• 27.05.2019---Miejski Konkurs Wiedzy Zintegrowanej dla uczniów klas III szkół podstawowych INTEGRANCIK PIŁA 2019

     •       Dnia  6 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej - INTEGRANCIK. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas III: Maria Dróżdż 3a, Bartosz Jopek 3a, Adam Kotecki 3a,  Karol Śladowski 3a,  Jan Świerczyński 3a, Kamil Gotlib 3b, Agata Musiał 3b, Wiktoria Pakuła 3b, Nina Tomczyk 3b.

      Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczestników konkursu.

             I WICEINTEGRANCIK 2019 -  Adam Kotecki

             WYRÓŻNIENIE: Karol Śladowski

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

      B. Sielecka

     • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !

     •       Dnia 08.05.2019 w finałowym turnieju w ramach XX IMS w piłce siatkowej chłopców rozgrywanym w jednodniowej formule uczestniczyły 4 zespoły, które uzyskały awans z zawodów na szczeblu powiatowym, rejonowym oraz półfinałach wojewódzkich.

             W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział Burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie Zbigniew Kurzawa. Uzupełnieniem licznej widowni była młodzież szkolna oraz inni sympatycy siatkówki.

              Zawody rozgrywane były na boisku centralnym hali sportowej w SP 7 w Krotoszynie. Turniej finałowy przeprowadzony został zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska” tzn. wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.

      W poszczególnych spotkaniach uzyskano następujące wyniki :

      Mecz 1: G 3 SZAMOTUŁY – SP 9 LESZNO - 2:0 ( 25:18,25:15)

      Mecz 2: SP 6 PIŁA – SP 7 KROTOSZYN - 1:2 (22:25,25:23,19:21)


      MECZE FINAŁOWE:

      Mecz o 3 miejsce: SP 9 LESZNO- SP 6 PIŁA – 0:2 (15:25, 16:25)

      Mecz o 1 miejsce: G 3 SZAMOTUŁY–SP 7 KROTOSZYN – 2:0 (25:23, 25:21)


      KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

      1. G 3 SZAMOTUŁY

      2. SP 7 KROTOSZYN

      3. SP 6 PIŁA

      4. SP 9 LESZNO


                 Wszystkie zespoły nagrodzone zostały grawertonami SZS „Wielkopolska”. Zawodnicy zespołów, które uplasowały się na miejscach I – III oraz ich trenerzy otrzymali medale. Najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali też ufundowanymi przez organizatorów statuetkami. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

      Najlepszy przyjmujący turnieju- Kacper Ratajewski- SP 6 Piła

      Najlepszy Libero turnieju- Bartłomiej Ostój- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy rozgrywający turnieju- Nikodem Wiśniewski- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      Najlepszy atakujący turnieju- Wojciech Wałęsiak- SP 7 Krotoszyn

      Najlepszy blokujący turnieju- Miłosz Pilz- Gimnazjum nr 3 Szamotuły

      MVP turnieju- Kamil Małecki- Gimnazjum nr 3 Szamotuły


      Skład drużyny :

      Wojciech Przybylski

      Jakub Adamik

      Kacper Ratajewski

      Łukasz Pietrzak

      Jakub Majewski

      Filip Grabarczyk

      Mikołaj Kamiński

      Jakub Jagodziński

      Mateusz Jeżakowski

      Patryk Piórkowski

      Marcel Szmyt

      Opiekun : Rafał Justynowicz     • 24.05.2019 --- Informacje dotyczące organizacji festynu "Raz do roku wokół bloku"

     • Kliknij ---->TUTAJ lub na obrazek KOMUNIKATY (znajdujący się po prawej stronie) aby wyświetlić harmonogram dnia.

     • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU

     • W dniach 13-14 kwietnia we Wrocławiu odbyły się warsztaty filmowe, realizowane w ramach programu Filmoteki Szkolnej, w których miałam przyjemność wraz z moimi koleżankami z klasy filmowej wziąć udział. Wyruszyłyśmy na podbój stolicy Dolnego Śląska pod opieką p. Beaty Lipowicz, która prowadzi dla nas zajęcia filmowe w naszej szkole.

      Pierwszego dnia, w sobotę, rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00 od przedstawienia się prowadzących oraz uczestników. Oprócz nas na warsztatach były również trzy dziewczyny, z którymi szybko załapałyśmy kontakt. Następnie, przeszłyśmy do wprowadzenia teoretycznego o narracji filmowej. Dowiedziałyśmy się m.in. czym jest narracja filmowa, jakie narzędzia ma do dyspozycji reżyser do opowiadania historii filmowej, jak poszczególne elementy wpływają na odbiór filmu i budują emocje oraz co składa się na ścieżkę dźwiękową w filmie. Oprócz tego, mogłyśmy również wymyślić swoją własną postać filmową, o której film chciałybyśmy zrealizować, a następnie po krótce ją przedstawić. Po niedługiej przerwie, wraz z panią prowadzącą warsztaty, wzięłyśmy się za pisanie scenariusza do filmu, który miałyśmy realizować następnego dnia. Po wielu rozmowach i burzy mózgów, w końcu wspólnymi siłami napisałyśmy nasz scenariusz. Po, tym razem dłuższej, bo aż godzinnej przerwie, odbyły się zajęcia ze sztuki operatorskiej oraz realizacji dźwięku na planie. Warsztaty tego dnia zakończyłyśmy nagraniem krótkiej sceny dialogowej, w której brałyśmy udział już jako ekipa filmowa. Zostałyśmy podzielone na członków ekipy oraz powierzono nam poszczególne obowiązki. Pomimo iż po ich zakończeniu zajęć byłyśmy zmęczone, nie mogłyśmy doczekać się następnego dnia, w którym to miałyśmy realizować nasz krótkometrażowy film.

      Drugiego dnia, w niedzielę, również rozpoczęłyśmy zajęcia o godzinie 10:00, tym razem od ostatnich poprawek naszego scenariusza. Stworzyłyśmy także storyboard, który pomógł nam później w nagrywaniu poszczególnych scen. Później przygotowałyśmy plan – ustawiłyśmy światła, kamery, przygotowałyśmy scenografię oraz zrobiłyśmy ostatnie próby aktorskie. Kiedy wszystko było już gotowe, rozpoczęłyśmy realizację filmu. Trzeba przyznać, iż nagrywanie nawet krótkometrażowej produkcji wymaga wiele czasu oraz przede wszystkim cierpliwości. Nie zawsze coś wyjdzie, wiele scen trzeba dublować czy też ustawiać kilkukrotnie scenografię. Jednak po pięciu godzinach intensywnego nagrywania, w końcu skończyliśmy nasz film, którego efekty będziemy mogły zobaczyć dopiero po zmontowaniu przez prowadzących.

      Były to dwa dni zdobywania wiedzy oraz doskonalenia się w dziedzinie filmu. Uważam jednak, że naprawdę było warto, ponieważ wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i przydatne. Miałyśmy również szansę popracować z profesjonalnym sprzętem i przekonać się po raz kolejny, że realizacja nawet krótkich produkcji jest bardzo pracochłonna i zajmuje wiele czasu. Z pewnością były to jedne z najlepszych warsztatów, na których miałam przyjemność być, uczęszczając do klasy filmowej.

       Autor: Julia Gładych – kl. 3 B gimnazjum

     • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!

     • Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, tj. Wiktoria Pakuła i Aleksander Pakuła  z klasy III B SP oraz Adam Kotecki z klasy III A SP odnieśli wielki sukces w V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III, który odbył się dn. 9 maja br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile. Wiktoria zajęła 2 miejsce, natomiast Aleksander i Adam ex aequo 3 miejsce! Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Konkurs obejmował  wiedzę i umiejętności z podstawy programowej I etapu edukacyjnego z języka angielskiego. Przeprowadzony został w dwóch etapach – pisemnym oraz ustnym. Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego w SP nr 6 – pani Anna Strugarek oraz pan Piotr Gorzelak. Serdeczne gratulacje dla dzieci oraz także ich rodziców!

     • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA

     • 7 maja uczennice klas szóstych zainteresowane przyrodą, biologią i ekologią, ostatni raz w tym roku szkolnym zawędrowały do Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Tym razem tematem spotkania były „zwiastuny wiosny”.

      Pani Anna Kałka jak zwykle w ciekawy sposób omówiła temat zajęć. Uczennice w znacznym zakresie poszerzyły wiadomości wcześniej poznane na lekcjach przyrody, a dotyczące tej niezwykle ciekawej, fenologicznej pory roku. Bardzo interesujące okazało się rozpoznawanie roślin zakwitających wiosną za pomocą przewodnika z patyczkiem. Stałą częścią zajęć były również konkursy z nagrodami, na które uczniowie czekają z niecierpliwością. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film „Rok w puszczy”, który zachwycił nas pięknem ojczystej przyrody, budzącej się wiosną do życia.

      Kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.

      Marlena Wesołowska

     • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW

     • Miło nam donieść, że uczennice z klasy filmowej (3B gimnazjum) prowadzonej przez p. Beatę Lipowicz zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie Dwa Srebrne Ekrany zorganizowanym przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”, przy współpracy: Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

      Zadaniem Julii Ciesak, Julii Leciej, Martyny Cieślińskiej oraz Julii Gładych było przygotowanie  reportażu lub wywiadu (audio lub wideo) pod hasłem : „Kino – moja praca, moja pasja”  prezentującego postać związaną z którymś z wybranych kin Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych FINA. Uczennice na bohatera swojego reportażu wybrały pana Krzysztofa Kalkę – dyrektora pilskiego kina „Koral”, który jest pomysłodawcą Wieczorów Dobrego Kina odbywających się w czwartkowe wieczory w pilskim RCK Fabryka Emocji. Laureatki konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zostaną zaproszone do udziału w warsztatach „Filmowe Ogrody Wyobraźni”, które odbędą się latem w Sandomierzu. Poza tym ich film zostanie opublikowany na stronie www.edukacjafilmowa.pl oraz www.kinastudyjne. Wręczenie nagród nastąpi w czasie Filmowych Pojedynków, które odbędą się w Łodzi w dniach 4-6 czerwca br.

     • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile
   • sp6.pila@wp.pl
   • agatamadej@interia.pl
   • (67) 211 74 52 fax: (67) 211 74 73
   • ul. Żeromskiego 41, 64-920 Piła
   • KLASY 1-3 SP: justyna_siekiera@o2.pl KLASY 4-7 SP oraz 2-3 GIM: agatamadej@interia.pl SPORTOWE: m.iwanicki9@wp.pl
   • 764-23-33-770
 • Galeria zdjęć

  • 23.05.2019 --- Turniej „Bezpieczny Internet - Hejt w sieci”
  • 24.05.2019 --- Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego
  • 24.05.2019 --- DZIEŃ EUROPY W PILE
  • 18.05.2019 --- INTERDYSCYPLINARNIE W PILE
  • 08.05.2019 --- FINAŁ WOJEWÓDZKI IMS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW !
  • 20.05.2019 --- "RAZ DO ROKU, WOKÓŁ BLOKU"
  • 15.05.2015 --- FILMÓWKA WE WROCŁAWIU
  • 13.05.2019--- SUKCES UCZNIÓW KLAS 3 SP!
  • 10.05.2019 --- ZEBRANIA Z RODZICAMI
  • 07.05.2019 --- WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO NADLEŚNICTWA
  • 29.04.2019 --- SUKCESY HUMANISTÓW
  • 25.04.2019 --- INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWIESZENIA STRAJKU