Welcome Guest

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich, 64-920 PIŁA, ul.Żeromskiego 41 - mail - sp6.pila@wp.pl


WYMAGANIA i PSO


MegaMisja


PROJEKT eTwinning KLASY IIA


FOTOGALERIA


WYPRAWKA 2017 2018


REKRUTACJA


#SUPERKODERZY


ECHA ŚWIETLICY

LEPSZA SZKOŁA


OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


ASTANET

MOJE PODRĘCZNIKI

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

FILMY

CZAS NA SPORT

Online

Obecnie jest 57 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Logowanie

 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
ekologia: 2017.10.20 - SPEKTAKULARNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W FINALE POWIATOWYM TEGOROCZNEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ
ekologia
20 października, w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się XVII finał Olimpiady Ekologicznej, w którym rywalizowali uczniowie wszystkich szkół naszego powiatu. Do rozwiązywania testu przystąpili kolejno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W sumie 130 uczniów adeptów skonfrontowało swoją wiedzę z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody. Młodzież przywitali m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Stefan Piechocki. „To dobrze, że tak wielu młodych osób rozwija swoją wiedzę w tym zakresie. Niezwykle ważna jest świadomość tego, jak istotna jest dbałość o środowisko naturalne. To podstawa współczesnego świata i wyraz szacunku dla przyszłych pokoleń” – stwierdził starosta E. Komarowski. Aby znaleźć się w powiatowym finale, trzeba było bardzo dobrze rozwiązać testy w etapach: szkolnym i gminnym. Szczególnie drugi etap okazał się bardzo trudny dla młodych miłośników przyrody. Dodajmy, że organizatorzy tegorocznych ekologicznych zmagań przygotowali testy, w których obok zadań typu zamkniętego, znalazły się zadania otwarte polegające na rozpoznawaniu wybranych gatunków kręgowców (gł. płazów i ptaków) oraz roślin.

Naszą szkołę reprezentowała szóstka uczniów w składzie: Gabrysia Bazimierowska, Weronika Guss, Wiktoria Koładkiewicz, Karol Wiśniowiecki (z klasy IIIa), Magda Wagner (IIa) i Alicja Tyrańska (IId). To o­ni w etapie szkolnym okazali się wyraźnie lepsi od swoich koleżanek i kolegów, a po dwóch tygodniach potwierdzili wysokie notowania w finale gminnym. Magda i Alicja po raz pierwszy wzięły udział w tego typu sprawdzianie a Weronika, Wiktoria, Gabrysia i Karol to – jeśli można użyć takiego określenia – „starzy” bywalcy tych ekologicznych zmagań. Podkreślę, z ogromnymi sukcesami.

Napiszę szczerze, że wyników tegorocznego finału trochę się obawiałem. W minionym tygodniu rozpoczęły się etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych, do udziału w których pilnie przygotowują się nasi trzecioklasiści, Zresztą umówiliśmy się, że są o­ne dla nich priorytetem. Na „ekologię” mieli pójść z marszu……… Występy Magdy i Alicji były dla mnie – pomimo wielkiej pracy z ich strony - dużą niewiadomą.

Niestety, z powodu obowiązków szkolnych nie mogłem towarzyszyć moim podopiecznym w piątkowym finale. O ich koncentrację i nastrój byłem jednak spokojny, bo opiekę nad nimi pełnił bowiem bardzo lubiany i co niemniej ważne, ceniony przez młodzież pedagog pan Ireneusz Gondek.

Około godziny 15-tej wszystko było już jasne. Dodam, ze test w rywalizacji gimnazjalistów składał się z 40-tu zadań (w tym dwóch zadań otwartych). Uczniów pytano m.in. czym jest opór środowiska, czego dotyczy ptasia dyrektywa, co to jest mimetyzm, humus, czym są „podwodne łąki”, jaki rezerwat na terenie województwa wielkopolskiego jest najstarszy, jak nazywa się największe jezioro rezerwatu „Kuźnik”, jaki park narodowy w Europie jest najstarszy. Poza tym młodzież musiała na podstawie ilustracji rozpoznać gatunki sów polskich oraz zimorodka zwyczajnego, dzięcioła czarnego, szpaka zwyczajnego i sikorę bogatkę. Maksymalna liczba punktów za test wynosiła 43.

Wyniki końcowe naszej drużyny przeszły najśmielsze oczekiwania. Wierzyłem w nich. Wiedziałem, że mają sporą wiedzę, ale takiego wyniku się nie spodziewałem!!! Zresztą proszę spojrzeć na ostateczne rezultaty XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii gimnazjów:

1. Gabrysia Bazimierowska - SP6 PIŁA – 34 pkt.
2. Alicja Tyrańska - SP6 PIŁA – 33 pkt.
3. Karol Wiśniowiecki - SP6 PIŁA - 31pkt.


Wyróżnienia:

Zosia Borowczyk - SP KACZORY - 30pkt.
Magda Wagner - SP6 PIŁA - 30pkt.
Kacper Wachowski - SP WYRZYSK - ???
Weronika Guss - SP6 PIŁA - 29pkt.
Kacper Granops - STO PIŁA - ???

Wśród laureatów zabrakło tylko miejsca dla Wiktorii Koładkiewicz, która – notabene - była bardzo bliska wyróżnienia. Moi drodzy, serdecznie Wam gratuluję i cieszę się z Waszych sukcesów.
Pragnę jeszcze poinformować, że w kategorii szkół podstawowych Jakub Kujawski – uczeń pani Marleny Wesołowskiej - zdobył wyróżnienie. Moje gratulacje!!!


To nie koniec tegorocznej ekologicznej potyczki. Przed najlepszymi z najlepszych jeszcze finał subregionalny, który zaplanowano na 7-go listopada. Oprócz laureatów z pilskiego powiatu w Pile pojawią się reprezentanci powiatów: chodzieskiego, wągrowieckiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego. Szykuje się ciekawa rywalizacja.

Już dzisiaj wiadomo, że dla zwycięzców piątkowych zmagań starosta E. Komarowski przygotował cenne upominki. Będą także nagrody od licznych sponsorów: Polskiego Związku Łowieckiego, Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, Nadleśnictwa Kaczory i Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród będzie miała miejsce 24 listopada w pilskim MDK-u.

PS: Panie Irku jeszcze raz dziękuję za opiekę nad młodzieżą i fotki z olimpiady. (kliknij kolaż w artykule)
Piotr Gruntkowski

E-DZIENNIK

ZASTĘPSTWA


WAŻNE DOKUMENTY


KOMUNIKATY DYREKCJI


PSYCHOLOG SZKOLNY


ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE


PODRĘCZNIKI 2017 2018

LIGA CHEMICZNA


OBCHODY 30-LECIA


OSTATNI ALBUM


wieczor poezji - 21
Album: 2017.11.14 - Wieczór Poezji

BEZPIECZNE WAKACJE


WYBIERZ 6


WIRTUALNA GALERIA PRAC

ZAJĘCIA DODATKOWE


OLA WOJCIECHOWSKA


1% PODATKU


PROJEKT SWOI

Archiwum

Starsze artykuły

HOME | DOWNLOADS | SEARCH | TERMS OF USE | PRIVACY POLICY


mail administratora
prof.gondek@
gmail.com

Powered by the AutoTheme HTML Theme System
Page created in 0,236288 Seconds