńska Katarzyna

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”
  • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego
  • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE
  • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE
  • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !
  • 20.05.2019 --- "RAZ DO ROKU, WOKÓŁ BLOKU"
  • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU
  • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!
  • 10.05.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA
  • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW
  • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU