• 29.03.2019 --- DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH

     • Tegoroczne Dni Przedmiotów Humanistycznych, które odbyły się w dniach 27-29 marca, zorganizowaliśmy pod hasłem „JĘZYK JEST MAPĄ DROGOWĄ KULTURY”. Szkolne święto humanistów od wielu lat już przygotowywane jest przez nauczycieli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz sztuki. Również w tym roku postanowiliśmy podkreślić rolę przedmiotów humanistycznych w edukacji, planując na trzy dni szereg atrakcji i niespodzianek dla uczniów naszej szkoły.

      Rozpoczęliśmy w środę „mocnym uderzeniem”, czyli turniejem humanistycznym dla klas IV (odpow. p. A. Ostachowicz, p. M. Kossak) oraz turniejem mitologicznym dla klas V (odpow.
      p. B. Lipowicz, p. W. Piotrowska). W obu przypadkach uczniowie odpowiadali na pytania zespołowo, mieli również możliwość konsultowania się z pomocnikami. Zarówno uczniowie klas czwartych, jak i piątych dzielnie walczyli o każdy punkt i z zaangażowaniem wypełniali kolejne karty odpowiedzi. Uczniowskie zmagania oceniało jury. W grupie klas czwartych kolejne miejsca zajęły: 4c, 4a, 4d, 4b, natomiast wśród klas piątych: 5b, 5c, 5d, 5a. Wszystkie klasy biorące udział w zabawach otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Tego samego dnia odbył się także konkurs wiedzy o powstaniu wielkopolskim dla uczniów klas VI, przygotowany przez p. I. Bagińską. Również od środy uczniowie mogli obejrzeć gazetki: „Rok 2019 – rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego” (odpow. p. B. Lipowicz, p. W. Piotrowska), „Powstanie Wielkopolskie – 100 lat” (odpow. p. I. Bagińska), „Ilustrujemy zasady ortograficzne” (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska) oraz wystawy: „Lektura na wieszaku” (odpow.
      p. A. Ostachowicz, p. M. Kossak), „Wystawa Wielkich Mistrzów”(odpow. p. K. Kujawa-Adamska). W holu szkoły, a także na I piętrze wyeksponowano prace plastyczne, plakaty oraz inne formy twórczości uczniów klas 4-8.

      Drugiego dnia DPH w szkolnej stołówce odbyły się kolejne turnieje: „Corrida ortograficzna” dla uczniów klas VI (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska) oraz turniej historyczny dla ósmoklasistów (odpow. p. I. Bagińska, p. D. Dec). Uczniowie najstarszych klas, w ramach lekcji języka polskiego, przystąpili ponadto do konkursu „Znawcy lektur”, stanowiącego doskonałą powtórkę przed egzaminem (odpow. p. E. Więch, p. M. Rościszewska).

      Natomiast w piątek miał miejsce turniej „Jeden z dziesięciu” dla klas VII (odpow.
      p. D. Żołędziewska) oraz II etap konkursu ortograficznego dla uczniów klas III gimnazjum (odpow. p. M. Kossak). Wyniki tych zmagań zostaną ogłoszone wkrótce. A my już dziś zapraszamy na kolejną HUMANISTYCZNĄ UCZTĘ, w postaci DNI PRZEDMIOTÓW HUMANISTYCZNYCH, za rok!

       

      Tegoroczne DPH połączyliśmy także z „żywymi lekcjami historii”, prowadzonymi przez bractwo rycerskie KERIN, które odbyły się we wtorek 26.04. Podczas takich spotkań członkowie bractwa zapoznają uczniów z legendami i faktami historycznymi, przybliżają trudne zagadnienia historyczne, przenosząc odbiorców do minionych epok. Dzięki licznym eksponatom, używanym podczas spektakli, uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę związaną z dziejami ludzi i wydarzeniami historycznymi. W tym roku szkolnym przedstawiciele braci rycerskiej KERIN zaproponowali młodzieży następujące tematy: „Rycerstwo” (klasy 4), „Polska Chrobrego” (klasy 5), „Odzyskanie Niepodległości” (klasy 6-8 oraz 3 gimnazjum). Formuła „żywych lekcji historii” sprawdza się już od lat i bardzo podoba się uczniom naszej szkoły. Wiedza przekazywana w sposób humorystyczny
      i przy aktywnym udziale uczniów przyczynia się do rozwoju ich osobowości, pomysłowości
      i wyobraźni. Dzieci i młodzież uczą się chętniej poprzez działanie, kiedy wiele rzeczy wykonują sami, nie są bierni. Tegoroczne spektakle historyczne z pewnością nie były ostatnimi w SP nr 6.

       

       

       

      W imieniu nauczycieli humanistów

      Małgorzata Kossak

     • 05.04.19 --- Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej.

     • 4.04.2019 --- Nabór do klasy sportowej.

     • Dnia 4 kwietnia br. w Naszej szkole odbyły się nabory do klasy sportowej. Przystąpiły do niego uczniowie klas
      III A i III B. Dziewczęta i Chłopcy przeszli cztery próby sportowe:

      - skok w dal z miejsca,

      - skok dosiężny,

      - bieg 4x 10 m.

      - rzut piłeczką palantową.

      Gorąco zapraszamy chętne osoby (również spoza naszej szkoły) do nowo tworzonej klasy sportowej o profilu piłka siatkowa. Są to bardzo dobre klasy nie tylko pod względem sportowym ale też pod względem nauki.

      Sport to nie tylko rozwój fizycznych możliwości organizmu, ale również wyrabianie nawyku samodyscypliny czy sprzyjanie rozwojowi umysłowemu dzięki lepszemu dotlenieniu organizmu.

      Nabór przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły, którzy będą też w klasie IV prowadzili ten przedmiot: Anna Fiedorowicz (dziewczęta) i Miłosz Malczewski (chłopcy).

     • 5.04.2019 --- FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

     •       Dnia 5 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w biegach przełajowych chłopców i dziewcząt. Wśród zawodniczek znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Sutkiewicz z klasy VI A.

      Wiktoria zajęła wysokie VI miejsce na 205 zawodniczek startujących w tej konkurencji.

      Wiktorii gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów !

     • 3.04.2019 --- PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW R. 2003-2005.

     •        W środę 03.04.2019 o godzinie 10.00 w Szamotułach oficjalnego otwarcia turnieju Półfinałowego Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w piłce siatkowej chłopców dokonał dyrektor Gimnazjum w Szamotułach Zdzisław Kłosowski, który powitał również przybyłych gości i reprezentacje szkół biorących udział w turnieju.

            Zawody przebiegały według rozlosowanych dwóch grup na odprawie technicznej, które rywalizowały systemem ,,każdy z każdym” Kolejność spotkań przebiegała według kolejności zgodnej z tabelą Bergera.

       

      Grupa A                                                             Grupa B

      SP 6 TUREK                                                      SP 6 PIŁA

      GIM 3 SZAMOTUŁY                                            ZS 1 POZNAŃ

          

      Turniej zaczęliśmy świetnie po zaciętym meczu z ZS 1 Poznań - faworytem turnieju zwycięstwo 2-1 naszej reprezentacji ! Kolejne spotkanie to mecz z SP 6 Turek wygrany już gładko 2-0 i na koniec mecz finałowy z Szamotułami niestety przegrany 0-2.

      Podczas zakończenia turnieju dyrektor szkoły wręczył medale za miejsca 1-3 i dyplomy wszystkim zespołom uczestniczącym w zawodach i podziękował trenerom za przygotowanie zespołów.

       

      Klasyfikacja końcowa:

      Półfinał A                                                                                           Półfinał B

      1 miejsce G 3 Szamotuły – awans                                           1 miejsce SP 7 Krotoszyn

      2 miejsce SP 6 Piła –awans                                                      2 miejsce SSP 6 Września

      3 miejsce SP 6 TUREK                                                                 3 miejsce Energetyk Poznań

      4 miejsce ZS 1 Poznań                                                                 4 miejsce SP 9 Leszno

       

      Skład drużyny :

      Wojciech Przybylski

      Jakub Adamik

      Kacper Ratajewski

      Łukasz Pietrzak

      Jakub Majewski

      Filip Grabarczyk

      Mikołaj Kamiński

      Jakub Jagodziński

      Mateusz Jeżakowski

      Patryk Piórkowski

      Marcel Szmyt

      Opiekun i autor artykułu: Rafał Justynowicz.

       

     • 16.03.2019 --- XX Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

     •           W sobotę, 16 marca 2019 r. odbył się XX Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Piły.

                  W kategorii klas VI zgłosiło się 16 zespołów, w tym: po dwa zespoły  UKS Lider Szczecin, SP 5 Piła, SP Szamocin, SP 2 Piła, MKS MOS Śrem, Budowlani Toruń, SP 6 Piła i po jednym zespole SP 12 i SP 11.

                 Turniej rozgrywany był w dwóch grupach po osiem zespołów, systemem każdy z każdym. Po pierwszej rundzie, czyli po rozegraniu przez każdą drużynę siedmiu spotkań, jeden z naszych zespołów po przegraniu jednego meczu uplasował się na pierwszej pozycji w grupie, drugi rozpoczął nie najlepiej i na ostatnim miejscu zakończył rywalizację. Po kolejnych siedmiu spotkaniach I zespół SP 6 przegrał 3 z nich i ostatecznie zajął czwarte miejsce. Najlepsze okazały się drużyny ze Śremu- I i III miejsce i zespół SP 2 Piła na II pozycji Druga reprezentacja naszej szkoły walczyła o miejsca IX- XVI i po wygranych czterech spotkaniach zajęła ostatecznie 12 pozycję. Pierwsze sześć zespołów otrzymało puchary, dyplomy i drobne upominki dla każdego gracza. Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali również pamiątkowe koszulki.

              Naszą szkołę reprezentowały w pierwszym zespole: Martyna Lach, Weronika Więckowska, Zofia Waszak, Julia Domagalska i rezerwowa Antonina Strzelecka drugi zespół to: Agata Kozłowska, Weronika Donder, Maria Sławińska, Wiktoria Sutkiewicz i Julia Wesołowska.

       Zespoły przygotowała Anna Fiedorowicz.

     • 21.03.2019 --- WIOSENNY TURNIEJ SPORTOWY DLA UCZNIÓW KLAS 6-7 SP

     • 21 marca br. w naszej szkole odbył się turniej sportowy dla uczniów klas 6-7 SP z okazji pierwszego dnia wiosny. Celem turnieju było zwrócenie uwagi na dbałość o rozwój sprawności fizycznej w okresie wiosennym, współpraca między rówieśnikami oraz integracja młodzieży.

      Podczas imprezy uczniowie byli podzieleni na trzy drużyny (kolorystycznie związane z barwami wiosennymi).

      O przydziale do danej drużyny decydował kolor wylosowanej przed turniejem słodyczy. Zadaniem uczestników wiosennej rywalizacji było zaliczanie różnych konkurencji, w których istotną rolę odgrywała współpraca. Wśród tych zadań wymienić należy m.in. wyścig całych drużyn (każdy uczestnik musiał po przebiegnięciu określonego dystansu wziąć do łańcucha kolejną osobę ze swojej drużyny) a także inne konkurencje sprawnościowe m.in. z piłkami, skakankami a nawet umiejętne przeskakiwanie między płotkami. Rywalizacja miedzy drużynami była bardzo zacięta, a wśród klas 7 musiała zostać przeprowadzona dogrywka o I miejsce. Na zwycięzców oraz pozostałych uczestników zabawy czekały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 6.

      Organizatorami oraz pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego - pan Sławomir Grzegorczyk oraz pan Mateusz Iwanicki przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, którego przedstawicielki Lena Runiewicz, Olga Banasik i Zuzanna Jopek z klasy 3 c gim., pomagały przy przebiegu imprezy.

      Za nagłośnienie i muzykę zadbał Mateusz Jerzakowski z klasy 7a.

      Podsumowując, turniej był idealną okazją by poczuć wiosenną atmosferę a także rywalizować w duchu „fair-play”.

     • 28.03.2019--- Podziękowanie od misjonarzy kapucynów za udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki".

     •  

      Szczęść Boże

       Dnia 18 marca w imieniu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
      i Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pileotrzymaliśmy darowiznę w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2019".

      Darowizna w wysokości 1720,00 zł złożona w imieniu Waszej społeczności zamieni się w czystą wodę dla ludzi w wioskach, posiłki dla dzieci osieroconych, możliwość pójścia do szkoły, operacje niepełnosprawnych i wiele innych. 

      Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.

      Bardzo dziękujemy!

      OpiekunPDMD Sylwia Chyła

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”
  • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego
  • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE
  • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE
  • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !
  • 20.05.2019 --- "RAZ DO ROKU, WOKÓŁ BLOKU"
  • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU
  • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!
  • 10.05.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA
  • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW
  • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU